AniMan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Trenutno gledam...

+32
Liki
Byakislav
Eevee
smegmarta
Leo13
Strummer
Strukla
Facyber
vele
sarcasticGirl
Sasuke Uchiha
Akai
synhro
dubrovački fan DBZ-a
Heiwajima_Mayu
Shogun
Japi
WooddieBone
audiosl4ve
JezFrizuraMan
chibi
Goku SSJ2
Prince Vegeta
~Death Ripper~
Bayonetta
AlanViBritannia
Rin Okumura
Lelou1524
SuperSaiyanVegeta
Gamaran
nyan-cat
sajber
36 posters
Go down
audiosl4ve
audiosl4ve
Moderator
Moderator
Broj postova : 1398
Reputation : 18
Pridružen : 2012-02-03

Trenutno gledam... - Page 10 Empty Re: Trenutno gledam...

Sun Nov 09, 2014 5:35 pm
sajber (citat):Ja ne gledam ništa iz ove sezone sem ovog novog fate stay nighta. I od prošle sao i akame.
Vjerojatno ću bacit kasnije oko na terra formars.


nemoj xD
Prejadan je anime
Eevee
Eevee
Junior Boarder
Junior Boarder
Broj postova : 31
Reputation : 6
Pridružen : 2014-07-03
Godina : 25

Trenutno gledam... - Page 10 Empty Re: Trenutno gledam...

Sun Nov 09, 2014 5:45 pm
Prince Vegeta (citat):Za Inou Battle je premisa doslovno da dobiju super moći, ali se ništa ne promijeni. Parodira animee sa super moćima. Ideja animea je da super moći neće riješiti životne probleme nego mogu riješiti samo neke isto tako nadnaravne probleme (ovo je rečeno u petoj epizodi). Zato treba prestati sanjariti o nekom zanimljivijem životu jer si nezadovoljan svojim i pobrinuti se da učiniš svoj život zanimljivijim. Jedino što može riješiti tvoje probleme si ti i ljudi oko tebe, a ne neke nadnaravne sile. Ako se mene pita, ovo je jako dobar anime.

Počeo sam i ja gledati Twintails i urnebesan je. Negativci su mi najbolji likovi, pogotovo kad igraju Jengu cijelu epizodu da odluče koji će napasti sljedeći i onda toga srede u pet sekundi. Anime ima ludu radnju i uopće se ne pokušava shvatiti ozbiljno nego samo ide s tom ludošću i to radi izvrsno.

Nisam razmišljala tako daleko,ali sad kad to kažeš za Inou-Battle ima smisla. Vjerujem da ću ga probati gledati iz drugog kuta.

Aha! Jenga! Znam da su moji to prije igrali s oklascima od kukuruza pa me anime podsjetio i baš me zanimalo kako se igra zove.
Slažem se,negativci su najbolji! Very Happy
sajber
sajber
Admin
Admin
Broj postova : 2700
Reputation : 26
Pridružen : 2012-02-02
Godina : 31

Trenutno gledam... - Page 10 Empty Re: Trenutno gledam...

Sun Nov 09, 2014 7:20 pm
vegito (citat):
sajber (citat):Ja ne gledam ništa iz ove sezone sem ovog novog fate stay nighta. I od prošle sao i akame.
Vjerojatno ću bacit kasnije oko na terra formars.


nemoj xD
Prejadan je anime

Pogledaću i sam prosuditi. Iskreno, nije me nešto briga za cenzuru.
audiosl4ve
audiosl4ve
Moderator
Moderator
Broj postova : 1398
Reputation : 18
Pridružen : 2012-02-03

Trenutno gledam... - Page 10 Empty Re: Trenutno gledam...

Sun Nov 09, 2014 7:21 pm
ma ne govorim o cenzuri nego ono, retardirano. Divovski zohari kaj su pametniji od ljudi. Mislim zbilja xD
sajber
sajber
Admin
Admin
Broj postova : 2700
Reputation : 26
Pridružen : 2012-02-02
Godina : 31

Trenutno gledam... - Page 10 Empty Re: Trenutno gledam...

Sun Nov 09, 2014 7:31 pm
Pa... ovisi kako ko šta voli. Ja sam čuo da je brutalno napravljeno.
Prince Vegeta
Prince Vegeta
Awesome Boarder
Awesome Boarder
Broj postova : 1557
Reputation : 17
Pridružen : 2012-03-08
Godina : 27

Trenutno gledam... - Page 10 Empty Re: Trenutno gledam...

Sun Nov 09, 2014 9:05 pm
@eevee Iskreno, nisam ni ja odmah skroz shvatio bit animea, ali Andou skoro pa u riječ to kaže u petoj epizodi.
Što kaže, manji spoileri:
A znao sam da neće bit oko supermoći jer sam gledao o čemu se radi još kad su najavili da će Trigger radit adaptaciju. Da nisam znao što će biti bio bih iznenađen kad su dobili moći i onda ništa.

@sajber Koliko sam ja shvatio, ti žohari izgledaju kao crnački stereotip. Nisam to htio gledati jer me podsjetilo na one glupe filmove gdje likovi odu u svemir pa ih pokolju divovske bube.
audiosl4ve
audiosl4ve
Moderator
Moderator
Broj postova : 1398
Reputation : 18
Pridružen : 2012-02-03

Trenutno gledam... - Page 10 Empty Re: Trenutno gledam...

Mon Dec 08, 2014 11:43 pm
evo jedna odlicna galerija u 4 nastavka sa par gifova o anime filmovima. Mislim da cu ih sve pocet gledat, jer svi mi zvuce jako zanimljivo. Svaka cast autoru, izabrao je odlicne filmove. Skinuo sam Death Billiards pa to sad ceka da se pogleda prvo Very Happy

a da evo i linka: [You must be registered and logged in to see this link.]
sajber
sajber
Admin
Admin
Broj postova : 2700
Reputation : 26
Pridružen : 2012-02-02
Godina : 31

Trenutno gledam... - Page 10 Empty Re: Trenutno gledam...

Tue Dec 09, 2014 10:40 am
Smješno je kad otvoriš link i shvatiš da si sve to već pogledao xD
audiosl4ve
audiosl4ve
Moderator
Moderator
Broj postova : 1398
Reputation : 18
Pridružen : 2012-02-03

Trenutno gledam... - Page 10 Empty Re: Trenutno gledam...

Tue Dec 09, 2014 11:01 pm
nisam nis pogledao skoro. Tuzno xD
smegmarta
smegmarta
Expert Boarder
Expert Boarder
Broj postova : 160
Reputation : 4
Pridružen : 2014-06-29
Godina : 30

Trenutno gledam... - Page 10 Empty Re: Trenutno gledam...

Wed Dec 10, 2014 11:15 pm
Pogledala sam sve i svima im je zajednicko da imaju super art. Summer Wars i Colorful su s te liste najbolji, ali ne skodi pogledati sve.

Buduci da gledam dosta animea i ove sezone, a zna se koje valja pogledati, od ovih sa slabijim rejtingom na MAL-u uzivam u Denki-gai no Honya-san. Cim izadje veselim se opustanju uz novu epizodu. Gleda li to jos netko?
Prince Vegeta
Prince Vegeta
Awesome Boarder
Awesome Boarder
Broj postova : 1557
Reputation : 17
Pridružen : 2012-03-08
Godina : 27

Trenutno gledam... - Page 10 Empty Re: Trenutno gledam...

Sun Jan 04, 2015 12:35 am
Vrijeme je za još jedan moj sezonski review. Vjerojatno bih trebao pripremat maturu kad već imam vremena za ovo.

Gledao sam ove sezone:
1. Buddy Complex
Sad kad je završila druga polovica, napravit ću općenit review. Ovaj anime je generični mecha, ne radi ništa što već nije viđeno, ali ono što radi radi jako dobro. Likovi su dobro razvijeni, nijedan nije baš antipatičan, radnja je intrigantna, a soundtrack je fantastičan. Ove dvije epizode su bile toliko dobre da mi je sad stvarno žao što nisu dobili cijelu drugu sezonu jer ako je radnja bila super u dvije epizode, mogu zamislit što bi bilo da su imali 13 epizoda da još više razrade likove i da ne moraju zbijat radnju. Ukratko, anime je dobar, ali ako niste baš fan mecha animea vjerojatno će vam neće bit posebno zanimljiv.
2. Inou Battle wa Nichijou-kei no Naka de
Počinjem žalit što sam gledao toliko animea sa dugim naslovima. Trigger stvarno pokazuje kako znaju koristit simbolizam na način da nije pretjerano očit, ali da se opet razumije. Ovaj anime je naizgled o supermoćima, ali zapravo je kritika na otakue i chuunibyou. Pokazuje da nikakve supermoći ne mogu riješit životne probleme i da je ikakva želja za supermoćima i nekakvom fantastičnom radnjom u životu zapravo bijeg od vlastitih problema. Trigger ima jako zanimljiv način animacije. Izgleda jednostavno, ali je jako kvalitetna i fluidna kao i Ufotableova. Anime ima jako dobre SoL elemente i simpatične likove. Isplati se pogledat ako vam je drag taj žanr, ali ne očekujte nekakve fantastične borbe sa supermoćima.
3. Ore, Twintails ni Narimasu
Ovo je vjerojatno najšašaviji anime koji sam pogledao. Radnja je glupa, ali anime to priznaje i uzdiže tu glupost na skroz drugu razinu. Da se ovaj naime shvaćao ozbiljno i pokušavao prodat ovu radnju, bio bi teška idiotarija, ali se ne shvaća ozbiljno već parodira sve Power Rangeraste showove i samog sebe. Kao parodija je izvrstan, dijalozi su toliko blesavi da van konteksta nemaju nikakvog smisla. Animacija je imala nekakvih teških problema jer su je poslali Korejcima koji očito nisu imali problema što rade. Uglavnom, anime je super sve dok znate da ga ne treba shvaćat ozbiljno, a iskreno nakon prve epizode ćete vidjet a ga je nemoguće shvatit ozbiljno.
4. Fate/Stay Night; Unlimited Blade Works
Tek je prošla prva polovica koja zapravo gradi pravu priču tako da će druga polovica bit tonu bolja. Animacija je fantastična. Nemam što više reć jer je teško ocijenit samo polovicu.
5. Sora no Method
Ovo je radio novi studio pa se nisu htjeli previše odmaknit od klasičnog moe kalupa. Ali moe koji rade je izvrstan, pogotovo Noel. Priča je o skupini prijatelja koji su ponovno skupa nakon što se jedna odselila jer joj je majka bila bolesna. Vidio sam da se dosta uspoređuje s Anohanom, ali ne mogu potvrdit dok ne pogledam Anohanu. Drama se može činit dosta djetinjasta, ali ima smisla kad shvatite da su svi problemi nastali kad su likovi imali nekih 6 godina. Animacija je super, dosta slična P.A.Worksu. Nije loše za pogledat ako tražite nešto moe, ali iako je dobro, nije ništa revolucionarno.
6. Grisaia no Kajitsu
Adaptacija jako popularnog VN-a. Radnja je dosta izmijenjena od VN-a zato što su imali samo 13 epizoda, ali i zato što se VN sastoji od 5 priča (svaka za jedan ženski lik) koje se ne miješaju, a drugi dio VN-a (koji se isto adaptira zajedno s trećim u proljeće 2015.) se ne nastavlja direktno ni na jednu, već na šestu u kojoj glavni lik pomogne svima riješit svoje probleme, ali ne uđe u vezu ni sa jednom. Anime ima dosta problema zato što su sve priče u VN-u jako duge, čak i izmijenjene, pa 13 epizoda nije dovoljno za sve detalje priča pa su neke stvari koje ljudi koji su čitali VN smatraju važnima nisu stavljene i priče nemaju impakt kao u VN-u (valjda, još čekam službeni engleski prijevod jer je neslužbeni maknut sa torrenata). Čak i bez čitanja VN-a se vidi da je radnja jako zbijena, međutim i dalje je dobro za pogledat ako vam se ne da čitat VN s ekrana najmanje 50 sati. Ako počnete gledat, trebate znati da anime uopće nije kao prvih par epizoda, kasnije postane jako šokantan, pogotovo zadnje 4 epizode Evil or Very Mad .

Nastavljam sljedeće sezone:
1. Sailor Moon Crystal (opet)
2. Cross Ange: Tenshi to Ryuu no Rondo
Za ovoga bih htio napomenut da su prve tri epizode jako teške za gledanje jer prikazuju pad glavnog lika i koriste fanservice na načine koji su više uznemirujući nego išta drugo, kasnije ismijavaju taj fanservice pa postaje lakše za gledanje. 3.-6. epizoda mogu bit iritante jer prikazuju prilagođavanje glavnog lika na novu situaciju što uključuje da ona prođe kroz kujsatu fazu, ali of 7. epizode nadalje počinje prava radnja koja je dosad bila izvrsna. Soundtrack je također fenomenalan. Ako želite pogledat, ne dajte da vas spriječi količina sisa i guzica koja je bačena u facu na početku.
3. Shirobako
4. Kiseijuu

Gledam novo:
1. Aldnoah Zero 2 (Aldnoah Two?)
Nastavljam od prve sezone. Bolje im je da bude Inaho. Slaine je kreten.
2. Rolling Girls
Nemam blagog pojma o čemu se ovdje radi. Kao nakon nekog rata neke motoristice idu po Japanu. Crtež lijepo izgleda pa zato gledam.
3. Death Parade
Prvo ću pogledat Death Billiards jer je navodno jako dobar, a onda ću pogledat i ovo.
sajber
sajber
Admin
Admin
Broj postova : 2700
Reputation : 26
Pridružen : 2012-02-02
Godina : 31

Trenutno gledam... - Page 10 Empty Re: Trenutno gledam...

Sun Jan 11, 2015 2:41 pm
Odgledao Tsukimonogatari.
Znači ovako to biva:

Araragi se ide tuširat, ali njegova sestra odluči da se i ona želi otuširat u isto vrijeme pa nekako nađu kompromis tako što će se zajedno otuširat. I tako se oni pjene, peru kosi jedni drugome i na kraju, idu se poljubit, gdje uleti druga sestra i na sreću ih zaustavi tako što ih izmlati.

Preporuka.
Strukla
Strukla
Platinum Boarder
Platinum Boarder
Broj postova : 419
Reputation : 11
Pridružen : 2013-10-26
Godina : 35
http://tanukisubs.crotaku.net/

Trenutno gledam... - Page 10 Empty Re: Trenutno gledam...

Sun Jan 11, 2015 5:35 pm
^Zvuči skoro kao KissXSis. Ili kao malo naprednija Love Hina. Ili kao svaki drugi ecchi/comedy anime. :c


Strukla: komentar modifikovan dana: Sun Jan 11, 2015 11:26 pm; prepravljeno ukupno 1 puta
sajber
sajber
Admin
Admin
Broj postova : 2700
Reputation : 26
Pridružen : 2012-02-02
Godina : 31

Trenutno gledam... - Page 10 Empty Re: Trenutno gledam...

Sun Jan 11, 2015 8:39 pm
Pa, zapravo nije, ali istina, zvuči tako Razz
Prince Vegeta
Prince Vegeta
Awesome Boarder
Awesome Boarder
Broj postova : 1557
Reputation : 17
Pridružen : 2012-03-08
Godina : 27

Trenutno gledam... - Page 10 Empty Re: Trenutno gledam...

Sun Jan 11, 2015 10:42 pm
To zvuči jako drugačije od Nisemonogatarija gdje Araragi odluči sestri oprat zube pa se skoro poljube (barem se nadam da je samo to  Shocked ), ali uleti druga sestra pa ih zaustavi.

Zbog ove scene u isto vrijeme i želim i ne želim pogledat Monogatari animee.

Iskreno, Love Hina je milost Božja za većinu današnjih animea. Ili to samo govorim jer sam to davno pročitao pa se ne sjećam pola toga. Znam samo da odatle potječe većina klišeja u harem animeima. Kvragu, Nisekoi je skoro ista stvar samo u srednjoj školi umjesto na fakultetu.
sajber
sajber
Admin
Admin
Broj postova : 2700
Reputation : 26
Pridružen : 2012-02-02
Godina : 31

Trenutno gledam... - Page 10 Empty Re: Trenutno gledam...

Mon Jan 12, 2015 10:54 am
Odgledao novu epizodu DRRR-a, Bilo je gušt gledati DRRR sa tako dobrom animacijom. I još je nostalgija lupala cijelo vrijeme, a čini se da su i ost-ovi isti kao i u prvom dijelu, ili barem slični.
Liki
Liki
Senior Boarder
Senior Boarder
Broj postova : 76
Reputation : 0
Pridružen : 2015-01-08

Trenutno gledam... - Page 10 Empty Re: Trenutno gledam...

Mon Jan 12, 2015 1:14 pm
Prince Vegeta (citat):
Zbog ove scene u isto vrijeme i želim i ne želim pogledat Monogatari animee.

Nisemono navodno nikad nije trebalo da ugleda svetlost dana. Mada meni je i on bio super iz nekog razloga. :'D Gledaj u svakom slučaju, ima mnogo više da ponudi od haremisanja.

I da, počeo sam drugu sezonu JOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOJOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO Stardust Crusadera, dobra dvadeset peta/prva epizoda.
Strukla
Strukla
Platinum Boarder
Platinum Boarder
Broj postova : 419
Reputation : 11
Pridružen : 2013-10-26
Godina : 35
http://tanukisubs.crotaku.net/

Trenutno gledam... - Page 10 Empty Re: Trenutno gledam...

Mon Jan 12, 2015 3:49 pm
(ponovno) Odgledana S1 Mjesečeve Ratnice (prve Mjesečeve Ratnice).

Trenutno gledam... - Page 10 Raining.th
audiosl4ve
audiosl4ve
Moderator
Moderator
Broj postova : 1398
Reputation : 18
Pridružen : 2012-02-03

Trenutno gledam... - Page 10 Empty Re: Trenutno gledam...

Mon Jan 12, 2015 5:33 pm
YOU HAVE NO LIFE Struklic! Razz
Strukla
Strukla
Platinum Boarder
Platinum Boarder
Broj postova : 419
Reputation : 11
Pridružen : 2013-10-26
Godina : 35
http://tanukisubs.crotaku.net/

Trenutno gledam... - Page 10 Empty Re: Trenutno gledam...

Mon Jan 12, 2015 11:42 pm
A jbga, ček tek kad čuješ da planiram pogledati i ostalih 7 sezona i filmove... Wink
Prince Vegeta
Prince Vegeta
Awesome Boarder
Awesome Boarder
Broj postova : 1557
Reputation : 17
Pridružen : 2012-03-08
Godina : 27

Trenutno gledam... - Page 10 Empty Re: Trenutno gledam...

Tue Jan 13, 2015 12:51 am
Ja sam to sve već pogledao (i nasnimio na DVD). Mislim da je očito da ja ovdje imam najmanje života. Bed
WooddieBone
WooddieBone
Platinum Boarder
Platinum Boarder
Broj postova : 415
Reputation : 11
Pridružen : 2012-02-05
Godina : 29
http://vid.doesphotography.com

Trenutno gledam... - Page 10 Empty Re: Trenutno gledam...

Tue Jan 13, 2015 1:48 am
Lagano ponovo gledam cijeli Ghiblijev repertoar.
sajber
sajber
Admin
Admin
Broj postova : 2700
Reputation : 26
Pridružen : 2012-02-02
Godina : 31

Trenutno gledam... - Page 10 Empty Re: Trenutno gledam...

Thu Jan 15, 2015 1:12 pm
Meh, Ghibli mi nisu nešto.

Ja rewatchujem prince of tenis Very Happy
Super Freshman
Super Freshman
Fresh Boarder
Fresh Boarder
Broj postova : 21
Reputation : 0
Pridružen : 2015-01-11
Godina : 29

Trenutno gledam... - Page 10 Empty Re: Trenutno gledam...

Fri Jan 16, 2015 4:16 pm
Vala, moraću i ja u dogledno vreme Very Happy

Elem, završavam sa naslovima iz protekle godine koji su mi zapali za oko, pa tako gledam Haikyuu i Zankyou no Terror... i živ sam se smorio Laughing
sajber
sajber
Admin
Admin
Broj postova : 2700
Reputation : 26
Pridružen : 2012-02-02
Godina : 31

Trenutno gledam... - Page 10 Empty Re: Trenutno gledam...

Fri Jan 16, 2015 9:03 pm
Kako to? Meni je Haikyuu bio zabavan, ali moram priznat i dosta slab u početku. Na kraju je fakat bila dobra utakmica koja je popravila cijeli dojam animea.
Sponsored content

Trenutno gledam... - Page 10 Empty Re: Trenutno gledam...

Na vrh
Permissions in this forum:
Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu