AniMan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Go down
Strukla
Strukla
Platinum Boarder
Platinum Boarder
Broj postova : 419
Reputation : 11
Pridružen : 2013-10-26
Godina : 35
http://tanukisubs.crotaku.net/

Legacy of Kain serijal Empty Legacy of Kain serijal

Mon Oct 28, 2013 11:15 pm
Obzirom da sam jučer nabrijala aud-vegita na ovu igru, a upravo sam provela cca sat vremena slažući ovu temu na drugom forumu, zašto ne prekopirati ju i ovamo. x_X

Legacy of Kain serijal LegacyOfKain_Logo

Žanr: Akcijska avantura
Izdavač: Crystal Dynamics, Eidos Interactive, Square Enix Europe
Platforme: PSX, PS 2, Windowsi, Dreamcast, Xbox, Nintendo GameCube
Početak izdavanja: 1996. (Legacy of Kain: Blood Omen)
Zadnje izdanje: 2003. (Legacy of Kain: Defiance)

Serijal se sastoji od 5 nastavaka, kronološki: Blood Omen 1, Blood Omen 2, Soul Reaver 1, Soul Reaver 2 i LoK: Defiance za kraj priče.


Općenito - Radnja

Radnja konstantno prati dvojicu likova; vampira Kaina i čovjeka Raziela. Ovo "čovjeka" uskoro zaboravite jer tip u prvih 10-tak minuta igre prelazi iz Sarafana (nešto tipa klasa "paladin" za one koji često igraju RPG-e) u vampira a onda i u nešto... drugo.

Legacy of Kain serijal Defiance-Promotional-Morelok-F1GoHn.th Legacy of Kain serijal Soul_reaver_raziel_Wallpaper_ladu1FqICy.th
Kain i Raziel kakve ćete igrati, upoznavati i na kraju zavoljeti.

Kain predvodi vampirsku rasu u pokušaju osvajanja Nosgotha (srednjovjekovne zemlje u kojoj se svi nalaze) i podjarmljivanja ljudi; dok svetom Sarafanskom vojskom iz pozadine upravlja Moebius, slijepi čarobnjak koji ujedno može i upravljati vremenom, pomoću stroja skakati kroz njega u prošlost ili budućnost i općenito je jako prepreden i zajeban lik.

Legacy of Kain serijal 52421-legacy-of-kain-soul-reaver-2-windows-screenshot-and-the-introjYkRD.th
Ne znam tko bi mogao vjerovati ovakvoj njušci, ali ponekad naprosto nemate izbora.

Kain uspijeva pokositi šestoricu Sarafana te ih, za osvetu i demoralizaciju ljudi, pretvara u vampire i svoje osobne zapovjednike. Raziel (Kainov prvorođenac), Melchiah, Turel, Zephon, Rahab i Dumah narednih (?) godina služe Kainu te postepeno evoluiraju zajedno sa svojim vođom. No, jednog dana, Raziel dolazi pred svog gospodara sa svojim novim darom: parom krila.

Legacy of Kain serijal Raziel02sUF7XxrhNB.th
Vampirski Raziel. Krila nisu uključena u cijenu fotografije.

Kainova nekontrolirana ljubomora na svog prvorođenog (kako se samo usudio evoluirati prije svog gospodara?!) završava time da Raziela na kraju vlastita "braća" bacaju u ponor na čijem dnu je jezero, koje je pogubno za vampire starog kova. Spora i bolna smrt se pretvara u šansu za osvetu kad Razielovo, sad "oštećeno" tijelo (doslovce postaje skupina kosti i mišića koji ih prekrivaju) iz mrtvih u nekakav polu-život vraća Elder God (100% inspiriran Lovecraftom).

Legacy of Kain serijal Raziel8RwEJ.th
Divimo se još malo Razielovoj veličini i boji mesa, jer vam ne želim spojlati baš sve.

Raziel, naravno, kreće kako bi se osvetio nad svojim drugim "ocem," no putem saznaje za kojekakve prevrate, skrivene planove o upravljanju Nosgothom iz sjene i činjenice da nisu svi prijatelji uvijek prijatelji kao što ni svaki neprijatelj nije nužno neprijatelj. Naravno, u svemu tome nije ni svjestan koliko njegovi i Kainovi potezi utječu na prošlost i budućnost Nosgotha.


Radnja - Slijed igranja

Legacy of Kain serijal Blood_Omen_-_Legacy_of_Kain_CoverartifNV.th
1. Blood Omen 1 (ako ga uspijete pokrenuti, ipak je riječ o igri koja je izašla prije više od 15 godina) je prva od izdanih igara i prati Kaina od trenutka kad je pretvoren u vampira. Igra je 2-D, ima preko 50 sati radnje i služi kao glavni uvod u cijeli svijet LoK-a. Glavna radnja je održanje Nosgotha kao takvog.

Legacy of Kain serijal LoK-BloodOmen2-Cover-PCQ5IXw.th
2. Blood Omen 2 služi kao spoj između BO 1 i SR 1 nastavaka. Radnja se ne događa u Nosgothu već u alternativnom vremenu grada Meridiana. Kain je vođa vampira sa ambicijom pokoravanja cijelog svijeta, no u tome ga sprječavaju Sarafani. Poraženi Kain provodi sljedećih 200-tinjak godina u svojevrsnoj "vampirskoj komi", a kada se napokon budi blizu vampirice Umah, otkriva da više nije vođa vampira, već se čak smatra mrtvim, dok je njegovo kraljevstvo vampirsko poraženo i raštrkano pod novim gospodarima: samim Sarafanima. Vrijeme je da uz pomoć Umah, koja predvodi svojevrsni vampirski pokret otpora, preuzme nazad vladavinu nad ljudima i vampirima te nastavi svoj uspon kao vladar svijeta.

Premda se BO 2 navodi kao spoj između dvaju nastavaka, zbog drukčijeg okruženja i izostanka spomena Raziela te ostale braće, ja osobno BO 2 smatram nekakvim nastavkom za sebe, tako da ga možete odigrati nakon BO 1 i prije SR 1, a možete ga odigrati i kad vas pukne. K tome je to vrlo vjerojatno prva igra koja bi vam mogla raditi na novijim operativnima. (recimo na XPu je provjereno radio)

Legacy of Kain serijal Legacy_Of_Kain-_Sould_Reaver_CoverGH6mg.th
3. Soul Reaver 1 pak prati Raziela nakon njegovog oživljavanja, dok ganja Kaina okolo i susreće svoju vampirsku braću koja su prošla kroz vlastite evolucije ili deevolucije (no niti jedna nije toliko estetski lijepa kao Razielova). Kraj je nedovršen te se direktno nastavlja na radnju u Soul Reaveru 2.

Legacy of Kain serijal LoK-SoulReaver2-Cover-PCd9CSa.th
4. Soul Reaver 2, već spomenuto, direktno nastavlja radnju SR 1 i otkriva više o pozadini radnji drugih likova (kojih stvarno ima više nego ovih 3-4 koje sam nabrojala), njihovim predviđanjima o budućnosti Nosgotha i ulozi dvojice vampira u održavanju (ili propasti) svijeta. Svojevrsni "trip to find oneself".

Legacy of Kain serijal LokdefianceLW1P6.th
5. I za kraj, završetak priče u vidu LoK: Defiance. Prvi i jedini nastavak u kojem naizmjence upravljate i Razielom i Kainom (ovisno u kojem dijelu priče se nalazite), te ukratko kraj cijele priče.


Trivia i ostalo

- igra se učestalo oslanja na tematiku sudbine, slobodne volje, morala, iskupljenja, heroja i anti-heroja, zla, filozofiju o potonjem i slučajnosti
- inspiracija je preuzeta iz klasične literature, gnosticizma, Shakespearovih djela, prije spomenutog H.P. Lovecrafta, vampirske mitologije, The Wheel of Time serijala knjiga, te čak i popularne Lare Croft (stil igre)
- Soul Reaver tema



- Soul Reaver 2 tema



- Kainova tema



- Blood Omen 2 tema



- malo o genijima iza glasova, bez njih igra ne bi bila ni upola tako dobra
voice acting 1 (razgovor Elder God-a i Raziela)
voice acting 2 (Simon Templeman kao Kain) (usput i video spoiler na Razielovu pretvorbu iz vampira u wraitha i početak SR 2)
voice acting 3 (malo zafrkancije)


Citati

* "Their sneering faces were forever etched upon my memory. I had crossed death for this moment. My mind was empty save for one thought; I would kill."
* "The winds carried screams from the west... I could not help but smile. Someone in this world was suffering more than me."
* "So I see. Kain, the Disruptor, the pebble in the pond who destroys all he touches."
* "Cowards and traitors deserve no second thoughts, only their complete annihilation."
* Raziel: "Am I reduced to this? A ghoul? A fratricide?" Elder God: "Elevated, Raziel. Not reduced."
* "Beware - those blind with rage are by destiny ensnared."
* "Raziel - Redeemer and Destroyer, Pawn and Messiah. Welcome Time spanned soul, Welcome to your destiny."
* Raziel: "The Sarafan were saviors, defending Nosgoth from the corruption that we represent. My eyes are opened, Kain. I find no nobility in the unlife you rudely forced on my unwilling corpse!"
Kain: "You may have uncovered your past, but you know nothing of it. You think the Sarafan were noble? Altruistic? *laugh* Oh, don't be simple! Their agenda was the same as ours. You nearly had me, Raziel, but this is not where or how it ends. Fate promises more twists before this drama unfolds . . . completely."
* "But suppose you throw a coin enough times... Suppose one day, it lands on its edge."
* "History abhors a paradox."
* "The coin is still turning, Raziel."
* "Given the choice; whether to rule a corrupt and failing empire or to challenge the Fates for another throw--a better throw--against one's destiny...what was a king to do?"
* "Vae Victis - woe to the conquered! I have found the Heart of Darkness. And you - go to Oblivion!"

Šta još reći osim da je serijal nahvaljen gdje god je stigao i da se, bar prema Wiki, priprema i multiplayer imenom "Nosgoth".

Nosgoth, an upcoming multiplayer game, was confirmed by Square Enix London community manager George Kelion to be in development in June 2013, in response to a series of internet leaks and resultant speculation. According to Kelion, it is to be set in the same universe as previous Legacy of Kain titles, but will not be "a traditional or even single-player LoK experience". The game is intended to be viewed as "very much on a separate branch to both the Soul Reaver and Blood Omen series", and Crystal Dynamics are not involved in its development. Kelion has stated that Nosgoth will be more formally announced and revealed at a future date, sometime beyond the Electronic Entertainment Expo 2013.
Nadam se da će bar netko probati odigrati ovaj izvrsni serijal (koliko može, obzirom na njenu starost) i da će mu/vam se svidjeti. Zaslužuje još fanova.

Legacy of Kain serijal LoK-Overview
Kain i Raziel vas čekaju.

chibi
chibi
Admin
Admin
Broj postova : 989
Reputation : 31
Pridružen : 2012-02-04
Godina : 33

Legacy of Kain serijal Empty Re: Legacy of Kain serijal

Mon Oct 28, 2013 11:28 pm
Jedan od najboljih serijala definitivno. Što se tiče priče u još užem krugu najboljih.

S tim da se baš ne bih složio s kronološkim poretkom jer kolko sam ja u to upućen (a nekad sam bio dosta, s obzirom da sam prešao sve igre i proveo dosta vremena čitajući "sažetke" radnje serijala po internetu). Blood Omen 2 je poslije Soul Reavera 2 i prije Defiancea. Znači: Blood Omen 1, Soul Reaver 1, Soul Reaver 2, Blood Omen 2, Defiance. Općenito je Blood Omen 2 najlošiji dio serijala i od strane kritike i igrača jer se radio paralelno s Soul Reaverom 2, i nije sudjelovao glavni tim u izradi. A sama radnja Blood Omena 2 je nastala zbog toga što su Kain i Raziel malo pretjerali s putovanjem kroz vrijeme u Soul Reaveru 2 ili nešto u tom stilu, uglavnom zbog događaja u Soul Reaveru 2.
Strukla
Strukla
Platinum Boarder
Platinum Boarder
Broj postova : 419
Reputation : 11
Pridružen : 2013-10-26
Godina : 35
http://tanukisubs.crotaku.net/

Legacy of Kain serijal Empty Re: Legacy of Kain serijal

Mon Oct 28, 2013 11:31 pm
Oh? Ja sam ga uvijek doživljavala kao nekakav zasebni dio priče zbog Kainovog izgleda koji nije bio u skladu sa ostalim nastavcima i manjka Moebiusa (ustvari su jedina dva lika koja su se pojavila i u BO 2 uz Kaina a da imaju veze s ostalim nastavcima Vorador i Janos).

Morati ću to malo bolje proučiti. I nažalost nisam bila u prilici igrati BO1 i SR1, prvi nije htio raditi čak ni na XPu u compatibility modu, a za drugi nisam u posjedu nit' igre niti PSX-a.
chibi
chibi
Admin
Admin
Broj postova : 989
Reputation : 31
Pridružen : 2012-02-04
Godina : 33

Legacy of Kain serijal Empty Re: Legacy of Kain serijal

Tue Oct 29, 2013 2:13 am
A drukčije je jer je radio drugi tim.

A što se tiče Nosgotha, čini mi se da će to biti promašaj. Jer će po onome što sam vidio biti više neki TPS ili čak neka MOBA, a ne recimo MMORPG, sa nekom pričom poslije Kaina i Raziela i nisu ih uopće pokazali niti nešto o njima posebno rekli.
Strukla
Strukla
Platinum Boarder
Platinum Boarder
Broj postova : 419
Reputation : 11
Pridružen : 2013-10-26
Godina : 35
http://tanukisubs.crotaku.net/

Legacy of Kain serijal Empty Re: Legacy of Kain serijal

Tue Oct 29, 2013 8:47 am
Pitanje je ako će biti ikoji od starih likova, makar kao NPC, ili će samo ubaciti Nosgoth i onda dodati nasumične vampire koje ćeš malo podesiti bojom kose, očiju, rasom (bilo bi fora da makar ubace klanove kao odabir) i onda WoW-aj, brate.

No zasad me ne privlači, ako nema originalnih likova ili veze s pričom, a i nisam fan grindanja k'o krele u beskrajnom svijetu, toga mi je već dosta u regularnim RPG-ovima koji imaju kraj.

Moram doma potražiti kakav video tog gameplaya ili bilo kakve daljnje informacije kad kažeš da si ga negdje vidio.
audiosl4ve
audiosl4ve
Moderator
Moderator
Broj postova : 1398
Reputation : 18
Pridružen : 2012-02-03

Legacy of Kain serijal Empty Re: Legacy of Kain serijal

Tue Oct 29, 2013 7:25 pm
oh yeah struklic me zainteresirala totalno za taj serijal. SKinh si Soul Reaver 1 i 2 pa cu krenut polako Smile

samo sam jos htio reci da sam upravo vidio na Steamu, kojemu je pocela Halloween rasprodaja da su metli i LoK serijal cijeli za sicu. Pa evo bacite pogled i ako imate cca 35-40 kn svakako kupite Smile
LINK
Strukla
Strukla
Platinum Boarder
Platinum Boarder
Broj postova : 419
Reputation : 11
Pridružen : 2013-10-26
Godina : 35
http://tanukisubs.crotaku.net/

Legacy of Kain serijal Empty Re: Legacy of Kain serijal

Tue Oct 29, 2013 8:20 pm
Da, ti si zlo jedno, ZLO kad ti kažem! >___>

Sad bi ja kao trebala otvoriti Paypal, pa jebemmu. ;_;
audiosl4ve
audiosl4ve
Moderator
Moderator
Broj postova : 1398
Reputation : 18
Pridružen : 2012-02-03

Legacy of Kain serijal Empty Re: Legacy of Kain serijal

Tue Oct 29, 2013 10:20 pm
hahah znao sam da cu te navuc Razz
Sponsored content

Legacy of Kain serijal Empty Re: Legacy of Kain serijal

Na vrh
Permissions in this forum:
Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu