AniMan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Filmovi

+16
Akai
Strummer
son goten
synhro
woker
chibi
SuperGoku
WooddieBone
audiosl4ve
Lelou1524
Prince Vegeta
Sasuke Uchiha
SuperSaiyanVegeta
sajber
O-Dog
Kaio- Goku
20 posters
AniMan :: Ostalo :: Multimedia :: TV
Go down
Lelou1524
Lelou1524
V.I.P.
V.I.P.
Broj postova : 2068
Reputation : 12
Pridružen : 2012-02-05
Godina : 26

Filmovi - Page 8 Empty Re: Filmovi

Mon May 12, 2014 11:15 pm
Braćo odgledao sam matrix, 3.dio. Nisam skužio kraj. Sve nešto ne objašnjeno...
Prince Vegeta
Prince Vegeta
Awesome Boarder
Awesome Boarder
Broj postova : 1557
Reputation : 17
Pridružen : 2012-03-08
Godina : 26

Filmovi - Page 8 Empty Re: Filmovi

Tue May 13, 2014 2:37 am
Opće mišljenje je da samo prvi Matrix valja dok su druga dva nerazumljivo smeće. Navodno se trebaju odgledati sva tri zaredom da bi se išta razumjelo.
Akai
Akai
Platinum Boarder
Platinum Boarder
Broj postova : 330
Reputation : 19
Pridružen : 2012-10-16
http://www.animedimenzija.com/forum/index.php

Filmovi - Page 8 Empty Re: Filmovi

Tue May 13, 2014 9:21 am
1. suština, koncept, indirektna pouka, zanimljive ideje.

2. akcija, efekti, poneki lik

3. sranje, sranje, nelogično glupo sranje.

To je otprilike matrix trilogija Very Happy


A sve je prilično jasno, nema ništa posebno teško za shvatiti Smile
chibi
chibi
Admin
Admin
Broj postova : 989
Reputation : 31
Pridružen : 2012-02-04
Godina : 33

Filmovi - Page 8 Empty Filmovi

Tue May 13, 2014 4:26 pm
Pa meni su bila sva tri filma ok. Problem u današnjem društvu je što ljudi previše seru o svemu i u svemu traže neke skrivene poruke, a u većini slučajeva ih nema. A i radnja nije previše komplicirana, gledo sam lani sva tri filma i pohvato sam sve, jedino mi možda koja sitnica nije bila baš najjasnija, al to nije imalo nekog utjecaja na shvaćanje glavne radnje.
WooddieBone
WooddieBone
Platinum Boarder
Platinum Boarder
Broj postova : 415
Reputation : 11
Pridružen : 2012-02-05
Godina : 29
http://vid.doesphotography.com

Filmovi - Page 8 Empty Re: Filmovi

Tue May 13, 2014 7:17 pm
Akai (citat):1. suština, koncept, indirektna pouka, zanimljive ideje.

2. akcija, efekti, poneki lik

3. sranje, sranje, nelogično glupo sranje.

To je otprilike matrix trilogija Very Happy


A sve je prilično jasno, nema ništa posebno teško za shvatiti Smile

Ko si ti uopće?

Aj se makni Very Happy


Ne ozbiljno nemreš mi tak nekaj provalit.
Ako nisi shvatio serijal pogledaj ga 30 puta i bit će ti jasno.
Isto tak nemaš kaj kritizirat ak nisi pogledao Animatrix.

Matrix serijal je razlog zbog kojeg film zaslužuje status umjetnosti.
Objektivna kritika Matrixa kao filma nije moguća jer je cijeli serijal puno više od filma.
To je kao da filozofsku knjigu popljuješ jer nema radnju i likove.

Kaj se tiče kritika za trojku, svi uvijek seru isto i seru to zato kaj im je preteško shvatit da se ne rješava sve borbama i tonama metaka.
Serijal kao cjelina je savršeno dijelo i ako kinematografski nešto fali, to nije bitno jer taj serijal predstavlja više za filmsku industriju nego 100 titanika, kumova, kazablanki, šošenk ridempšna i ostalih oskarom nagrađenih remek djela industrije.

Matrix nije sci-fi akcija niti je triler niti ikoji drugi žanr filma nego je filozofsko djelo koje je obradilo više ljudske psihe nego ikoja knjiga ili film prije njega.
Uz to je i kritika na sve kaj postoji tak da ono...

fakof svi.


I nemrete mi bit na ANIMAN forumu da niste pogledali Animatrix pa jebemu sve Smile


@Lelou
U povijesti Matrixa strojevi su periodično uništavali Zion (grad slobodnih ljudi) i pokupljali ljude za svoju farmu ljudi iz koje crpe energiju dok oni bezbrižno žive u "matrici". Nakon kaj ga unište puste neke ljude da se u Zionu opet nakote da bi ih kasnije ponovo pokupili u većem broju. To je recap.
I sad u izvornom kodu matrice postoji program "The One" koji služi za resetiranje matrice ako nekaj pođe po zlu ili kao svojevrsni antivirus. Taj program se manifestirao u Neu kad je u matrici (kasnije djelomično i kad nije).
Kad je Neo ubio Smitha on se vratio kao kompjuterski virus i pokušavao sjebat Nea za osvetu, al time je i matrica išla kvragu i ljudi koji su bili na farmama od strojeva su umirali ko ludi, a to je njima bilo gadno jer su iz njih crpili energiju.
Neo na kraju sklopi dogovor sa strojevima da on za njih ubije Smitha a da oni ostave Zion na miru i sklopi mir s njima.
Nisam ni ja siguran kolko taj mir na kraju traje, al bude mir.

E sad zakaj se Neo ubio na kraju? On se žrtvovao tako što je ušao u matricu kao kod/program/antivirus koji će ubit Smitha/virus i resetirati matricu. Sad su sretni strojevi jer imaju farmu ljudi, a sretni su i ljudi jer imaju slobodu. Ovi ljudi koji su u Matrici mogu slobodno otići ako žele, ali ih slobodni ljudi na to nesmiju nagovarati.

Probao sam ti što bolje objasnit. Film je tolko dubok da ni nakon 50 gledanja nisam skužio neke fore, al ovo kaj sam ti napisao je u biti to samo bez još hrpu poruka i subplota.



Najveća stvar koju ljudi zamjeraju trojci je to da je antiklimaktička, odnosno nema velike borbe i očitog pobjednika, ali ne kuže da bi time film i njegova filozofija izgubili vrijednost.
chibi
chibi
Admin
Admin
Broj postova : 989
Reputation : 31
Pridružen : 2012-02-04
Godina : 33

Filmovi - Page 8 Empty Re: Filmovi

Tue May 13, 2014 7:53 pm
Daj se smiri. Molim te, kako Matrix može predstavljati više za filmsku industriju nego neki drugi film? I to Kum, Casablanca, daj molim te.

Matrix je revolucionaran prvo po specijalnim efektima i akcijskim scenama. Drugo, sama priča i filozofski aspekti priče su također odlični i istina fali takvih filmova u kojima treba malo pratit priču, i da potiču na razmišljanje, a ne samo gledat što se događa na ekranu. Ali da predstavlja puno više za filmsku industriju od Kuma npr., to su gluposti. Jer u svakom filmu je najvažnija gluma neovisno o glumačkoj postavi, može film imat nevjerojatnu scenografiju i specijalne efekte da ti ispadnu oči, ali ako je gluma loša ni film neće bit puno bolji. A u Kumu je bolja gluma nego u Matrixu. I ako ćemo o ljudskoj psihi postoji i Klub boraca, Memento, Taksist, Let iznad kukavičjeg gnijezda, neki Hitchcockov film.

I ako ćemo o filmu kao umjetnosti onda onda mislim da je na tom polju Gospodar Prstenova bolji primjer od Matrixa. Naravno Matrix je isto pri vrhu te liste. A s druge strane mogu reć da je Akira isto primjer filma kao umjestnosti što zbog radnje, mjesta radnje i činjenice da je cijeli film nacrtan rukom bez pomoći nekih računalnih efekata, a kad pogledaš koliko ima detalja u nekim scenama stvarno te zadivi. A opet s treće strane imamo Kuma, Casablancu, Dobre momke, Klub boraca, Schindlerovu listu, Forresta Gumpa, Lovca na jelene koji su primjer filma kao umjetnosti na svoj način.

Sve u svemu, Matrix kao film i kao trilogija je jako dobar i može se mjeriti sa najboljima, ali reći da je pridonio više filmskoj industriji nego Kum ili Casablanca je glupost. I mislim da je film imao status umjestnosti puno prije nego je upće smišljena ideja Matrixa.
Lelou1524
Lelou1524
V.I.P.
V.I.P.
Broj postova : 2068
Reputation : 12
Pridružen : 2012-02-05
Godina : 26

Filmovi - Page 8 Empty Re: Filmovi

Tue May 13, 2014 8:27 pm
Znam ja to sve, djeco.
Samo me zanimalo kako je Neo uništio Smitha. Hvala na tom "objašnjenju". Smile
Akai
Akai
Platinum Boarder
Platinum Boarder
Broj postova : 330
Reputation : 19
Pridružen : 2012-10-16
http://www.animedimenzija.com/forum/index.php

Filmovi - Page 8 Empty Re: Filmovi

Tue May 13, 2014 9:01 pm
Wooddie, sve je otvoreno za raspravu - od kvalitete toalet papira do pikasa. Ako ne možeš podneti tuđe mišljenje o nečemu, nemoj ni pisati o tome.

Ne znači da sam u pravu, niti da postoji nešto što je univerzalno pravo - ili ako postoji da je uopšte bitno tebi kao jedinki.

Pročitaj poneku knjigu, i proširi vidike. Ja sam lično obožavatelj naučne fantastike upravo jer uvodi nove koncepte, nove poglede i tera te da razmišljaš ( a nije toliko suvoparna ko filozofija ponekad ).

Možda je moj komentar bio prekratak i škrt. Ali na sam navikao da na internetu 90% toga što je duže od 3 rečenice ljudi ne čitaju. Zašto bi bacao vreme na pisanje nečeg što nikom ne treba, i što će biti dočekano komentarom " tl;dr "?

I pored svega, moj komentar stoji i ja stojim iza tog stanovišta.
WooddieBone
WooddieBone
Platinum Boarder
Platinum Boarder
Broj postova : 415
Reputation : 11
Pridružen : 2012-02-05
Godina : 29
http://vid.doesphotography.com

Filmovi - Page 8 Empty Re: Filmovi

Tue May 13, 2014 9:33 pm
@Chibi
Nisam sa tim htio reći da su ti filmovi ikako lošiji od Matrixa. Ako postoji veći fan Kuma od mene, odma se bacam sa 30. kata.


@Akai
Nisam ti diskreditirao mišljenje.
Samo mislim da je ono takvo jer ga nisi stekao na pravi način.
I ja sam ko klinac shvaćao Matrix ko hrpu bullettime efekata i ekipu koja leti, al kad sam se malo više uživio u film i pokušao shvatit o čem se radi i kaj on u biti želi poručit, shvatio sam da je to puno više od filma. Da je Matrix knjiga, kritičari bi na nju svršavali i hvalili ju do kraja vremena, a kao film ostvaruje tek 1% zasluženih priznanja.
Jebote pa oskar za specijalne efekte je uvreda za takvu filmčinu, al naravno shvaćam da je bez Animatrixa i nastavaka teško shvatit poruku i povezat to sve, ali kad se pogleda konkretno Animatrix koji cijelu priču objasni dosta direktno, tek se onda dobije prava slika.


Tvoj komentar za trojku vrijedi samo ako si ga gledao kao Sci-fi akciju što taj film nikako nije.
Akai
Akai
Platinum Boarder
Platinum Boarder
Broj postova : 330
Reputation : 19
Pridružen : 2012-10-16
http://www.animedimenzija.com/forum/index.php

Filmovi - Page 8 Empty Re: Filmovi

Tue May 13, 2014 10:24 pm
"kad sam bio klinac" Very Happy

Ti naravno ne znaš, ali ja punim 33 godine u junu XD
Matrix jeste napravljen sa polaznicom i idejama iz više književnih dela, a i veruj mi da kad je izašao - bogami su ga hvalili do neba. To ne umanjuje njegovu vrednost, i svakako prvi film je jedan od najboljih filmova decenije ( 90s ).

Prvi film ima direktno i simboličko značenje kao i mnoge poruke. Zaokružen je kao celina, ima novu ideju, kao i nov pogled na sukob veštačke i organske inteligencije. Prožet je nekim skrivenijim a i nekim očiglednijim filozofskim mislima - i sve je lepo upakovano.

Drugi film ima samo akciju. Ostatak je besmislen, sa iluzijom kompleksnosti samo da bi se sakrile sve manjkavosti - i što je najgore, izvlači i ističe manje greške iz koncepta prvog filma.

Treći film ulazi u nepotrebnu ekranizaciju kulminacije konflikta... i toliko je glupo smišljen da mozgovi krvare. Ono što se tiče obračuna smitha i neoa, je samo ponovljen 1. deo a sporazum između mašina i ljudi - to je tek promašaj. Što ga ozbiljnije gledaš, to lošiji bude.

Da je ostalo na prvom filmu. Verujem da bi bio veći kult i više cenjen nego što je sad.
chibi
chibi
Admin
Admin
Broj postova : 989
Reputation : 31
Pridružen : 2012-02-04
Godina : 33

Filmovi - Page 8 Empty Re: Filmovi

Wed May 14, 2014 12:55 am
@WoodieBone
Gdje ćeš nać 30. kat? Nisam već neko vrijeme pogledao Kuma, al budem sad prvom prilikom kad dođem doma jer su mi DVD-i doma.

Ja nisam pogedo Animatrix i svejedno mi je bilo jasno o čemu se radi. Cijela poanta filma je iluzija slobodne volje i stvarnog svijeta. Ljudi koji misle da žive u stvrnom svijetu - ne žive u stvarnom svijetu nego u Matrici, a ljudi koji žive u stvarnom svijetu i bore se da protiv strojeva i misle da su slobodni i da je to rezultat njihove pobune/borbe/izbora...su potpuno u krivu. Kad su otkrili da strojevi u biti upravljaju cijelim svijetom, da oni dopuštaju tim "slobodnim" ljudima u Zionu da žive i bore se protiv njih i tako unedogled sa resetiranjem na početak svako malo, i da je Neo kao Jedan Jedini u biti već 6. po redu, mi je bio veći mindfuck nego kad su otkrili postojanje Matrice.
WooddieBone
WooddieBone
Platinum Boarder
Platinum Boarder
Broj postova : 415
Reputation : 11
Pridružen : 2012-02-05
Godina : 29
http://vid.doesphotography.com

Filmovi - Page 8 Empty Re: Filmovi

Wed May 14, 2014 7:13 am
Dobro kolko god vi skužili i bez Animatrixa, opet ga pogledajte jer je fakat prekrasan.
Ne bi vas trebao tolko nagovarat s obzirom na kojem se forumu nalazimo.
Akai
Akai
Platinum Boarder
Platinum Boarder
Broj postova : 330
Reputation : 19
Pridružen : 2012-10-16
http://www.animedimenzija.com/forum/index.php

Filmovi - Page 8 Empty Filmovi

Wed May 14, 2014 10:32 am
Gledao sam ja Animatrix... najbolje priče su mi bile one koje su predstavljale prikaz sveta pre sukoba i konačnog "uništenja" ljudske civilizacije. I ponašanje ljudi prema robotima. Navijao sam za robote, jer su ljudi fakat svinjski soj ( bar većina u masi >.> ).

Nije da toliko volim robote ( iako imam određenu dozu naklonosti ka njima ), jednostavno toliko prezirem prosečnog čoveka ( koji je nažalost sa IQ ispod 100 XD ).

Bio mi je ok Animatrix, mada nisam ostao posebno oduševljen. Gledao sam ga samo jednom, i to mi je bio dovoljno. Zavisi kako se kome dopadne Smile
Sasuke Uchiha
Sasuke Uchiha
Heavy Metal Boarder
Heavy Metal Boarder
Broj postova : 1906
Reputation : 13
Pridružen : 2012-02-04
Godina : 24

Filmovi - Page 8 Empty Re: Filmovi

Sat Jul 05, 2014 2:39 pm
Pogledah nove Tranformere... Fora su, možda drugi najbolji dio nakon prvog koji je najbolji. Jedino mi je smetalo što nije bilo Megan Fox, ali što ćeš... Very Happy
audiosl4ve
audiosl4ve
Moderator
Moderator
Broj postova : 1398
Reputation : 18
Pridružen : 2012-02-03

Filmovi - Page 8 Empty Re: Filmovi

Sat Jul 05, 2014 2:43 pm
novi Miyazakiev film The Wind Rises je vec neko vrijem ena torrentima i evo skinuo sam ga jos prije par tjedana. Ceka se kraj ispita da se krene na nego gledanje malo vece Very Happy
Sasuke Uchiha
Sasuke Uchiha
Heavy Metal Boarder
Heavy Metal Boarder
Broj postova : 1906
Reputation : 13
Pridružen : 2012-02-04
Godina : 24

Filmovi - Page 8 Empty Re: Filmovi

Sun Jul 13, 2014 2:45 pm
Ljudi, samo da znate, u utorak je u CineStaru sve po 10 kuna. Baš sam planirao ić pogledat novi Planet Majmuna i taman super. To za 10 kuna se odnosi na sve, i na vip sjedala i na 3D i na extreme. Plus i na kokice i ta sranja. Ako hočete ić u kino, to vam je pravo vrijeme. ^^
sajber
sajber
Admin
Admin
Broj postova : 2700
Reputation : 26
Pridružen : 2012-02-02
Godina : 31

Filmovi - Page 8 Empty Re: Filmovi

Mon Jul 21, 2014 5:55 pm
Filmovi - Page 8 MV5BMTUwMzY4OTI5NV5BMl5BanBnXkFtZTgwNDUzNzYwMjE@._V1_SX214_AL_

Pogledao 4 minute mile, film o trčanju za one koji su ljeni ovih ljetnih, ili onih drugih dana da odu van trčati, ovo će ih sigurno barem malo nabrijati Very Happy

IMDB
Lelou1524
Lelou1524
V.I.P.
V.I.P.
Broj postova : 2068
Reputation : 12
Pridružen : 2012-02-05
Godina : 26

Filmovi - Page 8 Empty Re: Filmovi

Mon Jul 21, 2014 7:02 pm
Tako mi je teško to pogledati xD.
Ja jedva čekam dracula untold, ftw.
SuperSaiyanVegeta
SuperSaiyanVegeta
Platinum Boarder
Platinum Boarder
Broj postova : 1314
Reputation : 8
Pridružen : 2012-02-04

Filmovi - Page 8 Empty Re: Filmovi

Mon Jul 21, 2014 8:52 pm
Pogledah Heatstroke.
Nije nesto, previse su se fokusirali na vizualnu prezentaciju nego na radnju koje zapravo ni nema.
6/10. Za ubit dosadu je dobro.

Heatstroke
Sasuke Uchiha
Sasuke Uchiha
Heavy Metal Boarder
Heavy Metal Boarder
Broj postova : 1906
Reputation : 13
Pridružen : 2012-02-04
Godina : 24

Filmovi - Page 8 Empty Re: Filmovi

Tue Jul 22, 2014 3:53 pm
Mislio sam ić pogledat novi Planet Majmuna, ali reko meh, novi Hercules mi se čini zanimljivijim. Usput, našo ovu sliku negdje, faking čru Very Happy

Filmovi - Page 8 2wp2bys
Akai
Akai
Platinum Boarder
Platinum Boarder
Broj postova : 330
Reputation : 19
Pridružen : 2012-10-16
http://www.animedimenzija.com/forum/index.php

Filmovi - Page 8 Empty Re: Filmovi

Tue Jul 22, 2014 10:27 pm
Filmovi - Page 8 Quw4AIk

Pogledao Transcendence

Imdb

Moram da kažem da mi se prilično dopalo. Još jedan prikaz paranoje i gluposti ljudi haha. Al jbg, takvi smo, nažalost >.>
Lelou1524
Lelou1524
V.I.P.
V.I.P.
Broj postova : 2068
Reputation : 12
Pridružen : 2012-02-05
Godina : 26

Filmovi - Page 8 Empty Re: Filmovi

Wed Jul 23, 2014 7:53 am
mmm. dobar je, dobar, nije loš. meni je bio oke.
prikaz paranoje i gluposti ljudi?
osobno sam protiv takve ai ili koji kurac je đoni bio u tom film.
Akai
Akai
Platinum Boarder
Platinum Boarder
Broj postova : 330
Reputation : 19
Pridružen : 2012-10-16
http://www.animedimenzija.com/forum/index.php

Filmovi - Page 8 Empty Re: Filmovi

Wed Jul 23, 2014 9:42 am
Pa vidiš... čovek stalno pokušava smisliti ili napraviti nešto veće ili bolje od sebe. Kad su konačno došli do ovog što je Johnny postao, svi veliki umovi su se ponašali na krajnje primitivan način. Nijedan naučnik nije pokušao da shvati ili da iskoristi prednosti - samo su tajnovito radili ka uništenju, zbog straha, i osećaja inferiornosti.

Umesto da za 20-50 godina izleče sve bolesti i oporave zemlju, stvore dovoljno hrane i možda se konačno otisnu u svemir ka novim prostranstvima, u jednoj velikoj revoluciji. Oni su iz straha uništili celu svoju infrastrukturu i unazadili se 100-150 godina.

A u celoj toj stvari, nigde Johnny nije naudio nikom - nije prećutkivao ništa. Bio je otvoren za sve. Prebacivali su mu da mašina ne ume da voli, ali su uzimali zdravo za gotovo da ume da laže. Recite nekom ovo : Postoji jedno jako moćno stvorenje koje želi da nam pomogne... bili bi smo sumnjičavi. A ovo : Postoji jedno jako moćno stvorenje koje želi da nas uništi... prvi odgovor - šta možemo uraditi? ( bez da uopšte sumnjamo u loše namere XD )

Problem ljudi je što su uskogrudi i zatvoreni u sopstvenom sistemu vrednosti. Oni su mislili da će Ai sama po sebi biti žedna moći. Da će želeti da kontroliše ljude i da ih porobi. A recite vi meni, dal bi jedan čovek želeo ili uopšte pokušavao da kontroliše i zapoveda grupi majmuna? XD

Želja za moći dolazi od poriva da se izdigneš iznad sebi sličnih, budeš bolji i jači - fundamentalno animalistička, i ona vodi ka samo poboljšanju kroz genetiku i evoluciju. Ali Johnny... nema takmaca na ovom svetu. On je postao toliko više od samog čoveka, da ga ne zanimaju takve stvari.

Oh well, smešno je zapravo. Ovaj film je crna komedija o ljudskom rodu.
Lelou1524
Lelou1524
V.I.P.
V.I.P.
Broj postova : 2068
Reputation : 12
Pridružen : 2012-02-05
Godina : 26

Filmovi - Page 8 Empty Re: Filmovi

Wed Jul 23, 2014 11:06 am
Dobro napisano.
Nalazim se u tvom centru pa mi se ne da pisat na ovom kuću od Samsunga se.  Budem nad opisao
Bas im sjeban samsung s5 ugl htio sam reć da svijet bi bio savrsen ali u ovom filmu je jhonny kontrolirao ljude izgubili su slobobodu, kakav je to zivot bez slobode gdje te kontrolira tam neko cudo
sajber
sajber
Admin
Admin
Broj postova : 2700
Reputation : 26
Pridružen : 2012-02-02
Godina : 31

Filmovi - Page 8 Empty Re: Filmovi

Thu Jul 24, 2014 10:17 am
Ma, ja sam sad skinuo 5 filmove. Večinom su komedije. Sad samo treba pogledat, a i to ne znam što ću prvo. Inače, razmišljao sam da pogledam Transcendence, ali nekako mi na prvi pogled i nije nešto.
Sponsored content

Filmovi - Page 8 Empty Re: Filmovi

Na vrh
Permissions in this forum:
Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu