AniMan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Go down
WooddieBone
WooddieBone
Platinum Boarder
Platinum Boarder
Broj postova : 415
Reputation : 11
Pridružen : 2012-02-05
Godina : 29
http://vid.doesphotography.com

Playstation 4 Empty Playstation 4

Thu Jan 23, 2014 5:42 pm
Playstation 4 485125_518230724886769_2035504690_n
Evo ima manje od tjedan dana do službenog izlaska novog Playstationa u Hrvatskoj.
Ja sam prednaručio isti još u šestom mjesecu i uspio sam nekako skupit lovu.

Zanima me jeli itko od vas prednaručio ili razmišlja o kupnji PS4.

Playstation 4 Ps4-hrdware-large19

Službene PS4 specifikacije glase:

Glavni CPU
Single-chip custom processor
CPU :  x86-64 AMD “Jaguar”,  8 cores
GPU : 1.84 TFLOPS,  AMD next-generation Radeon™ based
graphics engine

Memorija
GDDR5 8GB

Hard Disk
Built-in 500GB
mogučnost vlastoručne nadogradnje bez gubljenja jamstva

Optički Drive
(read only)
BD 6xCAV
DVD 8xCAV
I/O
Super-Speed USB (USB 3.0) 、AUX

Komunikacije
Ethernet (10BASE-T, 100BASE-TX, 1000BASE-T)
IEEE 802.11 b/g/n
Bluetooth® 2.1 (EDR)

AV izlazi
HDMI
Digital Output (optical)

Konzola kod nas dolazi 29.1.2014. i bit će moguće uzeti tri paketa.
Samo konzola - 3300kn
Konzola + dodatni kontroler + besplatna promo igra - 3700kn
MEGA BANDURU: konzola + kontroler + kamera + Killzone Shadow Fall original verzija - 4099kn

Kod nas je bila opcija kupovine vouchera u vrijednosti 500kn s kojim ostvarujemo popust od dodatnih 300kn. Na kraju nas konzola izađe 300kn manje, ali ako ne računamo voucher radi se o 800kn smanjenoj cijeni na dan kupovine.
Ja sam uzeo MEGA BANDURU po cijeni od 3300kn što je zbog vaučera identično kao cijena gole konzole.

Pošto je nova konzola puno jeftinija nego PS3 (koji je kod nas koštao vrtoglavih 7777 kn za verziju od 60GB) i zbog smanjene cijene igara za skoro 100 kn ne sumnjam da će postati jednako popularna kao PS2 nekada.
SuperSaiyanVegeta
SuperSaiyanVegeta
Platinum Boarder
Platinum Boarder
Broj postova : 1314
Reputation : 8
Pridružen : 2012-02-04

Playstation 4 Empty Re: Playstation 4

Thu Jan 23, 2014 6:41 pm
Meh, sa PS3-om sam si dokazao da su me kucne konzole prosle, pa sam se stoga okrenuo PC-u.
Prodajem PS3 pa cu nabaviti Vitu, jer jos nisam prezalio prodani PSP T___T
Ali evo, PS4 nije losa ponuda, mada ces morati pricekati koji mjesec da ozbiljno krenu s izbacivanjem igara.
audiosl4ve
audiosl4ve
Moderator
Moderator
Broj postova : 1398
Reputation : 18
Pridružen : 2012-02-03

Playstation 4 Empty Re: Playstation 4

Thu Jan 23, 2014 7:31 pm
ko prije 2 godine malo jaci komp. Smijesno zbilja...
Sasuke Uchiha
Sasuke Uchiha
Heavy Metal Boarder
Heavy Metal Boarder
Broj postova : 1906
Reputation : 13
Pridružen : 2012-02-04
Godina : 24

Playstation 4 Empty Re: Playstation 4

Thu Jan 23, 2014 8:38 pm
Ja sam ga već prednaručio, jedva čekam da mi dođe Very Happy
WooddieBone
WooddieBone
Platinum Boarder
Platinum Boarder
Broj postova : 415
Reputation : 11
Pridružen : 2012-02-05
Godina : 29
http://vid.doesphotography.com

Playstation 4 Empty Re: Playstation 4

Fri Jan 24, 2014 12:21 pm
vegito (citat):ko prije 2 godine malo jaci komp. Smijesno zbilja...
Pa uvijek je bilo tak. Konzole ne trebaju ni blizu takvu snagu da pokrenu igre kao na kompu.
I trenutno nema igara za PC koje su tehnički nemoguće na konzolama.
Jedino Star Citizen i Project Cars, ali ne zbog grafike nego zbog složenosti.
chibi
chibi
Admin
Admin
Broj postova : 989
Reputation : 31
Pridružen : 2012-02-04
Godina : 33

Playstation 4 Empty Re: Playstation 4

Fri Jan 24, 2014 3:24 pm
Nema nikakvog smisla sad kupovat Playstation 4 ni Xbox One. Kao prvo, prvensetveno se kupuju zbog igranja igara kojih trenutno i za jednu i drugu konzolu ima malo. Drugo, tek su izašle konzole i cijene su im astronomske. Isplative će bit tek za nekih godinu dana kad malo padnu cijene, izađu još neke igre i eventualno poprave neke greške.
Sasuke Uchiha
Sasuke Uchiha
Heavy Metal Boarder
Heavy Metal Boarder
Broj postova : 1906
Reputation : 13
Pridružen : 2012-02-04
Godina : 24

Playstation 4 Empty Re: Playstation 4

Fri Jan 24, 2014 4:40 pm
Cijene su im astronomske? Ne bih se složio.Xbox One-u, da, ali Playstatonu 4, ne.
Cijena Playstationa 4 500 GB je 3300 kn, a Playstationa 3 je bila 5000 kn kad je izašao.A prije 2 godine si mogao naći u trgovinama Playstation 3 za 3300 kn, što znači da je PS4 isplatljiviji.Bit će i još isplatljiviji za par godina, ali moja je odluka bila kupiti ga sad zato jer sam već odavno skupljao novac za next-gen konzolu.Xbox One košta 4500 do 5500 kn koliko sam čuo, tu su malo pretjerali...
WooddieBone
WooddieBone
Platinum Boarder
Platinum Boarder
Broj postova : 415
Reputation : 11
Pridružen : 2012-02-05
Godina : 29
http://vid.doesphotography.com

Playstation 4 Empty Re: Playstation 4

Fri Jan 24, 2014 8:51 pm
chibi23 (citat):Nema nikakvog smisla sad kupovat Playstation 4 ni Xbox One. Kao prvo, prvensetveno se kupuju zbog igranja igara kojih trenutno i za jednu i drugu konzolu ima malo. Drugo, tek su izašle konzole i cijene su im astronomske. Isplative će bit tek za nekih godinu dana kad malo padnu cijene, izađu još neke igre i eventualno poprave neke greške.
To svi govore, ali činjenica je da će ljudi koji ranije kupe konzolu kasnije imati više prostora za birat igre jer postupno troše novac na ono što im se sviđa. Kad bi čekao godinu divje izašlo bi toliko igara da nebi mogao sve kupiti ni odigrati.

I još jedna stvar je PS+ sa kojim dobiješ dvije besplatne igre mjesečno za svaku Sonyevu konzolu. Znači 2xPS3, 2xVita i 2xPS4. Naravno naslova je malo, ali uvijet za upad na PS+ je da igra ima 70 ili više ocjenu na Metacriticu što znači da se malo čekanja isplati.
chibi
chibi
Admin
Admin
Broj postova : 989
Reputation : 31
Pridružen : 2012-02-04
Godina : 33

Playstation 4 Empty Re: Playstation 4

Sat Jan 25, 2014 12:09 am
@Sasuke Avenger Pa svejedno je i 3300 je puno novaca. Ali ako ti to želiš samo daj.

@WoodieBone A budi malo realan, istina nakon godinu-dvije će izać dosta igrara. A s druge strane za godinu-dvije će past malo i cijena konzole i igara i bit će više polovnih za kupit (i konzola i igara). I naravno da nećeš kupit sve igre koje su izašle nego samo mali dio koji te zanima. A PS+ i slične stvari vezane uz igre koje od mene zahtjevaju mjesečno plaćanje članarine izbjegavam u širokom luku jer je to čista lova za firmu koja i bez toga ima mjesečnu zaradu više nego šta ću imat godišnju kad budem radio.
WooddieBone
WooddieBone
Platinum Boarder
Platinum Boarder
Broj postova : 415
Reputation : 11
Pridružen : 2012-02-05
Godina : 29
http://vid.doesphotography.com

Playstation 4 Empty Re: Playstation 4

Sat Jan 25, 2014 12:11 pm
chibi23 (citat):@Sasuke Avenger Pa svejedno je i 3300 je puno novaca. Ali ako ti to želiš samo daj.

@WoodieBone A budi malo realan, istina nakon godinu-dvije će izać dosta igrara. A s druge strane za godinu-dvije će past malo i cijena konzole i igara i bit će više polovnih za kupit (i konzola i igara). I naravno da nećeš kupit sve igre koje su izašle nego samo mali dio koji te zanima. A PS+ i slične stvari vezane uz igre koje od mene zahtjevaju mjesečno plaćanje članarine izbjegavam u širokom luku jer je to čista lova za firmu koja i bez toga ima mjesečnu zaradu više nego šta ću imat godišnju kad budem radio.
Bez obzira na to Sony je sa PS+ uspio napraviti uslugu čiji se korisnici osjećaju dobro. Pa cilj uspješnog poslovanja je uzimat lovu od kupaca i davati im nešto što ih v eseli. To Sony radi sa PS+. Za cijenu jedne igre godišnje dobijemo više od 20 igara po konzoli, znači oko 60 igara sve skupa. Bez diskusije najbolji deal ikad pogotovo kod nas gdje nema Black Friday rasprodaja.
Sasuke Uchiha
Sasuke Uchiha
Heavy Metal Boarder
Heavy Metal Boarder
Broj postova : 1906
Reputation : 13
Pridružen : 2012-02-04
Godina : 24

Playstation 4 Empty Re: Playstation 4

Sat Jan 25, 2014 2:07 pm
Ja sam preko Playstation Networka i PS + kupovao neke igre za PS3 koje nisam uspio kupiti prije, i to je zbilja tako jeftino.The Last Of Us sam kupio za 100 kn, u trgovini joj je cijena sad 300 kn, a kad je izašla je bila 450 kn.Ali postoji još jedna dobra stvar vezana za PS4, igre će bit isto tako jeftinije.Ne puno, ali će bit jeftinije, tako da se isplati koristiti i Playstation Network i PS +, ali ja nisam plačao članarinu za PS + jer sam u Sophos Lab-u dobio besplatnu članarinu...

Sponsored content

Playstation 4 Empty Re: Playstation 4

Na vrh
Similar topics
Permissions in this forum:
Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu