AniMan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Grand Theft Auto

+7
SuperSaiyanVegeta
sajber
Jovo_SSJ3
Lelou1524
woker
Kaio- Goku
O-Dog
11 posters
AniMan :: Ostalo :: Multimedia :: Igre
Go down
O-Dog
O-Dog
Gold Boarder
Gold Boarder
Broj postova : 209
Reputation : 0
Pridružen : 2012-02-04
Godina : 26

Grand Theft Auto Empty Grand Theft Auto

Mon Feb 20, 2012 8:49 pm
Grand Theft Auto (GTA) je akcijski serijal videoigara koji je osmislio David Jones, kasnije igre su dizajnirali Dan Houser i Sam Houser, te Zachary Clarke. Proizvođač igre je Rockstar North, prije zvani DMA Design, dok je izdavač Rockstar Games.
Igra sadrži mješavinu akcijskih, avanturističkih i automobilističkih igara, te elemente tzv. "RPG" i kradomičnih videoigara. Igra je postala kontroverzna zbog svojih odraslih i nasilnih sadržaja. Serijal se temelji na različitim likovima i protagonistima koji pokušavaju povećati kriminal u svijetu, dok se njihoviu motivi mijenjaju kroz igre. Antagonisti u igri su najčešće oni likovi koji su izdali glavnog lika ili njegovu skupinu/bandu, te oni likovi koji su imali najveći utjecaj u sprječavanju protagonista.
Serijal je započeo 1997. godine i do danas je proizvedeno devet igara (sa četiri originalne), te dvije ekspanzije za prvi GTA i dvije ekspanzije za najnoviju igru, Grand Theft Auto IV. Mnoge filmske zvijezde, kao što su poput Michael Madsen, Burt Reynolds, Dennis Hopper, Gary Busey, Samuel L. Jackson, Chris Penn, James Woods, Joe Pantoliano, Frank Vincent, Robert Loggia, Kyle MacLachlan, Peter Fonda i Ray Liotta, glumili su glasove likova u serijalu. Ime serijala, kao i sve igre u njemu, grand theft auto, znači velika krađa vozila.

Grand Theft Auto serije se mogu podijeliti u ere, bazirano na numeriranju nakon izlaska prepoznatljivog naziva Grand Theft Auto, tj. nakon izlaska orginalne igre Grand Theft Auto. U neku ruku, serije ove igre se mogu podijeliti i po grafičkom mehanizmu (graphic engine) koji koriste. Četiri su originalne GTA videoigre izašle, no uz njih izlaze i slične verzije. Zasad je najuspješnija igra GTA III s verzijama Vice City, San Andreas, Advance i Liberty City.

Originalni GTA je sastoji od niza nivoa smještenih u jednom od tri grada u igri. U svakom nivou igraču je zadan broj bodova koje treba postići, a da to postigne, dostupno mu je pet života. Bodovi su ustvari novac, koji može biti potrošen na razne stvari, kao što je farbanje auta. Međutim, svaki dolar potrošen se oduzima od bodova, pa to igrača udaljuje od konačnog cilja. Igrač je slobodan, tj. radi sve što želi. Može samo istraživati grad, izazivati smrt i uništenje ili krasti aute i prodavati ih; ali da završi nivo igrač mora završiti određen broj misija. Čak i u misijama igrač ima određenu slobodu, da bira put kojim će se kretati iako je odredište većinom na točno određenom mjestu (ne miče se). Ovolikom količinom slobode ne može se pohvaliti skoro pa ni jedna akcijska igra.
Grand Theft Auto III i kasniji nastavci su bili istaknuti po njihovoj kvaliteti priče, zvučnom glumljenju, te po radio stanicama koje simuliraju reklame, radio razgovore, te popularnu glazbu, tj. predstavljaju Američku kulturu. Sve to veoma je dobro unjeto u urbano okruženje stvarnog života jednog od gradova. Korištenje prijevoznih sredstava u urbanom središtu predstavlja osnovu simulacije radnog grada, a sve je lijepo uokvireno sa pješacima koji ignoriraju prometne znakove.

Originalni Grand Theft Auto je bio napravljen u DOS-u, a kasnije prenesen na Microsoft Windows operativni sustav, PlayStation i Game Boy Color. Iznenađujuće je to da Game Boy Color verzija igre nije bila skraćena, što je bio velik tehnički napredak gledajući na veličinu gradova, te prenošenje igre sa PC-a komadić po komadić. Kao rezultat dolazi da je Grand Theft Auto igra za Game Boy Color mnogo veća nego bilo koje druge igre za tu konzolu koja ima ograničene mogućnosti zbog svoje veličine (tzv. "handheld" - ručna konzola). Ciljajući na mlađe generacije, ova igra je bila veoma cenzurirana s maknutima scenama s psovkama i drugo. PC verzija dolazi u nekoliko različitih verzija za DOS i Windows operativni sustav koji koriste jedan set podataka.

Igra temeljena na nasilju pokrenula je veliki niz kontroverzija. No smatra se da je igra namjerno napravljena tako, te da je to prva takva igra te vrste koja je bila izdana. Take 2 Games, izdavači Grand Theft Auto igre, unajmili su publicista Maxa Clifforda da stvori niz kontroverzija o igri u javnosti. Kao rezultat toga je bila svađa političara. Bez obzira na veliki utjecaj cenzure na igru, javnost je proradila. Igra je bila iznimno uspješna zbog pokušaja da se makne iz prodaje, no to je samo sve više stvaralo broj onih koji su je željeli imati. To je veoma dobro poznat fenomen još od izlaska igara kao što su Doom i Mortal Kombat.

Tri grada u igri su napravljena po stvarnim gradovima: Liberty City je napravljen po uzoru na New York, Vice City po uzoru na Miami i San Andreas koji je napravljen po državama Kaliforniji i Nevadi. U tim gradovima se odvijaju igre GTA 3, GTA Vice City i GTA San Andreas(koji je proširen na cijelu državu - Kaliforniju sa tri grada: Los Santos (Los Angeles), San Fierro (San Francisco) i Las Venturas (Las Vegas) i 12 sela. (...)

Trenutno je aktualan razvoj nove igre GTA V kojoj se mnogi vesele zbog povratka u Los Santos, koji je bio središte San Andreas igre, po mnogima najbolje u cijeloj franšizi. Producenti najavljuju dosad najbolju i najširu igru, te peticu označuju kao njihov dosad najambicionziji projekt. Igra izlazi sredinom ili krajem ove godine.
https://www.youtube.com/watch?v=QkkoHAzjnUs
avatar
Kaio- Goku
Platinum Boarder
Platinum Boarder
Broj postova : 879
Reputation : 1
Pridružen : 2012-02-16
Godina : 24
http://luckyluka@gmail.com

Grand Theft Auto Empty Re: Grand Theft Auto

Tue Feb 21, 2012 6:53 am
Igrao sam III, Liberty city stories i San Andreas. Igrice stvarno nisu loše, ali nekak ti brzo dosade
woker
woker
Expert Boarder
Expert Boarder
Broj postova : 189
Reputation : 0
Pridružen : 2012-02-04
Godina : 31

Grand Theft Auto Empty Re: Grand Theft Auto

Tue Feb 21, 2012 3:24 pm
ako je netko zainteresiran za igrati gta vice city i san andreas u multyplayeru neka se javi
Lelou1524
Lelou1524
V.I.P.
V.I.P.
Broj postova : 2068
Reputation : 12
Pridružen : 2012-02-05
Godina : 26

Grand Theft Auto Empty Re: Grand Theft Auto

Tue Feb 21, 2012 4:04 pm
Šta da kažem igrica je epic xD Very Happy. Ubijaš ljude, policija te lovi... Ahhh to je život ;D
avatar
Kaio- Goku
Platinum Boarder
Platinum Boarder
Broj postova : 879
Reputation : 1
Pridružen : 2012-02-16
Godina : 24
http://luckyluka@gmail.com

Grand Theft Auto Empty Re: Grand Theft Auto

Wed Feb 22, 2012 7:19 am
Sjecam se da je prva igrica iz Gta koji Sam igrao bila San Andreas, a bill mi je negdje 4 go in. Jednostavno Sam uzivao. Ali, sad kad imam dosta igrica za igranje, pa mi je GTA malo dosadio
Jovo_SSJ3
Jovo_SSJ3
Senior Boarder
Senior Boarder
Broj postova : 86
Reputation : 0
Pridružen : 2012-02-04
Godina : 26

Grand Theft Auto Empty Re: Grand Theft Auto

Thu Apr 05, 2012 10:56 pm
Ja sam prešo San Andreas čitavih 100%,Vice City,Vice City Stories,Liberty City Stories,GTA III i prve dve misije Advancea i prvu misiju GTA 2-ojke i malo sam igro GTA IV


Jovo_SSJ3: komentar modifikovan dana: Sat Jan 19, 2013 3:58 pm; prepravljeno ukupno 1 puta
sajber
sajber
Admin
Admin
Broj postova : 2700
Reputation : 26
Pridružen : 2012-02-02
Godina : 31

Grand Theft Auto Empty Re: Grand Theft Auto

Sun Jul 08, 2012 8:40 am
Vice City je nezaboravan. San andreas mi jedosadan i sve su mi misije bezveze. Dobro, nisam ih ni puno prešao, ali ono što sam prešao je bezveze. U Vice Cityu su mi bolje i sama igrica je ljepša. Nema boljeg nego sjesti u neki auto, upalit radio i vozit po onom suncu XD
Igra niti nemora biti zanimljiva, koliko je lijepa, možeš igrat samo radi toga Very Happy
woker
woker
Expert Boarder
Expert Boarder
Broj postova : 189
Reputation : 0
Pridružen : 2012-02-04
Godina : 31

Grand Theft Auto Empty Re: Grand Theft Auto

Tue Jul 10, 2012 8:30 pm
I jos imas Vrock,fever i emotion
Jovo_SSJ3
Jovo_SSJ3
Senior Boarder
Senior Boarder
Broj postova : 86
Reputation : 0
Pridružen : 2012-02-04
Godina : 26

Grand Theft Auto Empty Re: Grand Theft Auto

Sat Oct 20, 2012 9:28 pm
jese još kom dogodilo da je isprejao svih 100 tagova a da mu piše da je isprejo 99.ja apsolutno sve napravio i prešo (našo sve potkove,školjke,snapshote , prešo sve iz arena,sve odd jobove,bmx,nrg,chilliad challenge,all import export,valet,burglung,shooting range,apsloutno SVE) i samo još nisam sve tagove te što zapravo jesam a pioše mi da mi fali jedan (što bih se zakleo da nije istina) i kvragu sad ne mogu zbog tog imat 100% pređeno,šta da radim??
SuperSaiyanVegeta
SuperSaiyanVegeta
Platinum Boarder
Platinum Boarder
Broj postova : 1314
Reputation : 8
Pridružen : 2012-02-04

Grand Theft Auto Empty Re: Grand Theft Auto

Sat Oct 20, 2012 9:31 pm
Igrate SA MP ?
Ak igrate javite mi se, imam super server.
Jovo_SSJ3
Jovo_SSJ3
Senior Boarder
Senior Boarder
Broj postova : 86
Reputation : 0
Pridružen : 2012-02-04
Godina : 26

Grand Theft Auto Empty Re: Grand Theft Auto

Sat Oct 20, 2012 9:49 pm
šaljite svoje prijedloge za gta v na GTAVCrewFeedback@rockstargames.com email. ja sam več poslao svoja dva Cool
Jovo_SSJ3
Jovo_SSJ3
Senior Boarder
Senior Boarder
Broj postova : 86
Reputation : 0
Pridružen : 2012-02-04
Godina : 26

Grand Theft Auto Empty Re: Grand Theft Auto

Sun Nov 04, 2012 7:17 pm
omg,cj može ići bez glave okolo (čak i u cutscenovima) ako odeš na onaj 2 player mod (run-around co) i s drugim igračem katanom odsječeš cj-u glavu,i ostat će taki bez glave i u normalnom 1 player modu.bolesno Smile
audiosl4ve
audiosl4ve
Moderator
Moderator
Broj postova : 1398
Reputation : 18
Pridružen : 2012-02-03

Grand Theft Auto Empty Re: Grand Theft Auto

Tue Aug 06, 2013 9:01 pm
ako netko jos nije vidio gameplay trailer za GTA V. Nazalost jos nije potvrden izlazak za PC ali naravno ocekuje se uskoro

SuperSaiyanVegeta
SuperSaiyanVegeta
Platinum Boarder
Platinum Boarder
Broj postova : 1314
Reputation : 8
Pridružen : 2012-02-04

Grand Theft Auto Empty Re: Grand Theft Auto

Tue Aug 06, 2013 9:56 pm
Razocaran sam svime vidjenim i najavljenim :I

(ne, nisam sarkastican)
audiosl4ve
audiosl4ve
Moderator
Moderator
Broj postova : 1398
Reputation : 18
Pridružen : 2012-02-03

Grand Theft Auto Empty Re: Grand Theft Auto

Tue Aug 06, 2013 10:17 pm
zasto? Ja nisam bas neki ljubitelj GTA serijala ali ova V je daleko najbolja do sad
SuperSaiyanVegeta
SuperSaiyanVegeta
Platinum Boarder
Platinum Boarder
Broj postova : 1314
Reputation : 8
Pridružen : 2012-02-04

Grand Theft Auto Empty Re: Grand Theft Auto

Tue Aug 06, 2013 10:31 pm
Vice City i San Andreas su mi uvijek bili i uvijek ce ostati najdraze igre u serijalu.

GTA V mi uopce nije privlacan.. Zastarijela i izblijeđena grafika, nemogucnost potpune slobode kretanja..... 50% mape prekrivene okolisom.. da.. eto zasto GTA V ima vecu mapu od SA...

Bezveze inace.. Nadam se da se igra uopce nece prodati kao sto se ocekuje i da ce cijeli serijal propasti skupa s Rockstarom. Da. Toliko mrzim ovu igru.
audiosl4ve
audiosl4ve
Moderator
Moderator
Broj postova : 1398
Reputation : 18
Pridružen : 2012-02-03

Grand Theft Auto Empty Re: Grand Theft Auto

Tue Aug 06, 2013 10:49 pm
svasta. Grafika je daleko bolja nego sto ju VC i SA imaju. A i igrivost isto. Al okej svatko ima svoje misljenje
SuperSaiyanVegeta
SuperSaiyanVegeta
Platinum Boarder
Platinum Boarder
Broj postova : 1314
Reputation : 8
Pridružen : 2012-02-04

Grand Theft Auto Empty Re: Grand Theft Auto

Tue Aug 06, 2013 11:15 pm
Sigurno da ima bolju grafiku nego ove dvije igre koje sam naveo. Bilo bi glupo i nelogicno da nema.
No eto, Ubisoft je sa svojim novim naslovom, Watch Dogs, po prici, igrivosti i grafici napravio puno bolji posao.
chibi
chibi
Admin
Admin
Broj postova : 989
Reputation : 31
Pridružen : 2012-02-04
Godina : 33

Grand Theft Auto Empty Re: Grand Theft Auto

Wed Aug 07, 2013 12:51 am
Kad smo već kod Dogsa, Sleeping Dogs je daleko najbolji GTA (klon) u zadnje vrijeme. A Watch Dogs ćemo vidjet, ima potencijala, ali polako gubim povjerenje u Ubisoft iz razloga što žmiču AC kolko god mogu i onda još malo.
Sasuke Uchiha
Sasuke Uchiha
Heavy Metal Boarder
Heavy Metal Boarder
Broj postova : 1906
Reputation : 13
Pridružen : 2012-02-04
Godina : 24

Grand Theft Auto Empty Re: Grand Theft Auto

Wed Aug 07, 2013 3:57 pm
Saints Row je po meni najbolji klon GTA serijala, uskoro izlazi Saints Row 4 i to ću kupiti prije GTA V.
A što se tiće GTA V, meh.Solidno, ali moglo je puno bolje, ali svejedno se veselim toj igri jer je San Andreas toliko zastario da može ući u knjige za povijest.Svi preferiraju San Andreas, ali tako je jebeno dosadan postao.Sad sam trenutno u Saints Row fazi, pa će GTA malo pričekati, a još izlazi novi Assassin's Creed...Uf, tko će učit na jesen od silnih igara Very Happy
SuperSaiyanVegeta
SuperSaiyanVegeta
Platinum Boarder
Platinum Boarder
Broj postova : 1314
Reputation : 8
Pridružen : 2012-02-04

Grand Theft Auto Empty Re: Grand Theft Auto

Wed Aug 07, 2013 4:38 pm
Taj Assassin's Creed stancaju gore nego CoD.. zbog toga mi se ne svidja.. Zar je stvarno postojala potreba za jos naslova nakon trilogije s Eziom?
A Saint's Row mi ni po cemu nije zanimljiva igra. Dobro, da.. zabavna je, to priznajem.. stvarno se moze dobro zabaviti uz nju. No SR 4 vidljivo nije uveo nikakve novitete naspram trojke. Veliki ruzicasti dildo!!! Jedino cega se sjecam iz cijele igre (SR 3).....
Po meni, ove godine i nije bilo nekih igara. Cast izuzetcima, poput The Last Of Us-a koji je remek-djelo.

Jedino cemu se radujem do kraja godine je TES: Anthology edition.
Sasuke Uchiha
Sasuke Uchiha
Heavy Metal Boarder
Heavy Metal Boarder
Broj postova : 1906
Reputation : 13
Pridružen : 2012-02-04
Godina : 24

Grand Theft Auto Empty Re: Grand Theft Auto

Wed Aug 07, 2013 5:10 pm
Ubisoftu se više isplati lansirati mega-platinumsku igru Assasin's Creed s milijun nastavaka nego da naprave neku novu, ali vjerovatno ne shvačaš poantu.Poanta je preći povijest, sad su se opet vratili u prošlost da bi dobro zaradili, ali idući nastavci bi trebali pokriti Napoleona, pa sve do 1. i 2. Svjetskog Rata.Sad, ne znam hoće li doći do Desmondovog doba i onda bi bili neki napredni Assassini ili tako nešto XD

U vezi Saints Row-a, pa kako nema napredka? Sad imaš neke super moći, možeš se penjat po zidovima, koristit telekinezu i ta sranja ostala.Plus, predsjednik si Amerike XD

I ne možeš reći da ove godine nije bilo dobrih igara, izuzeo si The Last Of Us koji je zapravo overrated.Kraj je totalno sranje, a svi govore da je epic igra, ovo-ono.
Imaš dosta dobrih igara od ove godine, npr. Injustice:Gods Among Us, predobra je igra.
Imaš Bioshock Infinite, solidna igra, kao i The Last Of Us.
Novi God Of War je dobar, ali prethodni nastavci su bolji, a Tomb Raider je jedino sranje od ove godine.
SuperSaiyanVegeta
SuperSaiyanVegeta
Platinum Boarder
Platinum Boarder
Broj postova : 1314
Reputation : 8
Pridružen : 2012-02-04

Grand Theft Auto Empty Re: Grand Theft Auto

Wed Aug 07, 2013 5:48 pm
No dobro, svatko ima svoje misljenje i to nikad nece biti uskladjeno. Treba ga postivati.
TLOU je meni bio super, definitvno zasluzuje GOTY, a i kraj (iako nije imao neko ekstra filmsko iskustvo) je bio dobar i logican.
Spoiler:
To sto si nabrojao u vezi sa Saintsima je samo ono sto se tice gameplaya i price, grafika je ostala bez napretka.. no sto sad, znam da cu se zabaviti.

Injustice nisam igrao jer ne volim super heroje, Bioshock Infinite isto jer nisam odigrao prva dva dijela (ne znam jel su povezani, ali opet)..
Ascension nisam igrao jer mi se ne svidja sto je prequel jedinice, nikakav prequel nije bio potreban. Ali ok. Nisam igrao pa ne znam kolko je zapravo igra dobra.
A i sto se GOW-a tice, igrao sam ih sve i jedino su mi se Chains of Olympus i Ghost of Sparta sa PSP-a svidjeli.

Slazem se, Tomb Raider nisam nikad volio. Ni kao film, ni kao igru.
Sasuke Uchiha
Sasuke Uchiha
Heavy Metal Boarder
Heavy Metal Boarder
Broj postova : 1906
Reputation : 13
Pridružen : 2012-02-04
Godina : 24

Grand Theft Auto Empty Re: Grand Theft Auto

Wed Aug 07, 2013 6:23 pm
Pa bolje je da su napravili prequel nego da su napravili sequel koji bi bio retardiran jer nema smisla raditi sequele više i to je bio zadnji God Of War koliko ja znam.I grafika je bolja, ne puno, ali bolja u svakom slučaju.Sad, na tebi je, ako voliš God Of War, igra će ti se svidjet, isto bih to rekao i za Saints Row 4 i za Bioshock Infinite.Ali ako nisi fan tih igara, mišljenje ti se neće promjenit...

Tomb Raider je stvarno usrana igra, a i film.Priča mi je cool, ali neke stvari su pretjerane, pogotovo u filmu.Presmiješno mi je to sve.Ali možeš vidjeti pomak u grafici ako gledaš na staru Tomb Raider igru iz 90-ih u kojoj je sve bilo kao u Minecraftu kockasto, a sad je okruglo i više liči normalnije Very Happy
sajber
sajber
Admin
Admin
Broj postova : 2700
Reputation : 26
Pridružen : 2012-02-02
Godina : 31

Grand Theft Auto Empty Re: Grand Theft Auto

Wed Aug 07, 2013 6:27 pm
Meni je SA bio mnogo lošji i dosadniji od VC, ali eto, kako kome.
Inače, na mojem kompu nebi radili gta v i ostale jače igre Razz
Sponsored content

Grand Theft Auto Empty Re: Grand Theft Auto

Na vrh
Permissions in this forum:
Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu