AniMan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Go down
smegmarta
smegmarta
Expert Boarder
Expert Boarder
Broj postova : 160
Reputation : 4
Pridružen : 2014-06-29
Godina : 30

Seiyuu Empty Seiyuu

Wed Jul 09, 2014 11:34 pm
Koji su vam najdraži ako ih imate? Koje mrzite? Very Happy Zašto?
Prince Vegeta
Prince Vegeta
Awesome Boarder
Awesome Boarder
Broj postova : 1557
Reputation : 17
Pridružen : 2012-03-08
Godina : 26

Seiyuu Empty Re: Seiyuu

Thu Jul 10, 2014 1:49 am
Najdraži muški:
Junichi Suwabe - tip ima jako cool glas. Prvi put sam ga čuo kao Yamata Hotsuina u Devil Survivor 2 i iako inače ne zamjećujem baš dobro glasove, primijetio sam da sve što kaže zvuči 10 puta više cool od bilo kojeg drugog lika. Super mu je i bila uloga Archera u F/SN
Hiroshi Kamiya - bio mi je dobar kao Otonashi u Angel Beats. Za razliku od Junichija, ima mekši ton glasa, ali ugodan za slušanje
Kouki Uchiyama - bio je u nekih 50% animea koje sam pogledao u zadnjih pola godine pa mi se uvukao u uho. Sve su bili zanimljivi likovi, ako ne i glavni
Shinichiro Miki - [You must be registered and logged in to see this link.] Need I say more? Zanimljivo, Charizardov glas nije mijenjan u dubu pa lik koji ovo govori je isti kojeg smo vjerojatno svi slušali u Pokemonima. Još jedna zanimljiva činjenica je da daje glas Sasakiju Kojirou u F/SN i Jamesu u Pokemonima, čije je japansko ime Kojiro bazirano na Sasakiju
Mamoru Miyano - Light Yagami, Death the Kid, Okabe RintarouHououin Kyouma. Ima dobar raspon glasa jer mi ove tri uloge uopće ne zvuče slično, pogotovo kad usporedim Lightov epski evil laugh i ono što OkarinHououin Kyouma izvodi
Norio Wakamoto - bio mi je super kao Car Charles u Code Geass (ALL HAIL BRITANNIA). Zadivljuje me njegova sposobnost da rasteže slovo r u riječima koje nemaju slovo r. Super su mi njegove parodije stvari na Youtubeu. Čujem da se u zadnje vrijeme čak bavi davanjem glasa usisavačima.
Također, ugovor mi nalaže da ovdje spomenem Ryoa Horikawu, pošto sam ja ipak Prince Vegeta.

Najdraži ženski:
Kana Hanazawa - općenito moj najdraži seiyuu. Prvi put kad sam je čuo je bila Kanade u Angel Beats. Danas je u skoro svim animeima, mislim da je samo jesen 2013/zima 2014 bila u nekih deset animea koje sam gledao i to slučajno (nisam ni gledao tko daje glasove u tim animeima onda). Ima jako lijep ton glasa, ali i raspon pa ne mogu raspoznati njen prepoznatljiv glas u nekim ulogama (kao Natasha u Sekai Seifuku). Njen Tutturu iz Steins;Gatea mi je zvuk za poruke na mobitelu. Stavio sam ga prije nego sam i počeo gledati Steins;Gate
Eri Kitamura - isto sam je prvo čuo u Angel Beats, kao Yui. Još uvijek nemam pojma zašto su koristili drugu osobu za Yuin pjevački glas kad i ona super pjeva
Ami Koshimizu - Ami Koshimizu ima dva tipa glasa, za fine dame i za totalne badasse. Prvi glas koristi za Yukiko iz Persone 4, a drugi za Kallen iz Code Geassa i Ryuko iz Kill la Killa
Romi Park - najpoznatija vjerojatno po tome što je davala glas Edwardu u FMA. Kad ne daje glas muškim likovima, dobra je kao Naoto Shirogane u Personi 4 i Ragyo u Kill la Kill
Megumi Ogata - bez obzira daje li glas muškim ili ženskim likovima, uvijek mi je ugodna za slušat. Bila je dobra kao Uran u originalnoj Sailor Moon (da bar nju zadrže ako odluče remakeati i druge sezone), Naoi Ayato u Angel Beats i mladi Yamato Hotsuin.
Rie Kugimiya - nijedan popis ženskih seiyuua nije potpun bez kraljice tsunderea. Bila mi je dobra nedavno kao Tet u NGNL, a ranije kao Rise Kujikawa u Personi 4 (koja, iznenađujuće, nije tsundere).

Nešto što me zanima već neko vrijeme: zašto se stalno koristi riječ seiyuu, koliko znam to znači isto što i voice actor na engleskom (to što mi nemamo neku konkretnu riječ za to je skroz druga stvar)?
Na vrh
Permissions in this forum:
Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu