AniMan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Filmovi

+16
Akai
Strummer
son goten
synhro
woker
chibi
SuperGoku
WooddieBone
audiosl4ve
Lelou1524
Prince Vegeta
Sasuke Uchiha
SuperSaiyanVegeta
sajber
O-Dog
Kaio- Goku
20 posters
AniMan :: Ostalo :: Multimedia :: TV
Go down
chibi
chibi
Admin
Admin
Broj postova : 989
Reputation : 31
Pridružen : 2012-02-04
Godina : 33

Filmovi - Page 14 Empty Re: Filmovi

Sun Apr 19, 2015 2:34 pm
Sve mi je to jasno da je to sve teorijsko znanje šta ljudi imaju o crnim rupama. I film je odličan što se tiče efekata/snimanja. Ali jednostavno sam od filma očekivao više hc znanstevene fantastike, a manje emocinalnosti. I top pojednostavljivanje svega i dočaravanje da bi shvatila i djeca po meni samo upropaštava ZF filmove (Predestination je odličan film i da nije na kraju sve pojašnjeno da i dijete od 5 godina shvati šta se dogodilo film bi bio još bolji). Recimo Primer je odličan film o putovanju kroz vrijeme. Traje sat i 15 min, cca, i u to vrijeme uspije skroz zbunit svakog tko ga gleda, ma koliko pozorno pratio. I još mu samo ide u prilog što nije poglupljen/pojednostavljen da bilo tko shvati.
roverandom
roverandom
Senior Boarder
Senior Boarder
Broj postova : 91
Reputation : 1
Pridružen : 2015-02-09
Godina : 31

Filmovi - Page 14 Empty Re: Filmovi

Wed Apr 22, 2015 5:47 pm
WooddieBone (citat):
Meni je Brave jedan od najboljih Pixarovih.
Za Cars 2 i Monsters University se slažemo.

Meni su osobno najslabiji Pixar filmovi definitivno Up i Finding Nemo.
Nemoj krivo shvatiti. Kao Pixarovi filmovi su klasu iznad svega ostalog, ali za Pixarove standarde su mi slabi.


I ne kužim zašto Cars i Monsters Inc., a uskoro i Nemo imaju nastavke, a The Incredibles nema, a taj film od svih zaslužuje nastavak ako ne i trilogiju.
Cars, Monsters i Nemo su baš filmovi koji su najmanje trebali nastavak.

Crying or Very sad

EDIT: Evo sad baš čitam da su Incredibles 2 najavljeni za sljedeću godinu.
JEEEJ.

Također i Cars 3 (Why?) i Finding Dory (Whyer?).

Ja sam znao da planiraju te sequele ali nisam znao da će već iduće godine incredibles doć.. Lijepo.

Al i ja ne znam zašt to rade, tj. vjerojatno jer od carsa daleko najviše mercha prodaju, a za Dory stvarno ne znam, iako nemam ništ protiv..

Ove godine prvi put ikad da 2 filma izlaze (inside out i dinosaur) jer prošle godine nije ni jedan. Hypan sam za oba i mislim da neće razočarat.
audiosl4ve
audiosl4ve
Moderator
Moderator
Broj postova : 1398
Reputation : 18
Pridružen : 2012-02-03

Filmovi - Page 14 Empty Re: Filmovi

Wed Apr 22, 2015 5:51 pm
ja samo cekam Minione da dodu. Neznam zasto ali tako volim gledat te male zute blentonje kak rade gluposti Very Happy

i naravno ovaj Inside Out izgleda predobro, klasicni Pixar
WooddieBone
WooddieBone
Platinum Boarder
Platinum Boarder
Broj postova : 415
Reputation : 11
Pridružen : 2012-02-05
Godina : 29
http://vid.doesphotography.com

Filmovi - Page 14 Empty Re: Filmovi

Wed Apr 22, 2015 7:21 pm
chibi (citat):Sve mi je to jasno da je to sve teorijsko znanje šta ljudi imaju o crnim rupama. I film je odličan što se tiče efekata/snimanja. Ali jednostavno sam od filma očekivao više hc znanstevene fantastike, a manje emocinalnosti. I top pojednostavljivanje svega i dočaravanje da bi shvatila i djeca po meni samo upropaštava ZF filmove (Predestination je odličan film i da nije na kraju sve pojašnjeno da i dijete od 5 godina shvati šta se dogodilo film bi bio još bolji). Recimo Primer je odličan film o putovanju kroz vrijeme. Traje sat i 15 min, cca, i u to vrijeme uspije skroz zbunit svakog tko ga gleda, ma koliko pozorno pratio. I još mu samo ide u prilog što nije poglupljen/pojednostavljen da bilo tko shvati.
Pa nemreš filmu uzet kao manu to što nije drugi žanr.

Kao da za Sherlocka Holmesa kažeš šteta kaj nije povjesno precizniji.



@audiosl4ave

Meni taj Despicable Me nikad nije bio dobar.
Da, minioni su slatki i sve, al to je praktički jedini dio filma koji mi se svidio.

audiosl4ve
audiosl4ve
Moderator
Moderator
Broj postova : 1398
Reputation : 18
Pridružen : 2012-02-03

Filmovi - Page 14 Empty Re: Filmovi

Wed Apr 22, 2015 7:48 pm
ma meni je fora jedino zbog njih. Samo zbog njih sam i gledao to. Zato jedva cekam film samo o njima
Akai
Akai
Platinum Boarder
Platinum Boarder
Broj postova : 330
Reputation : 19
Pridružen : 2012-10-16
http://www.animedimenzija.com/forum/index.php

Filmovi - Page 14 Empty Re: Filmovi

Wed Apr 22, 2015 8:15 pm
Interstellar... heh. Film za mase, realno. Solidno izrežiran, ali užasan scenario.

Meni je lično Transcendence mnogo bolji film. Morate imati neku ideju, neku bit, srž i suštinu.
Interstellar je nema. Više je svemirska sapunica nego što je pravi ZF.
roverandom
roverandom
Senior Boarder
Senior Boarder
Broj postova : 91
Reputation : 1
Pridružen : 2015-02-09
Godina : 31

Filmovi - Page 14 Empty Re: Filmovi

Thu Apr 23, 2015 10:33 am
Možda se tebi ne sviđa scenarij al definitino ne možeš reć da je užasan. Dapače, za jedan blockbuster je i više nego odličan, te itekako ima srž i bit.

I kao što je rečeno, na intestelar ne treba gledat kao zf film.
Akai
Akai
Platinum Boarder
Platinum Boarder
Broj postova : 330
Reputation : 19
Pridružen : 2012-10-16
http://www.animedimenzija.com/forum/index.php

Filmovi - Page 14 Empty Re: Filmovi

Thu Apr 23, 2015 11:33 am
Kad kažem scenarij - mislim upravo na to kako je priča uklopljena u film. Ima previše čisto glupih stvari koje nemaju smisla ( ali ih nekako gutaš jer je izrežirano kako valja ).

Kad ga posmatramo kao film za zabavu i provod - odličan je. Ali čim počneš malo razmišljati o njemu, skapiraš da je šupalj ko sito. Pored gomile više tehničkih propusta, šta je ideja filma? Šta je ono što nam film govori? Koje se zanimljive pretpostavke i ideje naziru?

Da ljubav spaja ljude kroz vreme i prostor? Da ne pominjem teoriju crne rupe... bolje da ne ulazimo u to XD

Kako da kažem, nemam ja ništa protiv Interstellara u smislu gledljivosti. Ali je daleko od nekog fenomenalnog filma.
WooddieBone
WooddieBone
Platinum Boarder
Platinum Boarder
Broj postova : 415
Reputation : 11
Pridružen : 2012-02-05
Godina : 29
http://vid.doesphotography.com

Filmovi - Page 14 Empty Re: Filmovi

Thu Apr 23, 2015 1:20 pm
Akai (citat):Ima previše čisto glupih stvari koje nemaju smisla ( ali ih nekako gutaš jer je izrežirano kako valja ).
Pa reci konkretno
roverandom
roverandom
Senior Boarder
Senior Boarder
Broj postova : 91
Reputation : 1
Pridružen : 2015-02-09
Godina : 31

Filmovi - Page 14 Empty Re: Filmovi

Thu Apr 23, 2015 2:02 pm
Pa ja ti govorim da uopće nije šupalj. vjerojatno ga ti nisi shvatio, jer ja nevjerujem da je nolan pročito scenarij (koji je i sam pisao s bratom) i rekao: "meh ovo je šuplje al će izgledat lijepo."

Išo sam vidit što je taj transcendence, ali nakon što sam vidio reviewe ne znam baš dal se uopće isplati gledat.. http://www.rottentomatoes.com/m/transcendence_2014/
Akai
Akai
Platinum Boarder
Platinum Boarder
Broj postova : 330
Reputation : 19
Pridružen : 2012-10-16
http://www.animedimenzija.com/forum/index.php

Filmovi - Page 14 Empty Re: Filmovi

Thu Apr 23, 2015 3:47 pm
Šta ima da se shvati u Interstellar? u tome i jeste stvar. To je film koji će svaki pogledati i razumeti, nema ničeg skrivenog niti teškog za shvatiti. Zato je film za mase.

Ako nije šupalj - reci ti meni šta je ono što si ti lično video u filmu?

A transcendence ima po meni puno finih stvari.

Spoiler:

Meni to zvuči kao prilično zanimljiv film. Nešto što te tera da misliš malo. Stavlja ti nove ideje u glavu.
Ali ako rotten tomatos kaže da je loš - svakako preskoči.
WooddieBone
WooddieBone
Platinum Boarder
Platinum Boarder
Broj postova : 415
Reputation : 11
Pridružen : 2012-02-05
Godina : 29
http://vid.doesphotography.com

Filmovi - Page 14 Empty Re: Filmovi

Thu Apr 23, 2015 7:01 pm
Akai (citat):Šta ima da se shvati u Interstellar? u tome i jeste stvar. To je film koji će svaki pogledati i razumeti, nema ničeg skrivenog niti teškog za shvatiti. Zato je film za mase.

Ako nije šupalj - reci ti meni šta je ono što si ti lično video u filmu?

A transcendence ima po meni puno finih stvari.

Spoiler:

Meni to zvuči kao prilično zanimljiv film. Nešto što te tera da misliš malo. Stavlja ti nove ideje u glavu.
Ali ako rotten tomatos kaže da je loš - svakako preskoči.
Ta dva film nemaju veze jedan s drugim.
Transcendence je filozofski film dok Interstellar pokazuje sve direktno i doslovno.

To je film o ljudskoj vrsti u jednom od eventualno mogućih scenarija budučnosti. Ništa više.
Sve u filmu ima smisla. Sve se događa predvidljivo, ali to je zato što stvarnost i je predvidljiva.
Sve je znanstveno potkrepljeno, a ono što nije, ni nemože biti.
Ima samo jednu stilsku slobodu, a to je fora sa samom crnom rupom.
Planet u orbiti crne rupe zapravo moguć, jedini problem je blizina.

A crna rupa je tu da publici objasni pojam samog vremena i njegovu beskrajnost i beskonačnost. Kao i beskonačan broj alternativnih mogučnosti koji na kraju rezultiraju istim ishodom.

I to je to. Nema filozofije, sve je jednostavno i direktno.
Akai
Akai
Platinum Boarder
Platinum Boarder
Broj postova : 330
Reputation : 19
Pridružen : 2012-10-16
http://www.animedimenzija.com/forum/index.php

Filmovi - Page 14 Empty Re: Filmovi

Thu Apr 23, 2015 7:31 pm
Direktan jeste, i svakako je neka vizia budućnosti. Daleko od tog da je potkrepljen, ali lično mislim da ne vredi ulaziti u svaki detalj. To je ono što sam ja mislio pod scenarijom, priča u globalu je ok - režirano da je bude napeto i sa emotivnim nabojem. Ali detalji priče u scenariju su ponekad... rather lacking >.>
chibi
chibi
Admin
Admin
Broj postova : 989
Reputation : 31
Pridružen : 2012-02-04
Godina : 33

Filmovi - Page 14 Empty Re: Filmovi

Thu Apr 23, 2015 8:15 pm
Slažem s Akaijem u vezi Interstellara u potpunosti. Transcendence nisam gledao, ali mogao bih kad-tad.

A mislim da smo više izmasakrirali taj Interstellar do krajnjih granica i da ga možemo pustit na miru. Jer svatko kaže svoje, netko se s nekim slaže, a neko ne pa onda argumentiramo. Ali dobro bar radimo promet na forumu. Very Happy A sdruge strane šta god netko rekao o Interstellaru/Nolanu krivo WoodieBone će ga opovrgnut:

WooddieBone (citat):Vi se šalite za Betmena il?

Nolan nema loš film.

A ja ću se složit da je Nolan precijenjen. Jer budimo realni zadnjih nekoliko Nolanovih filmova su čisti blockbusteri (pogotovo Batmani) sa odličnom montažom/efektima/snimanjem od kojih su neki kvazi ZF/zapetljane radnje, koja kad malo bolje pratiš film i nije toliko zapetljana koliko svi žele da bude (Inception, Interstellar, Shutter Island). Od ova tri zadnja spomeuta mi je Shutter Island ostao u nekako najboljem sjećanju jer je više-manje realan s dobrim preobratom na kraju, na koji sam počeo sumnjat već u polovici filma ali to nije umanjilo efekt. Inception je s druge strane film s jako dobrom idejom, dobrom izvedbom te ideje, odličnim efektima ali nekako me se nije toliko dojmio. Mislim da sam o Interstellaru rekao što sam imao.

A Batmani su po meni samo blockbusteri, i Vitez Tame je pobrao svu slavu (nepotrebno) samo i samo zbog smrti Heatha Ledgera. Naravno, to ne umanjuje činjenicu da je dobro odglumio, ali da je on još živ drukčije bi se danas pričalo o filmu. A s druge strane meni je osobno treći dio bio bolji i Bane mi je bio bolji kao negativac. Ali je i jedan od tih filmova, pogotovo Vitez tame, najbolji film o Batmanu - nije. Tu titulu nosi The Dark Knight Returns (i 1 i 2) koji je crtić i meni najbolja Batmanova priča do sad. A kad smo već kod najboljih filmova o superjunacima mislim da su i dalje prvi Superman 1 i 2, s timda je dvojka bolja od 1 i Spider-Man 2.

Iskreno mislim da bi Nolanov idući film trebao biti neki o običnim ljudima bez ikakve fantastike i ne bi škodilo kad bi glumio Bale ili DiCaprio. A hoće li napravit bolji film od Prestiža to ćemo još vidjet.
roverandom
roverandom
Senior Boarder
Senior Boarder
Broj postova : 91
Reputation : 1
Pridružen : 2015-02-09
Godina : 31

Filmovi - Page 14 Empty Re: Filmovi

Thu Apr 23, 2015 10:18 pm
Nzm, vi meni zvučite ko neki hipsteri kad vam je "blockbuster" skoro sinonim za loš film (ovo "samo blockbusteri" npr) Razz I kužim da se vama ne sviđa, ali ste u krivu da je scenarij loš (nema plothole-a, retardiranih akcija nekih likova, lošeg pacinga, previše clichea...)
Meni je glavni cilj dok gledam film uživat u njemu, a Nolanovi blockbusteri su savršeni za to jer su kvalitetni (za razliku od većine drugih blockbustera). Nema nekih filozofiranja, twistovi su kul, iako više manje očekivani, i ostalo je na vrhuncu..
Mislim, volim ja i nekad neki koji potiče na razmišljanje (preporuka The Man from Earth), nemam ništ protiv, al neću svrstavat u isti koš Thora il tak nešt slično s Interstellarom...

I meni je TDKR bolji (al oba odlična i najbolji betmeni), al to vjerojatno jer nisam čitao stripove ni gledao animirane (kažu da je prerushan film).

A Nolan samo neka nastavi radit što je i dosad radio, vrhunske filmove! Imaš memento i following gdje nema fantasy..

Evo novosti za Disneyeve premijere iduće 2 godine.
Izgleda da nam prije incrediblsea stiže Toy Story 4 (novi likovi).

Filmovi - Page 14 Mtwe2q
audiosl4ve
audiosl4ve
Moderator
Moderator
Broj postova : 1398
Reputation : 18
Pridružen : 2012-02-03

Filmovi - Page 14 Empty Re: Filmovi

Thu Apr 23, 2015 10:22 pm
jel ja to dobro vidim il to pise DreamWorks Ghost in The Shell???? :O
chibi
chibi
Admin
Admin
Broj postova : 989
Reputation : 31
Pridružen : 2012-02-04
Godina : 33

Filmovi - Page 14 Empty Re: Filmovi

Thu Apr 23, 2015 11:36 pm
@ roverandom
Ma jok, daleko od toga da su blockbusteri loši filmovi. Pogotovo ne Nolanovi jer su kao što si rekao kvalitetni filmovi. Neki mi se više sviđaju od drugih, neke smatram precijenjenima, ali ni jedan nije toliko užasan da se ne može pogledati ni jednom.

A nisam ni je prviše čitao Batmana, osim sad ovog novog new 52 šta ide i par starijih TPB-a (Year One, Killing Joke, The Dark Knight Returns recimo). Ipak je Batman - Batman. Batman je stvaro super lik, ima neke odlične priče definitivno mi je drugi najbolji superheroj poslije Spier-Mana. Za koji film kažu da je prerushan? Ali isto DC ima jako dobre dugometražne crtiće, pogotovo koji su centrirani oko Batmana, na prvom mjestu The Dakr Knight Returns, pa Year One i Under the Red Hood. Zadnja dva su bili malo slabiji, Son of Batman je bio solidan, ali Batman vs Robin je mogao bit puno bolji da je bio veći fokus na Batmanu i Court of Owls, a ne toliko na Robinu jer je Court of Owls jedna od boljih Batmanovih priča zadnjih godina (bar tako kažu, ali puno ni ne lažu).

E vidiš, The Man from Earth mi je baš prijatelj spomeno pred koji tjedan, morat ću to pogledat. A Memento sam gledo, bez brige, a Following budem kad-tad.

A šta se tiče tih Disneyevih filmova šta nam slijede Incrediblesi me vesele, a od ovih ostalih slabo. Više me ti filmovi o superherojima toliko ne privlače kad se već sve zna najmanje pola godine prije nego film izađe, jedino me zanimaju eventualno Avengersi 2 i Captain America pošto će tamo glumit Elizabeth Olsen. Bridge of the Spies bi mogao bit zanimljiv. Samo se bojim da će Star Warse usrat, možda ne jako, ali vrlo je vjerojatno da neće ispunit očekivanja. Ali od svih filmova koji dolaze ove godine najiščekivaniji mi je definitivno novi Mad Max. Ako je sudeći po trailerima izgledat će brutalno u svakom pogledu.
roverandom
roverandom
Senior Boarder
Senior Boarder
Broj postova : 91
Reputation : 1
Pridružen : 2015-02-09
Godina : 31

Filmovi - Page 14 Empty Re: Filmovi

Fri Apr 24, 2015 1:01 am
Na tdkr sam mislio da je rushan.
Imam jednog frenda kojem je batman najbolji superheroj i davi me da pogledam neka 2 animirana (to su mislim ta što si spomenuo da su najbolja), pa će i oni doć na red.

Mad Max se ide u Cinestar definitivno, za to i Star Wars kupujem u pretprodaji 100%. Za Pixarova dva vrlo vjerojatno u cinestar također.
I ja mislim da star wars neće ispunit očekivanja, al kad ne moš ne imat očekivanja.. Ja sam na teaser ovaj novi suzu pustio..

Avengerse preskačem jer nisam gledao ni jedan sequel (iron man 3, thor 2, captain 2)..
Akai
Akai
Platinum Boarder
Platinum Boarder
Broj postova : 330
Reputation : 19
Pridružen : 2012-10-16
http://www.animedimenzija.com/forum/index.php

Filmovi - Page 14 Empty Re: Filmovi

Fri Apr 24, 2015 9:25 am
Dobro, Thor je baš bio loš haha. Moja reakcija na Interstellar je samo zato što jako volim ZF i verovatno imam visoke standarde za taj žanr. Daleko od toga da nije bio dobar za pogledati. Mada bi radije gledao i lošiji film u globalu a da ima nešto zanimljivo. Da li ste gledali "Moon" ?

Zar disney ne pravi sad onaj Tomorrowland?

https://www.youtube.com/watch?v=lNzukD8pS_s
WooddieBone
WooddieBone
Platinum Boarder
Platinum Boarder
Broj postova : 415
Reputation : 11
Pridružen : 2012-02-05
Godina : 29
http://vid.doesphotography.com

Filmovi - Page 14 Empty Re: Filmovi

Fri Apr 24, 2015 10:15 am
Pa blockbuster ne znači samo spektakl. Blockbuster je film koji prekida dnevni raspored filmove zato što je bolji od njih.
Lelou1524
Lelou1524
V.I.P.
V.I.P.
Broj postova : 2068
Reputation : 12
Pridružen : 2012-02-05
Godina : 26

Filmovi - Page 14 Empty Re: Filmovi

Fri Apr 24, 2015 8:45 pm
Ljudi moji vi ovdje prepirete se oko ovih šhit filmova.
Filmovi - Page 14 3AaPphO
ovo vam je pravi film, treba trošiti vrijeme na ovakvo što, kakav interstellar, kakav batman.
Akai
Akai
Platinum Boarder
Platinum Boarder
Broj postova : 330
Reputation : 19
Pridružen : 2012-10-16
http://www.animedimenzija.com/forum/index.php

Filmovi - Page 14 Empty Re: Filmovi

Fri Apr 24, 2015 11:22 pm
Ako volite vampire :

BLACKULA je vaš čoek... tj. nigger vampir... or wateva XD

a naravno tu je i BLAKENSTEIN.

a možda ste za BLACK SAMURAI ?
audiosl4ve
audiosl4ve
Moderator
Moderator
Broj postova : 1398
Reputation : 18
Pridružen : 2012-02-03

Filmovi - Page 14 Empty Re: Filmovi

Fri Apr 24, 2015 11:52 pm
nemoj slucajno ovo zaboravit Akai.
BLACK JESUS
Lelou1524
Lelou1524
V.I.P.
V.I.P.
Broj postova : 2068
Reputation : 12
Pridružen : 2012-02-05
Godina : 26

Filmovi - Page 14 Empty Re: Filmovi

Sat Apr 25, 2015 6:56 am
Gledao interstellar, ništa posebno, predvidljivo, strašno.
Ali ajd, gluma, efekti super, tekst super.
Lelou1524
Lelou1524
V.I.P.
V.I.P.
Broj postova : 2068
Reputation : 12
Pridružen : 2012-02-05
Godina : 26

Filmovi - Page 14 Empty Re: Filmovi

Wed Apr 29, 2015 9:08 pm
Pogledao sam avengere, prvi dio. Malo da i ja to vidim, ne kužim, ništa posebno, ne znam kako je mogao zaraditi toliko, istina da ima puno fanboyova, ali omg, skoro pa dosada od 2 sata.
Loše, loše, loše.
Sponsored content

Filmovi - Page 14 Empty Re: Filmovi

Na vrh
Permissions in this forum:
Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu