AniMan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

CD-i/Ploče

+3
smegmarta
audiosl4ve
Sasuke Uchiha
7 posters
Go down
Sasuke Uchiha
Sasuke Uchiha
Heavy Metal Boarder
Heavy Metal Boarder
Broj postova : 1906
Reputation : 13
Pridružen : 2012-02-04
Godina : 24

CD-i/Ploče Empty CD-i/Ploče

Fri Jul 04, 2014 7:54 pm
Evo otvorio sam ovu temu pošto sam počeo skupljat CD-ove bendova. Danas više-manje nitko ne kupuje CD-ove već svi skidaju s neta ili kupuju preko iTunes-a. Meni je osobno gušt imat pravi CD u rukama. Imaš cijeli paket, odličan artwork, lyricse i CD. Mislim da sam rijedak primjer moje generacije koji kupuje CD-ove. Pa, jel vi još kupujete CD-ove i jeste li ih ikad uopče kupovali? Možda netko od vas posjeduje i ploče Very Happy

audiosl4ve
audiosl4ve
Moderator
Moderator
Broj postova : 1398
Reputation : 18
Pridružen : 2012-02-03

CD-i/Ploče Empty Re: CD-i/Ploče

Fri Jul 04, 2014 9:06 pm
da to je stvarno odlicna stvar ali nazalost i skupa. Dati 70-150 kn za CD je stvarno dosta novaca. Istina svu muziku skidam s neta (kao i vecina nas) i ne zelim to promjeniti. Mislim d adoma imam par originalnih CD-a. Od onih koje sam siguran da imam su Green Day: American IDiot i od Tompsona onaj neki neznam koji. Ostalo sve sprzeno davnih dana kada se to jos radilo Very Happy
Neka ti je sa srecom sa skupljanje sasuke Smile
smegmarta
smegmarta
Expert Boarder
Expert Boarder
Broj postova : 160
Reputation : 4
Pridružen : 2014-06-29
Godina : 30

CD-i/Ploče Empty Re: CD-i/Ploče

Fri Jul 04, 2014 10:05 pm
Kad sam imala 12 i nisam znala da se išta može skinuti s interneta, pa sam kupovala CD-ove Bon Jovija hahah. Sam mi nije jasno odakle mi novci za cijeli diskografiju. Zvuk je bolji na originalnim CD-ovima, al danas sigurno ne bih dala toliko novaca za tu malu razliku. Lijep hobi, al kao što je vegito rekao - skup. Kako odabireš koji CD želiš kupiti? Samo od bendova koje voliš ili i onak randomly uzmeš nešto?
Lelou1524
Lelou1524
V.I.P.
V.I.P.
Broj postova : 2068
Reputation : 12
Pridružen : 2012-02-05
Godina : 26

CD-i/Ploče Empty Re: CD-i/Ploče

Fri Jul 04, 2014 10:50 pm
živo piratbay i youtube downloader. xd
audiosl4ve
audiosl4ve
Moderator
Moderator
Broj postova : 1398
Reputation : 18
Pridružen : 2012-02-03

CD-i/Ploče Empty Re: CD-i/Ploče

Fri Jul 04, 2014 11:26 pm
smegmarta (citat):Kad sam imala 12 i nisam znala da se išta može skinuti s interneta, pa sam kupovala CD-ove Bon Jovija hahah. Sam mi nije jasno odakle mi novci za cijeli diskografiju. Zvuk je bolji na originalnim CD-ovima, al danas sigurno ne bih dala toliko novaca za tu malu razliku. Lijep hobi, al kao što je vegito rekao - skup. Kako odabireš koji CD želiš kupiti? Samo od bendova koje voliš ili i onak randomly uzmeš nešto?

zato postoji i FLAC koji je lossless te ima najbolku kvalitetu zvuka. Nazalost ja sam prisiljen slusati mp3 jer imam premalo prostora i preslabu opremu, ali da isplati se slusati FLAc jer ipak cuje se razlika ako imas dobru opremu.
Prince Vegeta
Prince Vegeta
Awesome Boarder
Awesome Boarder
Broj postova : 1557
Reputation : 17
Pridružen : 2012-03-08
Godina : 26

CD-i/Ploče Empty Re: CD-i/Ploče

Sat Jul 05, 2014 12:01 am
Imam jednog prijatelja koji je kupio Thompsonov CD samo da ga prebaci na mobitel.  Neutral  Ne shvaćam baš svrhu toga.
Akai
Akai
Platinum Boarder
Platinum Boarder
Broj postova : 330
Reputation : 19
Pridružen : 2012-10-16
http://www.animedimenzija.com/forum/index.php

CD-i/Ploče Empty Re: CD-i/Ploče

Sat Jul 05, 2014 10:27 am
Eh... gramafonskih ploča imam ( nasledio od roditelja ) ali mi je gramafon neispravan. Audio kasete smo kupovali, pre nego što su stigli CD-i ( mada su istini za volju i te kasete često bile piratske ). Imali smo i 10-20 originalnih CD-a koje smo kupovali vani kad bi putovali. Ostatak je kupljen ovde i to je isto bilo samo pirtatsko, jer nisi imao ništa drugo za kupit. Sa sve većom upotrebom računara i interneta, prešao sam na digitalnu muziku. Lakše je, brže je, i kvalitet zavisi od samog formata i načina na koji je spakovano. Mada istini za volju ni ja ne koristim neku posebno dobru audio opremu da bi mi značila razlika izmedju dobrog MP3 ili FLAC-a.

A uostalom, kad pustim playlistu od 100 pesama - ne moram da se zamajavam neko vreme oko muzike. Dok CD stalno moram menjati.
Sasuke Uchiha
Sasuke Uchiha
Heavy Metal Boarder
Heavy Metal Boarder
Broj postova : 1906
Reputation : 13
Pridružen : 2012-02-04
Godina : 24

CD-i/Ploče Empty Re: CD-i/Ploče

Sat Jul 05, 2014 2:17 pm
smegmarta (citat):Kad sam imala 12 i nisam znala da se išta može skinuti s interneta, pa sam kupovala CD-ove Bon Jovija hahah. Sam mi nije jasno odakle mi novci za cijeli diskografiju. Zvuk je bolji na originalnim CD-ovima, al danas sigurno ne bih dala toliko novaca za tu malu razliku. Lijep hobi, al kao što je vegito rekao - skup. Kako odabireš koji CD želiš kupiti? Samo od bendova koje voliš ili i onak randomly uzmeš nešto?

Pa da, ugl. CD-ove bendova tipa Avenged Sevenfold, Disturbed, Pantera, Trivium itd...No vidiš, ja ne kupujem CD-ove u Hrvatskoj (samo sam 3 dosad kupio jer sam ih našao). Kupujem ih većinom preko Amazona ili Best Buya i budu dosta jeftiniji, pogotovo ako izlazi reizdanje tog CD-a. Recimo, sad izlazi reizdanje albuma Avengeda, Waking The Fallen, i sad će na Best Buyu bit samo ti reizdani CD-ovi. Sve dok ne iziđe to reizdanje, bit će originalni CD po jeftinijoj cijeni od vjerojatno 5 do 7 dolara pa se isplati.

@Lelou Eh i ja sam tako mislio, sve dok nisam kupio CD ^^

@Vegito Imaš pravo za FLAC, moj stari je bio DJ u svojim mlađim danima pa ima tu opremu i sve, no opet ti zavisi kako je bend snimio album u studiju. Recimo St.Anger od Metallice je isti na mp3-u i FLAC-u zato što je iskreno album snjimljen kao da je snimljen na smetlištu.

@Akai Koje CD-ove imaš? Ako ih se želiš riješit, prodaj ih na netu.
Akai
Akai
Platinum Boarder
Platinum Boarder
Broj postova : 330
Reputation : 19
Pridružen : 2012-10-16
http://www.animedimenzija.com/forum/index.php

CD-i/Ploče Empty Re: CD-i/Ploče

Sat Jul 05, 2014 2:39 pm
Uglavnom 80-90s pop rock. Ponešto sa strane. Sumnjam da bi iko to kupio u danasnje vreme.
Sasuke Uchiha
Sasuke Uchiha
Heavy Metal Boarder
Heavy Metal Boarder
Broj postova : 1906
Reputation : 13
Pridružen : 2012-02-04
Godina : 24

CD-i/Ploče Empty Re: CD-i/Ploče

Sat Jul 05, 2014 2:40 pm
Ako imaš ikakav metal ja sam zainteresiran.
audiosl4ve
audiosl4ve
Moderator
Moderator
Broj postova : 1398
Reputation : 18
Pridružen : 2012-02-03

CD-i/Ploče Empty Re: CD-i/Ploče

Sat Jul 05, 2014 2:44 pm
jel ti Akai lici da ima nesto od metala?  ahahahaha 
Sasuke Uchiha
Sasuke Uchiha
Heavy Metal Boarder
Heavy Metal Boarder
Broj postova : 1906
Reputation : 13
Pridružen : 2012-02-04
Godina : 24

CD-i/Ploče Empty Re: CD-i/Ploče

Sat Jul 05, 2014 2:45 pm
A šta ja znam, morao sam pitat Razz
Akai
Akai
Platinum Boarder
Platinum Boarder
Broj postova : 330
Reputation : 19
Pridružen : 2012-10-16
http://www.animedimenzija.com/forum/index.php

CD-i/Ploče Empty Re: CD-i/Ploče

Sat Jul 05, 2014 6:40 pm
Kako ne bi imao?

Pajsere, čekiće i tako to. Al to mi još treba Very Happy

Brat je slušao neki dark/gothic/metal? ali njegove CD-e ne smem dirati.
chibi
chibi
Admin
Admin
Broj postova : 989
Reputation : 31
Pridružen : 2012-02-04
Godina : 33

CD-i/Ploče Empty Re: CD-i/Ploče

Sat Jul 05, 2014 9:03 pm
@Akai
Ah, piratske kazete. Dobra stara vremena presnimavanja kazeta, kad je stari kupio kazetofon s dvije glave to je bio dan za pamćenje. A tek onda presnimavanja kazeta od bilo koga tko je imao neku kazetu koju ja nisam i obratno. I uvijek je bila prazna kazeta unutra (uglavnom TDK-ova) za slučaj da na radiu puste neku pjesmu koja je tad bila hit.
Sasuke Uchiha
Sasuke Uchiha
Heavy Metal Boarder
Heavy Metal Boarder
Broj postova : 1906
Reputation : 13
Pridružen : 2012-02-04
Godina : 24

CD-i/Ploče Empty Re: CD-i/Ploče

Sat Jul 05, 2014 9:34 pm
Akai (citat):Kako ne bi imao?

Pajsere, čekiće i tako to. Al to mi još treba Very Happy

Brat je slušao neki dark/gothic/metal? ali njegove CD-e ne smem dirati.

Ako možeš, pitaj ga. No nisam baš neki ljubitelj gothic metala osim tu i tamo Evanescence, Nightwish, Type O Negative... Ako ima te bendove, super.

Akai
Akai
Platinum Boarder
Platinum Boarder
Broj postova : 330
Reputation : 19
Pridružen : 2012-10-16
http://www.animedimenzija.com/forum/index.php

CD-i/Ploče Empty Re: CD-i/Ploče

Sat Jul 05, 2014 11:06 pm
Well, kako da kažem - nismo u sjajnim odnosima a i on je komplikovan čovek ( i vrlo sentimentalan ). A ima čini mi se 3-4 CD-a Nightwisha. Posle toga je već krenuo da kupuje digitalno - pa da nasnimava.
Sponsored content

CD-i/Ploče Empty Re: CD-i/Ploče

Na vrh
Permissions in this forum:
Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu