AniMan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zagonetke

+8
sajber
Gamaran
Sasuke Uchiha
Bayonetta
audiosl4ve
Kaio- Goku
Lelou1524
SuperSaiyanVegeta
12 posters
AniMan :: Ostalo :: Spam
Go down
avatar
Kaio- Goku
Platinum Boarder
Platinum Boarder
Broj postova : 879
Reputation : 1
Pridružen : 2012-02-16
Godina : 24
http://luckyluka@gmail.com

Zagonetke - Page 7 Empty Re: Zagonetke

Thu May 17, 2012 11:00 pm
Postoje dva Muje
Prince Vegeta
Prince Vegeta
Awesome Boarder
Awesome Boarder
Broj postova : 1557
Reputation : 17
Pridružen : 2012-03-08
Godina : 27

Zagonetke - Page 7 Empty Re: Zagonetke

Thu May 17, 2012 11:02 pm
Ne, Mujo je jedinstven. Very Happy
chibi
chibi
Admin
Admin
Broj postova : 989
Reputation : 31
Pridružen : 2012-02-04
Godina : 33

Zagonetke - Page 7 Empty Re: Zagonetke

Thu May 17, 2012 11:27 pm
Uhu, ili je ovo teško ili mi se mozak odmara. Rješavo sam danas neke Einsteinove zagonetke i slično pa možda zato.

Uglavnom, Mujo je čovjek? Da to rješimo. Jer mi jedino na pamet pada da se to događa prije krista kad su se godine brojale u natrag.
Prince Vegeta
Prince Vegeta
Awesome Boarder
Awesome Boarder
Broj postova : 1557
Reputation : 17
Pridružen : 2012-03-08
Godina : 27

Zagonetke - Page 7 Empty Re: Zagonetke

Thu May 17, 2012 11:30 pm
Da, događa se prije Krista. Tvoj red. I daj nešto teško jer baš sad na faceu mučim ljude iz mog razreda teškim zagonetkama, ali mi ih je ponestalo. Very Happy
chibi
chibi
Admin
Admin
Broj postova : 989
Reputation : 31
Pridružen : 2012-02-04
Godina : 33

Zagonetke - Page 7 Empty Re: Zagonetke

Thu May 17, 2012 11:37 pm
Ajmo onu sa svjetlima, mislim da nije bila.

Znači ovako. Nalazite se u kući. Katnica, novo izgrađena bez ikakvog namještaja i zidova. Znači ima prizemlje i kat koji su u biti dvije velike prostorije povezane stepenicama i vratima. Vrata su zatvorena i vi se nalazite u prizemlju i ne vidite na kat. U prizemlju su na zidu tri prekidača od kojih svaki pali jedno svjetlo na katu. Vaš je zadatak otkriti koji prekidač pali koje svjetlo s tim da smijete samo jednom otići na kat i vidjeti i odmah morate znati koji prekidač pali koje svjetlo. Smijete paliti i gasiti prekidače koliko god puta želite. U početku su svi prekidači ugašeni (i recimo da su jedan do drugog, znači lijevi, srednji i desni, kao i žarulje).
Prince Vegeta
Prince Vegeta
Awesome Boarder
Awesome Boarder
Broj postova : 1557
Reputation : 17
Pridružen : 2012-03-08
Godina : 27

Zagonetke - Page 7 Empty Re: Zagonetke

Thu May 17, 2012 11:43 pm
Bila je na prošlom forumu.
Upalimo jedno svjetlo pa ga ugasimo. Zatim upalimo drugo. Zatim odemo na kat. Ona topla žarulja je ona koju smo upalili i ugasili. Ona koja gori je ona upaljena, a ona hladna je ona treća.
Mislim da je tako nešto.
chibi
chibi
Admin
Admin
Broj postova : 989
Reputation : 31
Pridružen : 2012-02-04
Godina : 33

Zagonetke - Page 7 Empty Re: Zagonetke

Thu May 17, 2012 11:45 pm
Da, s tim da onu dok upališ moraš malo ostavit da se zagrije. A ovu koju upališ je upaljena, a hladna je onda koju nisi ni dirao. A to je isto već isfurano. Ajd neku da malo razmišljam.
Prince Vegeta
Prince Vegeta
Awesome Boarder
Awesome Boarder
Broj postova : 1557
Reputation : 17
Pridružen : 2012-03-08
Godina : 27

Zagonetke - Page 7 Empty Re: Zagonetke

Thu May 17, 2012 11:47 pm
Imam baš jednu.
Čovjek i njegova žena se voze autom kad ima nestane benzina. Čovjek ode po benzin, ali prvo zaključa auto i zatvori sve prozore. Kad se vrati, nema znakova provale, ali mu je žena mrtva i stranac je u autu (nije bio tu prije). Tko je stranac i kako mu je žena umrla?
P.S. ništa paranormalno
chibi
chibi
Admin
Admin
Broj postova : 989
Reputation : 31
Pridružen : 2012-02-04
Godina : 33

Zagonetke - Page 7 Empty Re: Zagonetke

Thu May 17, 2012 11:52 pm
A baš mi prije spavanja takvu daš (ništa paranormalno, naravno da sam odmah u glavi razvio 13 scenarija koji uključuju neke duhobe i gluposti). Hvala ti puno, a još moram gledat bar epizodu Twin Peaksa tak da danas onda baš i nema spavanja.

Znači, nešto normalno. Pa prva asocijacija je da je auto kabriolet pošto nema znakova provale (ali pošto je zaključo vrata i przore to otpada). Pretpotavljam da ne zna stranca pa može biti neki zaposlenik benzinske? A žena mu je možda umrla od srčanog od straha? I je li stranac čovjek? Da nije neka životinja?
Prince Vegeta
Prince Vegeta
Awesome Boarder
Awesome Boarder
Broj postova : 1557
Reputation : 17
Pridružen : 2012-03-08
Godina : 27

Zagonetke - Page 7 Empty Re: Zagonetke

Thu May 17, 2012 11:54 pm
Stranac je čovjek, ali nije mu on direktno kriv za ženinu smrt. Nije s benzinske i žena mu je umrla na način na koji samo žene mogu umrijeti (veliki hint).
chibi
chibi
Admin
Admin
Broj postova : 989
Reputation : 31
Pridružen : 2012-02-04
Godina : 33

Zagonetke - Page 7 Empty Re: Zagonetke

Thu May 17, 2012 11:58 pm
Nije valjda vozio ženu u bolnicu jer je bila trudna i trebala rodit. I putem im je nestalo benzina i on je otišao natankirat i zaključao sve. I kad se vratio žena se nekak uspjela porodit i pri porodu umrla. Ak je onda nije ništa bolje neg da je paranormalno.
Prince Vegeta
Prince Vegeta
Awesome Boarder
Awesome Boarder
Broj postova : 1557
Reputation : 17
Pridružen : 2012-03-08
Godina : 27

Zagonetke - Page 7 Empty Re: Zagonetke

Thu May 17, 2012 11:59 pm
Nažalost je. Umrla je pri porodu. Možda sam trebao naglasiti da je malo morbidno.
To je sve od mene večeras.
chibi
chibi
Admin
Admin
Broj postova : 989
Reputation : 31
Pridružen : 2012-02-04
Godina : 33

Zagonetke - Page 7 Empty Re: Zagonetke

Fri May 18, 2012 12:01 am
Možda si trebao. Onda ću ja do sutra smisliti neku novu.

EDIT:

1 38
+2 42
4 20

Sad sigurno mislite da sam blesav i da nemam pojma matematiku. Ali pogledajte malo bolje i vidjet ćete da i nije toliko krivo koliko vi mislite da je.
Prince Vegeta
Prince Vegeta
Awesome Boarder
Awesome Boarder
Broj postova : 1557
Reputation : 17
Pridružen : 2012-03-08
Godina : 27

Zagonetke - Page 7 Empty Re: Zagonetke

Fri May 18, 2012 8:32 pm
Trebalo mi je malo, ali sam shvatio.
Ovo su stupnjevi i minute.
Znači 1 stupanj i 38 minuta + 2 stupnja i 42 minute. Pošto je maksimum minuta 60, a 38+42 je 80 pamtimo 1 i ostavljamo 20. 1+2=3+1=4
chibi
chibi
Admin
Admin
Broj postova : 989
Reputation : 31
Pridružen : 2012-02-04
Godina : 33

Zagonetke - Page 7 Empty Re: Zagonetke

Fri May 18, 2012 8:52 pm
Kad sam postavljao sam imao u glavi satove i minute, ali nisi puno fulao. Ali u principu da.
Prince Vegeta
Prince Vegeta
Awesome Boarder
Awesome Boarder
Broj postova : 1557
Reputation : 17
Pridružen : 2012-03-08
Godina : 27

Zagonetke - Page 7 Empty Re: Zagonetke

Fri May 18, 2012 8:56 pm
Znači mogu novu postaviti? Jer sam danas pročitao jednu toliko zbunjujuću da ubija. Na engleskom je jer izgubi smisao kad je prevedena.

Colin, my friend! On my Quest I met a man. None of you will be able to solve my riddle, he said. George tried to solve it and thought the answer was "Milk". Robert tried to solve it and thought the answer was "Cheese". Although we tried hard none of us was able to solve the riddle. To you it might seem easy but believe me it's not. Unlike so many other riddles there are, he said, this one has only one answer. Yoghurt, Steak and even Cattle, I swear we guessed it all. Albert tried even his own name as an answer. There we were, totally stumped. I had no idea what to say anymore, I thought I was smart. On a scale of one to ten he said, this riddle was 1. None of you will be able to solve my riddle, he said. See if any can solve if you repeat what I told you, he said, as it is impossible to solve this riddle if you get even a single fact wrong.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
To je cijela zagonetka. Odgovor se krije u ovom paragrafu. Neću priznati samo jednu riječ kao odgovor, treba mi i objašnjenje zašto je to odgovor i što znači.
chibi
chibi
Admin
Admin
Broj postova : 989
Reputation : 31
Pridružen : 2012-02-04
Godina : 33

Zagonetke - Page 7 Empty Re: Zagonetke

Fri May 18, 2012 9:06 pm
Jel to ko one fore kad napišu neko poglavlje u kojem se pojavljuje određeno slovo ili riječ?

A koliko vidim zagonetka uopće nije navedena u tekstu, pa sad kak da je pogodim.

Da nije protein il tak nešt jer ga ima u mlijeku i siru i jogurtu...
Prince Vegeta
Prince Vegeta
Awesome Boarder
Awesome Boarder
Broj postova : 1557
Reputation : 17
Pridružen : 2012-03-08
Godina : 27

Zagonetke - Page 7 Empty Re: Zagonetke

Fri May 18, 2012 9:12 pm
Ne, nije. Zagonetka je jako zeznuta i treba pažljivo čitati paragraf jer je on cijeli ustvari zagonetka.
chibi
chibi
Admin
Admin
Broj postova : 989
Reputation : 31
Pridružen : 2012-02-04
Godina : 33

Zagonetke - Page 7 Empty Re: Zagonetke

Fri May 18, 2012 9:20 pm
Colin, my friend! On my Quest I met a man. None of you will be able to solve my riddle, he said. George tried to solve it and thought the answer was "Milk". Robert tried to solve it and thought the answer was "Cheese". Although we tried hard none of us was able to solve the riddle. To you it might seem easy but believe me it's not. Unlike so many other riddles there are, he said, this one has only one answer. Yoghurt, Steak and even Cattle, I swear we guessed it all. Albert tried even his own name as an answer. There we were, totally stumped. I had no idea what to say anymore, I thought I was smart. On a scale of one to ten he said, this riddle was 1. None of you will be able to solve my riddle, he said. See if any can solve if you repeat what I told you, he said, as it is impossible to solve this riddle if you get even a single fact wrong.

Ili je odgovor jedan, kao broj 1. Zbog: "this one has only one answer", "On a scale of one to ten he said, this riddle was 1", "as it is impossible to solve this riddle if you get even a single fact wrong" Puno puta se spominje u tekstu.

Ili COQNGMRCATUYSCAIONS - početna slova riječi napisanih velikih slovom. Ali kad malo bolje pogledam: CONGRATUYATIONS (CONGRATULATIONS?) - početna slova rečenica?
Prince Vegeta
Prince Vegeta
Awesome Boarder
Awesome Boarder
Broj postova : 1557
Reputation : 17
Pridružen : 2012-03-08
Godina : 27

Zagonetke - Page 7 Empty Re: Zagonetke

Fri May 18, 2012 9:24 pm
Dobro, ali da ti priznam još mi moraš reći zašto je CONGRATUYATIONS umjesto CONGRATULATIONS.
chibi
chibi
Admin
Admin
Broj postova : 989
Reputation : 31
Pridružen : 2012-02-04
Godina : 33

Zagonetke - Page 7 Empty Re: Zagonetke

Fri May 18, 2012 9:29 pm
Zbog :"See if any can solve if you repeat what I told you, he said, as it is impossible to solve this riddle if you get even a single fact wrong."?

Single fact wrong je Y umjesto L?
Prince Vegeta
Prince Vegeta
Awesome Boarder
Awesome Boarder
Broj postova : 1557
Reputation : 17
Pridružen : 2012-03-08
Godina : 27

Zagonetke - Page 7 Empty Re: Zagonetke

Fri May 18, 2012 9:46 pm
Tako je. Vjerojatno je u originalu bilo Lactose umjesto Yoghurt.
Tvoj red.
chibi
chibi
Admin
Admin
Broj postova : 989
Reputation : 31
Pridružen : 2012-02-04
Godina : 33

Zagonetke - Page 7 Empty Re: Zagonetke

Fri May 18, 2012 10:00 pm
Haha, ovo sam više na sreću pogodio nego nekim zanjem, ma da je bilo lako ovo zašto je y.

Pa evo jedna, malo je lagana ali neda mi se sad smišljat, tj. tražit dalje.

Špijun je poslan u neprijateljski vonji logor da ukrade neke informacije. I sakrio se blizu vrata logora i promatrao osiguranje. Pred vratima je bila kućica čuvara sa jednim malim prozorom i kad bi netko došao prvo bi morao nju proći. Dolazi prvi vojnik i stražar mu kaže: "18". Vojnik kaže: "9" i stražar da znak da otvore vrata.
Dolazi drugi vojnik i stražar kaže: "16", na što vojnik odgovori: "8" i stražar ga pusti. Trećem vojniku stražar je rekao: "8", a vojnik će: "4" i prođe. Četvrti vojnik je dobio šifru: "10" na što je odgovorio: "5" i prošao. Petom vojniku stražar je rekao: "22" na što je vojnik odgovorio: "11" i prošao.
Špijun sada već uvjeren da je shvatio kako će proći izađe iz zaklona i priđe stražarevoj kućici. Stražar kaže: "6". Špijun odgovori: "3". Stražar je isti čas izvadio pištolj i upucao ga na mjestu. U čemu je špijun pogriješio i što je trebao odgovoriti?
Prince Vegeta
Prince Vegeta
Awesome Boarder
Awesome Boarder
Broj postova : 1557
Reputation : 17
Pridružen : 2012-03-08
Godina : 27

Zagonetke - Page 7 Empty Re: Zagonetke

Fri May 18, 2012 10:02 pm
Trebao je reći: "4" jer se traži broj slova ,a ne polovica broja.
chibi
chibi
Admin
Admin
Broj postova : 989
Reputation : 31
Pridružen : 2012-02-04
Godina : 33

Zagonetke - Page 7 Empty Re: Zagonetke

Fri May 18, 2012 10:04 pm
Prelagano je bilo očito.
Sponsored content

Zagonetke - Page 7 Empty Re: Zagonetke

Na vrh
Permissions in this forum:
Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu