AniMan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Velika trojka

+3
sajber
Sasuke Uchiha
chibi
7 posters
Go down
chibi
chibi
Admin
Admin
Broj postova : 989
Reputation : 31
Pridružen : 2012-02-04
Godina : 33

Velika trojka  Empty Velika trojka

Thu Nov 06, 2014 5:15 pm
Ajde evo neka nova tema da ne bi rekli da nema posjećenosti i aktivnosti na forumu.

Znači, velika trojka Jumpa (nisu Roosevelt, Churchill i Staljin, nažalost): One Piece, Bleach i Naruto. Možemo sad slobodno zvat velika dvojka kad je Naruto gotov.

I sad dolazimo do novog pitanja: Što sad dalje? Nema Naruta i sad ovi automatski postaju velika dvojka. Tko će nasljedit Naruta? Nekako mi na pamet kao prvi izbor pada Fairy Tail. Spominje se tu još i Toriko, Hunter x Hunter pa ima kandidata, a s druge strane Bleach valjda pada u prodanim primjercima i fanovima... I još bitnije kud sad ide Jump i općenito manga industrija kad im je otišla ogromna krava muzara (nećemo odmah uzimat u obzir spin-off Naruta kao idućeg kandidata)? A i neki spominju da i Shingeki no Kyojin može bit dio velike trojke, a on nije iz Jumpa. Hoćemo li prvi put biti velika trojka da jedna manga nije iz Jumpa?

A ako gledamo kroz povijest prva velika trojka se spominje kao Dragon Ball, Slam Dunk i Yu Yu Hakusho iz takozvanog zltnog doba Jumpa. A budimo realni samo su Dragon Ball i Slam Dunk ostavili više nego ogroman utjecaj na mange i općenito kulturu/sport (pogotovo u Japanu, a i šire) koji će se osjećat još 30 godina. I onda se spominje negdje krajem devedestih nova velika trojka One Piece, Rurouni Kenshin i Hunter x Hunter. Tu je već One Piece počeo ostavljat trag koji ostaje sve do danas, a i ostat će i dalje jer je ipak najprodavanija manga (ikad). I nakon njih dolaze One Piece, Bleach i Naruto koji su bome imali jako dugu vladavinu.

Iskreno, mislim da je vrijeme da dobijemo novi Dragon Ball. Fullmetal Alchemist je to čak i bio na neko vrijeme, ali nije bio toliki maratonac i bez obzira na kvalitetu i koliki je utjecaj ostavio nije uspio održat neko više mjesto na listama. Možda neki kažu da je čak One Piece novi Dragon Ball, ali ne znam, nisam se uspio toliko uživit u One Piece (i dalje sam stao na 200 i nekom chapteru). Treba nova manga koja će napravit revoluciju i preokret kao Dragon Ball, a to nije lako. Ili nam jednostavno treba manga drugog žanra da se infitrira u veliku trojku i napravi pomutnju (mogao je to biti Death Note/Bakuman, ili recimo Detective Conan koji isto ide već predugo).
Sasuke Uchiha
Sasuke Uchiha
Heavy Metal Boarder
Heavy Metal Boarder
Broj postova : 1906
Reputation : 13
Pridružen : 2012-02-04
Godina : 24

Velika trojka  Empty Re: Velika trojka

Thu Nov 06, 2014 7:08 pm
Ja želim novi Code Geass, i on bi bio savršen za veliku trojku jer nije iz Jumpa koliko znam.
Ili Attack On Titan bi bio dobar, ne znam. Ali jedno je sigurno, o Narutu će se još brujit najmanje 2 godine, em zbog mogućeg spin-offa, novog filma, Storm igara itd itd, tako da će Naruto još bit dio velike trojke neko vrijeme.
sajber
sajber
Admin
Admin
Broj postova : 2700
Reputation : 26
Pridružen : 2012-02-02
Godina : 31

Velika trojka  Empty Re: Velika trojka

Thu Nov 06, 2014 7:30 pm
Neće code geass to biti xD
Fairy Tail donekle već je svrstan tu negdje, ali priča se da bi i on mogao uskoro završiti. Bleach... svaki komentar je suvišan. Naruto će ovdje ostati još neko vrijeme, a ako nešto dodatno dođe super. Toriko je jako popularan, ali samo u japanu. U ostatku svijeta nije baš toliko. Ali treba vidjeti kako će se on razvijati, budići da je Toriko jedno vrijeme bio najprodavanija manga u japanu. Hunter x Hunter je to mogao lako postati, samo da autor nije ljena budala. One Piece će biti tu još godinama, a ostalo, otom, potom Smile
SuperSaiyanVegeta
SuperSaiyanVegeta
Platinum Boarder
Platinum Boarder
Broj postova : 1314
Reputation : 8
Pridružen : 2012-02-04

Velika trojka  Empty Re: Velika trojka

Thu Nov 06, 2014 7:34 pm
Ova tri sto si nabrojao sigurno nece biti zaboravljena i pricat ce se o njima ko o dbz-u dan danas.
Al od svega sto se trenutno prikazuje ne bih htio da ista zauzme narutovo mjesto, jer kolko god se on pokvario jos nisu na njegovom nivou.
Attack on titan je smece, blago receno. Isto ko i sao nahypean do zla boga.
sajber
sajber
Admin
Admin
Broj postova : 2700
Reputation : 26
Pridružen : 2012-02-02
Godina : 31

Velika trojka  Empty Re: Velika trojka

Thu Nov 06, 2014 7:38 pm
Titani su odavno trebali završiti. Uopće nisu zamišljeni kao maratonska manga, ali radi neočekivane propasti, nastavilo se, upropastilo se. Sumnjam da će titani ići u maratonce.
chibi
chibi
Admin
Admin
Broj postova : 989
Reputation : 31
Pridružen : 2012-02-04
Godina : 33

Velika trojka  Empty Re: Velika trojka

Thu Nov 06, 2014 7:43 pm
sajber (citat):One Piece će biti tu još godinama, a ostalo, otom, potom Smile

To se i meni čini. Bit će One Piece ko i Pokemoni, ide sve dok ne umre autor, ako ne i dalje.
audiosl4ve
audiosl4ve
Moderator
Moderator
Broj postova : 1398
Reputation : 18
Pridružen : 2012-02-03

Velika trojka  Empty Re: Velika trojka

Thu Nov 06, 2014 10:48 pm
siguran sam da ce Onepunch Man upasti u veliku trojku. Pa nema legendarnije i bolje mange koja trenutno izlazi. Jedini problem je prica jer je frajer ve cporazio kakti najjaceg borca u svemiru xD
We shall see!!
Prince Vegeta
Prince Vegeta
Awesome Boarder
Awesome Boarder
Broj postova : 1557
Reputation : 17
Pridružen : 2012-03-08
Godina : 26

Velika trojka  Empty Re: Velika trojka

Thu Nov 06, 2014 11:09 pm
Zar Onepunch Man izlazi u Jumpu? Ja sam mislio da je to webcomic.
sajber
sajber
Admin
Admin
Broj postova : 2700
Reputation : 26
Pridružen : 2012-02-02
Godina : 31

Velika trojka  Empty Re: Velika trojka

Fri Nov 07, 2014 11:11 am
chibi23 (citat):To se i meni čini. Bit će One Piece ko i Pokemoni, ide sve dok ne umre autor, ako ne i dalje.

Pokemoni su završili već odavno, samo što stalno idu ispočetka xD
Ali neće ići u nedogled. Biti će barem još pola, ako ne i manje. Otkrile su se već skoro sve karte i sad je samo red odigrati ih kako spada, što uopće ne sumnjam da će Oda napraviti, a sad, koliko će to razvlačiti i kako će to utjecati na kvalitet, vidjećemo.
audiosl4ve
audiosl4ve
Moderator
Moderator
Broj postova : 1398
Reputation : 18
Pridružen : 2012-02-03

Velika trojka  Empty Re: Velika trojka

Fri Nov 07, 2014 11:46 am
Prince Vegeta (citat):Zar Onepunch Man izlazi u Jumpu? Ja sam mislio da je to webcomic.

nije. Al ne izlazi u Shonena Jumpu, nego u Jump Comicu. Ja cekam da izadu sugavi engleski prijevodi da uzmem sve kaj ima Very Happy
WooddieBone
WooddieBone
Platinum Boarder
Platinum Boarder
Broj postova : 415
Reputation : 11
Pridružen : 2012-02-05
Godina : 29
http://vid.doesphotography.com

Velika trojka  Empty Re: Velika trojka

Fri Nov 07, 2014 1:08 pm
Kaj sa Torikom?
Kaj nije on ful popularan?
Sasuke Uchiha
Sasuke Uchiha
Heavy Metal Boarder
Heavy Metal Boarder
Broj postova : 1906
Reputation : 13
Pridružen : 2012-02-04
Godina : 24

Velika trojka  Empty Re: Velika trojka

Fri Nov 07, 2014 11:02 pm
Fuck me directly, ali ja u ovoj diskusiji sad prvi put čujem za tog Torika ili štogod već. Ali nije kao da pratim anime/mangu više pa nije ni čudo. I kakav je, jel valja išta?
sajber
sajber
Admin
Admin
Broj postova : 2700
Reputation : 26
Pridružen : 2012-02-02
Godina : 31

Velika trojka  Empty Re: Velika trojka

Sat Nov 08, 2014 10:43 am
Čudi me da nisi čuo za Toriko jer je imao speciale sa one pieceom i dbzom.
Noobe Razz

Pa je, Toriko je popularan, ali u Japanu, u ostatku svijeta ne baš toliko.
I nedavno je završio anime tako da...
Sasuke Uchiha
Sasuke Uchiha
Heavy Metal Boarder
Heavy Metal Boarder
Broj postova : 1906
Reputation : 13
Pridružen : 2012-02-04
Godina : 24

Velika trojka  Empty Re: Velika trojka

Sat Nov 08, 2014 1:37 pm
Sad sam na internetu pogledo, poznat mi je taj plavi lik, ali nisam znao odakle je. Sad eto znam.
Pogledat ću prvu epizodu pa ću vidjet kakvo je...
Sponsored content

Velika trojka  Empty Re: Velika trojka

Na vrh
Permissions in this forum:
Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu