AniMan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Go down
Strukla
Strukla
Platinum Boarder
Platinum Boarder
Broj postova : 419
Reputation : 11
Pridružen : 2013-10-26
Godina : 35
http://tanukisubs.crotaku.net/

Metropolis Empty Metropolis

Thu Oct 31, 2013 12:52 pm
Metropolis 8169832_metropolis

Tip: film
Žanr: avantura, drama, sf, shounen, policijski
Godina: 2001.

Velikim gradom Metropolisom dominiraju ogromne zgrade i predrasude, u svijetu gdje ljudi žive zajedno s robotima. Svakim danom je sve više nemira i nasilja na ulicama.
Japanski detektiv Shunsaku Ban stiže u Metropolis zajedno sa svojim nećakom, Kenichijem, u potrazi za znanstvenikom Dr. Laughtonom kojeg se sumnjiči za kršenje ljudskih prava u vidu trgovine organima. Kenichi u znanstvenikovom laboratoriju pronalazi djevojku bez sjećanja o svom životu. Odlučuje joj pomoći, što rezultira njihovim zajedničkim bijegom. Njegov ujak ih slijedi, te putem otkriva mračne tajne grada, kao i postojanje Crvenog Vojvode, čovjeka koji svime upravlja iz sjene. Kenichi u međuvremenu očajnički pokušava zaštititi neobičnu djevojku od ljudi koji ju slijede. No Crveni Vojvoda i njegov posinak imaju svoje razloge za lov na djevojku, razloge koji se tiču njenog pravog identiteta i pokušaja preuzimanja vladavine nad Metropolisom.

Ima već godinu-dvije otkako sam gledala ovaj anime film, ali sjećam se da me je naprosto oduševio radnjom i ostavio veliki utisak na mene (opravdano zaslužuje desetku na MAL-u). Osamu Tezuka je glavni tvorac i dizajner likova, pa očekujte klasični Astro Boyevski stil likova.
Film traje 1h 49min i definitivno Vam ga preporučam.
Akai
Akai
Platinum Boarder
Platinum Boarder
Broj postova : 330
Reputation : 19
Pridružen : 2012-10-16
http://www.animedimenzija.com/forum/index.php

Metropolis Empty Re: Metropolis

Thu Oct 31, 2013 10:46 pm
Message reputation : 100% (1 vote)
Ceo anime je retro... dizajn likova, dizajn svega mogućeg od aparata do automobila ispraćen sa Jazz muzikom i ponekom Ray Charles pesmom... taj moment je bio tako sjajan.

Dobar anime, iako mi je malkice smetalo ime glavne likice... FIFI XD
i kad se glavni lik non-stop dere FIFI, FIFI, FIFI, FIIIIFIII~ ... bude malo *khm* XD

Ljudima će smetati dizajn verovatno, ali je on namerno takav pa ako ne možete preći preko toga - šta da vam radim. Gledajte onda film Metropolis iz 1927. Razz
sajber
sajber
Admin
Admin
Broj postova : 2700
Reputation : 26
Pridružen : 2012-02-02
Godina : 31

Metropolis Empty Re: Metropolis

Fri Nov 01, 2013 12:22 pm
Pa ono, čak mi i ne smeta dizajn, iako nisam još pogledao film. Nemam neku želju za njime, ali ipak spada u neki već sad klasik? Možda jednom budemo to gledali na projekcijama pa ću uhvatiti priliku dok je ima.
Sponsored content

Metropolis Empty Re: Metropolis

Na vrh
Permissions in this forum:
Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu