AniMan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Go down
Etsuyo
Etsuyo
Fresh Boarder
Fresh Boarder
Broj postova : 21
Reputation : 0
Pridružen : 2014-02-16

Shiki Empty Shiki

Tue Feb 18, 2014 3:20 am
Shiki Shiki-OST-Cover
Tip: TV
Epizode: 22
Status: Finished Airing
Žanr: Natprirodno, horor, misterija, vampiri
Trajanje: 22 minuta po epizodi
Opis: Sotobamura is a small village with around 1300 residents; so small the village isn't even connected to a single highway. An isolated village in which old customs, such as the burial of the dead, are still practiced. One day, the bodies of three people are found dead. Although Ozaki Toshio, the village's lone doctor, feels uncertain, he treats the deaths as a normal occurrence. However, in the days following, the villagers start to die one after the other.

(nadam se da sam sve uradila kako treba, i da već nema otvorena tema) E sad me zanima, da li je neko gledao? Koja su vaša mišljenja itd? Ja sada gledam, odgledala sam 9ep i poprilično je dobar anime, a mala Sunako je prelepa:3
sarcasticGirl
sarcasticGirl
Expert Boarder
Expert Boarder
Broj postova : 133
Reputation : 4
Pridružen : 2012-09-11
Godina : 29

Shiki Empty Re: Shiki

Wed Feb 26, 2014 8:32 pm
...nije tipični vampire anime, priča je zanimljiva, likovi su više manje ok, znam da mi je prvih 10ak ep. bio super i sve, no kasnije postaje proziran!? well, davno sam to pogledala tako da ne mogu sa sigurnošću tvrdit' no mislim da se završetak lako prokuži...
ugl. ima dosta visok score no po meni je 6/10..mislim da je malo precijenjen
(ah, no ok, različiti stavovi) ^^
uglavnom... gledljiv je, i animacija je ono...u know x) drugačija
Na vrh
Permissions in this forum:
Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu