AniMan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Go down
Strukla
Strukla
Platinum Boarder
Platinum Boarder
Broj postova : 419
Reputation : 11
Pridružen : 2013-10-26
Godina : 35
http://tanukisubs.crotaku.net/

Zona Sumraka (The Twilight Zone) Empty Zona Sumraka (The Twilight Zone)

Sat Oct 26, 2013 11:52 pm
Zona Sumraka (The Twilight Zone) Rod

obavezno slušati dok čitate

Mislim da ovu seriju ne treba posebno predstavljati, no ipak ću skucati neki ultrakrati uvod, reda radi:

Zona Sumraka je kultna američka TV serija, čiji je prvotni tvorac gospodin Rod Serling. Svaka epizoda je radnja za sebe, a tematika varira od drame, trilera, izmišljenih događaja, SF-a i horora. Vrlo često dolazi do neočekivanog (ili čak i morbidnog) zapleta i raspleta radnje, a puno epizoda dolazi i sa nekakvom dubljom porukom (kao primjerice, mnogobrojne epizode na temu nuklearnog rata, kontakta sa izvanzemaljcima ili naprosto ljudske prirode).
Zona Sumraka (The Twilight Zone) 1959-time-enough-at-last-screenshot Zona Sumraka (The Twilight Zone) Ishot-3879Zona Sumraka (The Twilight Zone) 4810_5Zona Sumraka (The Twilight Zone) Kiel-In-The-Twilight-Zone-007

Prikazivanje je počelo (davne?) 1959. godine i trajalo je do 1964. sa 5 sezona, pa je napravljen film (Twilight Zone: The Movie (1983.) koji je poznat po tragičnoj nesreći gdje je tijekom snimanja jedne od priča poginulo troje glumaca, među njima i Vic Morrow) pa je došlo do oživljenja i novih epizoda 1985. (koje je trajalo do 1989. i polučilo još 3 sezone), Rod Serling's Lost Classics (1994., film napravljen od 2 tada novootkrivene epizode od Serlinga) i za kraj, zadnji serijal (zasad), iz 2002. pa do 2003. koji nije polučio dobre kritike. 2002. je pak krenula i radio-adaptacija Zone Sumraka, koja se navodno i dalje emitira.

Zona Sumraka (The Twilight Zone) 16 Zona Sumraka (The Twilight Zone) Wish_Bank Zona Sumraka (The Twilight Zone) Screenshot-Opening-TheStar-TwilightZone-episode Zona Sumraka (The Twilight Zone) A_Small_Talent_for_War

Uz samu seriju i film(ove), postoji još i hrpa popratnih stvarčica s tematikom Zone Sumraka: fliper, igra (board game), video igra, novela, stripovi... Uz to je česti spomen i u popularnoj kulturi, tako da je popriličan broj bendova snimio nešto inspirirano Zonom Sumraka ili nekim motivom iz jedne od epizoda (među poznatijima: Iron Maiden, Van Morrison, The Grateful Dead, Rush, John Cale), a u floridskom Disneylandu ima i atrakcija The Twilight Zone Tower of Terror. Uz to se često zna naletiti na referencu na serijal u filmovima i popularnim serijama.

Igra.

Zona Sumraka (The Twilight Zone) 1171136235-00 Zona Sumraka (The Twilight Zone) Twilight_Zone_pinball Zona Sumraka (The Twilight Zone) DisneylandTowerofTerror_wb Zona Sumraka (The Twilight Zone) TZoneL

Kroz seriju je gostovalo i dosta danas poznatih glumaca, kao: John Lithgow, Dan Aykroyd, Bruce Willis, Helen Mirren, Morgan Freeman, Martin Landau, Fred Savage, Meredith Burgess, Taylor Vaughn, Pat O'Malley, William Shatner, John Hoyt i drugi.

I za kraj, malo meni osobno najdražih (i općenito kultnih) epizoda:

The Lonely
Time Enough at Last: Part 1 & Two
Long Distance Call
Nightcrawlers Part 1 & Two
Examination Day
Shelter Skelter Part 1, Two & Three

I bez brige... It's NOT a cookbook!
vele
vele
Junior Boarder
Junior Boarder
Broj postova : 40
Reputation : 0
Pridružen : 2013-10-25
Godina : 29

Zona Sumraka (The Twilight Zone) Empty Re: Zona Sumraka (The Twilight Zone)

Sun Oct 27, 2013 4:57 pm
Legendarna stvar. Ne znam koliko sam pogledao jer sam gledao i na TV i na kompu, ali jesam podosta. Baš baš baš odlična serija!

BTW Not a cookbook je aludiranje na To Serve Man? Very Happy
Strukla
Strukla
Platinum Boarder
Platinum Boarder
Broj postova : 419
Reputation : 11
Pridružen : 2013-10-26
Godina : 35
http://tanukisubs.crotaku.net/

Zona Sumraka (The Twilight Zone) Empty Re: Zona Sumraka (The Twilight Zone)

Sun Oct 27, 2013 9:07 pm
Aha. Također jedan od često spominjanih twistova... okolo. (refrence u pjesmama, knjigama, fimovima)

I ja se sjećah nekoliko epizoda (slabo, doduše) sa TV-a, kad se prikazivao serijal iz 80-tih. Pogotovo one epizode "Baka", prema priči S. Kinga.
Stvarno zastrašujuće.

K tome, sjećam se da sam, obzirom da smo svi spavali u istoj sobi a TV je znao ostati upaljen kasno navečer, često osjetila navalu panike kad bi na TV-u pisalo: Slijedi... 00:00 "Zona Sumraka" i počne ona užasna špica sa glavom od lutke, lubanjama, kukcima, prostorom, svemirom, vratima...
Sklopila bih oči i tako ih držala dok sam paralelno potiskivala melodiju špice. Jezivo!


Strukla: komentar modifikovan dana: Mon Oct 28, 2013 1:03 pm; prepravljeno ukupno 1 puta
vele
vele
Junior Boarder
Junior Boarder
Broj postova : 40
Reputation : 0
Pridružen : 2013-10-25
Godina : 29

Zona Sumraka (The Twilight Zone) Empty Re: Zona Sumraka (The Twilight Zone)

Mon Oct 28, 2013 12:56 pm
Da, stvarno je ultra creepy. Sjećam se kad sam bio 3. ili 4. osnovne da je bilo na TV-u utorkom po par epizoda i to tokom dana i ipak je bilo baš creepy. Baš se naježiš dok gledaš. Ima tako genijalnih plot twistova... Ma prosto epic.

Moram skinuti koju epizodu kad dođem kući da se malo podsetim. Very Happy
Strukla
Strukla
Platinum Boarder
Platinum Boarder
Broj postova : 419
Reputation : 11
Pridružen : 2013-10-26
Godina : 35
http://tanukisubs.crotaku.net/

Zona Sumraka (The Twilight Zone) Empty Re: Zona Sumraka (The Twilight Zone)

Mon Oct 28, 2013 1:23 pm
Hehe, odmah se sjetim sljedećih kad spomeneš neočekivane zaplete:

- "That's not fair. That's not fair at all. There was time now. There was all the time I needed...! That's not fair!"
- epizoda gdje je cijeli dan bio dan i sunce je sjalo 24/7 i polako zagrijavalo Zemlju
- dvorac i nepoznati gospodin koji je zatvoren u njemu
- jedan od mnogobrojnih posjeta vanzemaljaca koji je krivo interpretiran sve do kraja kad je otkriveno da je ubijeni stranac kod sebe imao... Smile
- Walter Jameson
- epizoda gdje baka stalno zove unuka na telefon
- balerina, klaun (?) i još nekoliko likova zarobljeno u čudnoj rupi
- zoološki na nepoznatoj planeti
- i puno, puno epizoda koje su uključivale lutke (dječje lutke, trbuhozborske lutke...)

Ajd svakako javi kad pogledaš neku epizodu, baš me zanima koje su ti najdraže.
Sponsored content

Zona Sumraka (The Twilight Zone) Empty Re: Zona Sumraka (The Twilight Zone)

Na vrh
Permissions in this forum:
Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu