HomePortalKako koristiti ovaj Forum?Pravila forumaTražiLista članovaMibitGrupe korisnikaRegistracijaLogin

Share | 

Pjevanje, screaming, growling

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
AutorPoruka
Sasuke Uchiha
Heavy Metal Boarder
Heavy Metal Boarder

Broj postova : 1906

Godina : 18

KomentarNaslov komentara: Pjevanje, screaming, growling   Sun Mar 02, 2014 3:28 pm

Evo otvorio sam ovu temu jer želim naučit pjevat te screamat, ali baš dobro to naučit.Ako ovdje itko pjeva ili screama, može dat neki savjet i tako to.Želio bih naučit i pjevat i screamat kao M.Shadows iz Avenged Sevenfolda, kao Phil Anselmo iz Pantere i kao David Draiman iz Disturbeda.
Ne može se to lako i odmah naučit, ali već vježbam 2 ipo mjeseca i sve mi ide bolje.Gledam videe kako screamat pravilno i pomaže mi.Najviše gledam kako to radi Melissa Cross koja je surađivala s brojnim velikanima metal scene poput Randy Blythea iz Lamb Of Goda ili Matt Heafya iz Triviuma.
Napravila je 2 DVD-a koja se zovu Zen Of Screaming Part 1 i 2 i možete ih naći na internetu.

I evo, da stavim video kako to radi M.Shadows iz Avengeda, koji jebeni scream!

--------------------------
Na vrh Go down
Vidi profil korisnika
SuperSaiyanVegeta
Platinum Boarder
Platinum Boarder

Broj postova : 1314

KomentarNaslov komentara: Re: Pjevanje, screaming, growling   Sun Mar 02, 2014 4:12 pm

Razz
Na vrh Go down
Vidi profil korisnika
Lelou1524
V.I.P.
V.I.P.

Broj postova : 2068

Godina : 20

KomentarNaslov komentara: Re: Pjevanje, screaming, growling   Sun Mar 02, 2014 4:37 pm

i ja jednom davno to htjede naučiti.
ali više ne želim. ._.
učio sam neko vrijeme.
odustao.

''When you are miserable, you need something that is even more miserable than you to feel good about yourself.''
Na vrh Go down
Vidi profil korisnika
Sasuke Uchiha
Heavy Metal Boarder
Heavy Metal Boarder

KomentarNaslov komentara: Re: Pjevanje, screaming, growling   Mon Mar 03, 2014 7:28 pm

SuperSaiyanVegeta (citat):
Razz

I like that ^^

@Lelou- U biti, moj cilj nije samo screamanje, već i melodično pjevanje.Želim biti sposoban pjevat 5 sekundi da mi glas ne pukne i da mogu otjpevati visoke note kako spada.Puno je teže naučiti dobro pjevaiti nego dobro screamati, ali brže je kad se u procesu oba dvoje vježba.

I ako si već prije učio, sigurno imaš nešto zapamćeno, osim ako si učio prije puberteta naravno.
Preporučujem ti da nastaviš sa učenjem screamanja, ali da i dobro naučiš pjevat.Nije loše i to znati, hehe Razz

Na vrh Go down
Vidi profil korisnika
Lelou1524
V.I.P.
V.I.P.

KomentarNaslov komentara: Re: Pjevanje, screaming, growling   Mon Mar 03, 2014 8:20 pm

ha je istina, mogu strašiti ljude.
prestao sam screamati/growlati, sada se samo bavim običnim pjevanjem.

''When you are miserable, you need something that is even more miserable than you to feel good about yourself.''
Na vrh Go down
Vidi profil korisnika
Sasuke Uchiha
Heavy Metal Boarder
Heavy Metal Boarder

KomentarNaslov komentara: Re: Pjevanje, screaming, growling   Mon Mar 03, 2014 8:34 pm

Pa i ja mislim uglavnom pjevati i manje screamati, ali screamanje obavezno moram naučit kako treba.
Pročitao sam da mumljanje i pjevušenje zatvorenih usta pomaže u kreiranju vokalnih akorda, pa pokušavaj mumljati do-re-mi-fa-so-la-ti-do zatvorenih usta.Tako češ bolje pjevat.A za screamanje treba prvo pravilno naučit udisat i ispuhivat zrak da bi išta mogli.Onda nakon toga nekim tihim screamom, kao šaputom vježbati.Kao da šapučeš, ali screamaš.Ali moraš pazit kako dišeš jer te može presječ u stomku (dogodilo mi se).

Na vrh Go down
Vidi profil korisnika
WooddieBone
Platinum Boarder
Platinum Boarder

Broj postova : 415

Godina : 23

KomentarNaslov komentara: Re: Pjevanje, screaming, growling   Mon Mar 03, 2014 9:30 pm

VID.DOESPHOTOGRAPHY.COM
Na vrh Go down
Vidi profil korisnika http://vid.doesphotography.com
Lelou1524
V.I.P.
V.I.P.

KomentarNaslov komentara: Re: Pjevanje, screaming, growling   Sun Jun 08, 2014 10:08 am

Mmm evo opet sam se počeo baviti growlanjem.
Ja i frend možda osnujemo neki bend, ja ću screamt on će growlati još da nađemo neki clean vokal, možda ja, i sve 5. Razz

Na vrh Go down
Vidi profil korisnika
Sasuke Uchiha
Heavy Metal Boarder
Heavy Metal Boarder

KomentarNaslov komentara: Re: Pjevanje, screaming, growling   Sat Jun 14, 2014 4:12 pm

Zakon! Ja sam završio učenje screamanja i growlanja, još moram clean vokale obradit dobro.Neki dan sam u školi screamao SHUT UP! i profa iz hrvatskog me poslala iz razreda, hahahha bilo je prejako XDDD

E, usput, ak hočeš malo vježbat, ovo ti je zakon za vježbu, meni je jebeno pomoglo i mislim da bih mogao napravit vocal cover ovih pjesama;

Na vrh Go down
Vidi profil korisnika
Lelou1524
V.I.P.
V.I.P.

KomentarNaslov komentara: Re: Pjevanje, screaming, growling   Fri Jun 20, 2014 12:13 am

hmm nisam vidio da si postao
hvala na videima

Na vrh Go down
Vidi profil korisnika
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Pjevanje, screaming, growling   

Na vrh Go down

Pjevanje, screaming, growling

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 1/1