AniMan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Go down
avatar
maddjuro
Fresh Boarder
Fresh Boarder
Broj postova : 7
Reputation : 0
Pridružen : 2012-02-21

Nathan Never Empty Nathan Never

Thu Feb 23, 2012 12:44 am
Jedad od bonllievih junaka koji mi je prirastao srcu; ali nažalost na ovim područjima nije bio popularan kao neki drugi junaci (Dylan, Zagor, Tex...); pa je zato slabo izlazio.Nathan je jedan futuristički strip s složenom pričom, koji se djeli na nekoliko saga; tj. to se tako neslužbeno dijeli. Prvih 100-tinjak brojevaje "prva" tehnodroidska saga, nakon toga dolazi aga "rat s orbitalnim postajama".... Dopada ni se način na koji se rzrađuje i širi radnja u nastavcima ovoga stripa. Dok su neki brojevi posvećeni tome da nam manje/više predoče svijet nathana , govoreći o tehnologiji ljudima, rasama itd; neki drugi nam daju informacije na kapaljku o raznim frakcijama, nadrasama i kječemu što tek nadolazi. (nathanov univerzum je jako ljepo objašnjen u prvome trobroju koji je izdao Libellus). Što se tiče smih izdanja, u italiji je nathan među poplarnijim stripovima, što dokazuju brojna popratna izdanja, kao dva spin off izdanja. Mi za talijanskim izdanjima zaostajemo, po mojim procjenama, jedno 10-ak godina; ali sada kada je unazad nekoliko godina libellus preuzeo izdavanje nathana, tempo izdavanja je najbolji što je dosad bio na ovim prostorima.

I malo offtopica; "uložiti" u NN izdanja i nij tako loše, jer vrijednost pojedinih izdanja se poveća za nekoliko puta za samo par godina (npr. NN gigant 1 koji je 2006-e došao 110kn, sada se teško može naći za manje od 400-500)
Na vrh
Permissions in this forum:
Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu