AniMan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Go down
Strukla
Strukla
Platinum Boarder
Platinum Boarder
Broj postova : 419
Reputation : 11
Pridružen : 2013-10-26
Godina : 35
http://tanukisubs.crotaku.net/

[Manga] Banana Fish Empty [Manga] Banana Fish

Fri Jun 02, 2017 2:07 am
[Manga] Banana Fish 176664l
Naziv: Banana Fish
Tip: manga
Broj svezaka / poglavlja: 19 svezaka / 110 poglavlja
Žanr: akcija, drama, shoujo
Autor: Akimi Yoshida

"Banana Fish, koje glupo ime za mangu. I još mi prodaje neku priču o mafijašima, bandama i potencijalnom pederluku (na slici). Zvuči poprilično bezveze, da vidimo tagove? Shoujo? A onda bu sigurno pederluka za fanove na tačke, ne da mi se trošiti vrijeme na to."
E pa krivo. Na kraju trošim svo slobodno vrijeme na čitanje mange, opet jedna od koje se teško odlijepiti...

Neću vam sad prevoditi cijeli sinopsis, no ukratko:
Klinac koji predvodi lokalnu bandu pod vodstvom velike mafiozo face slučajno biva upleten u ubojstvo tipa kojem su zadnje riječi bile "I found it... Banana Fish...". Igrom slučaja, nepoznato nešto ili netko (Banana Fish) ima veze i sa naglim psihičkim slomom njegovog brata koji je nekada služio u Vijetnamu a sad leži u krevetu kao biljka. Naravno da naš MC želi saznati što je točno njegovom bratu pa raskida veze sa šefom i tu problemi koji su za njega počeli već davnih dana samo postaju još gori.

Ako volite policijske akciće 80-tih i ranih 90-tih (Smrtonosno Oružje, Nedodirljivi itd.), e pa ova manga jako podsjeća na to, premda je glavni lik vođa bande a ne policajac (na kraju krajeva, i smještena je u to vrijeme).
Uz to, ima i laganu (ali jako laganu) Akira-vibru. Cijela paleta likova koji su poprilično realni i nema "praznog hoda" u radnji niti puno dosadnih prisjećanja (#samobitno).
Što se tiče spomenutog pederluka, nema ga. Natuknut je u pojedinim situacijama, ali (barem zasad u prvih 6-7 svezaka mange) nije tu radi fanova niti prikupljanja baze pubertetlija koje će sliniti nad dvojicom bishijea. Umjesto standardnih yaoi/shounen-ai manga izlika, ovdje je spomen ozbiljnijih tema poput pedofilije, dječje prostitucije i sličnih gadarija.
Krvi ima ali su najgore scene "van kadra", no svejedno emocionalno udaraju, što samo dokazuje da su likovi dosta kvalitetni i lako se uvuku pod kožu.


Ukratko, ne dajte da vas u najmanju ruku "smiješan" naziv poput "Banana Fisha" odbije. Manga se zasad čini kvalitetna i ako nastavi tim tempom kroz preostalih 12 svezaka, desetka od mene joj ne gine.
sajber
sajber
Admin
Admin
Broj postova : 2700
Reputation : 26
Pridružen : 2012-02-02
Godina : 31

[Manga] Banana Fish Empty Re: [Manga] Banana Fish

Fri Jun 02, 2017 8:24 pm
Hmm nekako, nekako... šta ja znam haha.
Ali gledam ovaj cover photo i strašno mi je poznat crtež, ali ne mogu se sjetiti od kuda.

Ne izgleda loše, iako ono, shojo... Very Happy
Strukla
Strukla
Platinum Boarder
Platinum Boarder
Broj postova : 419
Reputation : 11
Pridružen : 2013-10-26
Godina : 35
http://tanukisubs.crotaku.net/

[Manga] Banana Fish Empty Re: [Manga] Banana Fish

Fri Jun 02, 2017 11:03 pm
Ma ni ja ne volim pretjerano shojo žanr jer obično obiluje ovakvim stilom crtanja:

[Manga] Banana Fish 4aad61c3ab16125836d65472b504e0b78d0075c5_hq [Manga] Banana Fish Tumblr_inline_nskp68FYtL1scnigq_540

što me obično nervira iz nekog razloga.
Ali eto, ova zasad ne navlači baš na shoujo mangu izuzev činjenice da se MC superekstrabrzo sprijateljio (bez navodnika) sa drugim dečkom koji je tu negdje po godinama. I ima nekakvih dalekih implikacija sad u cca 7. (?) svesku da je njima mooooožda maaaaaaaaaaalo (ovoliko malo -> .) previše stalo do dobrobiti jedan drugog, ali možda ja samo previše zagledavam u to baš radi "shoujo" taga.
Uglavnom, kak hoćeš. Very Happy Meni je zasad dobra.
chibi
chibi
Admin
Admin
Broj postova : 989
Reputation : 31
Pridružen : 2012-02-04
Godina : 33

[Manga] Banana Fish Empty Re: [Manga] Banana Fish

Sun Jun 04, 2017 9:26 pm
Znaš šta, ovo zvuči dsta ludo i moglo bi bit interesantno. A je crtež je poznat, ko da malo na Akiru vuče, ili čak na neke zapadne recimo tipa Sudžuka.
Strukla
Strukla
Platinum Boarder
Platinum Boarder
Broj postova : 419
Reputation : 11
Pridružen : 2013-10-26
Godina : 35
http://tanukisubs.crotaku.net/

[Manga] Banana Fish Empty Re: [Manga] Banana Fish

Sun Jun 04, 2017 11:28 pm
Pa čini se kao neki "hidden gem" ako je prava publika (žanrovski, mislim). Crtež je jednostavan i vidi se da je manga iz razfoblja kraj 80-tih/početak 90-tih. Ali je meni super. Makar sam neobjašnjivo iritirana (i to mi je jedina zamjerka!) kad god su glavni lik i "potenšl love interest" zajedno na samo jer me taj prokleti "shoujo" tag opsjeda u glavi i stalno mislim da će na kraju njih dva ispasti nekakav dramatični ljubavni par čija je veza prepuna tuge, jade i čemera.
Ufff, da bar nikad nisam gledala tagove, ovo je grozno. Možda uopće ne bude tako ali ak ispadne da su njih dva skupa i onda jedan pogine i < umetni sve ostale ljubavne klišeje ovdje > po*izdit ću. :<
sajber
sajber
Admin
Admin
Broj postova : 2700
Reputation : 26
Pridružen : 2012-02-02
Godina : 31

[Manga] Banana Fish Empty Re: [Manga] Banana Fish

Thu Jun 08, 2017 8:43 am
Pa, u svakom slučaju se isplati pročitati ako zbog ničeg drugog, onda zbog toga da se možeš hvaliti kako si čitao nešto što se zove banana fish Razz
Strukla
Strukla
Platinum Boarder
Platinum Boarder
Broj postova : 419
Reputation : 11
Pridružen : 2013-10-26
Godina : 35
http://tanukisubs.crotaku.net/

[Manga] Banana Fish Empty Re: [Manga] Banana Fish

Sat Jun 10, 2017 11:19 pm
[Manga] Banana Fish Sing_b10

Valjda 17. put da sam naglas promrmljala nešto dok ovo čitam. Droga, bande, tradicionalni istočnjački otrovi, mafija, policija, financijske malverzacije, lanci pedofilije, korupcija, specijalne vojne jedinice, svega ima ovdje, apsolutno svega.
...mu, da je samo riječ o fikciji.
Sponsored content

[Manga] Banana Fish Empty Re: [Manga] Banana Fish

Na vrh
Permissions in this forum:
Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu