AniMan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Knjige

+11
son goten
SuperSaiyanVegeta
Prince Vegeta
audiosl4ve
maddjuro
Grgo
AlanViBritannia
Lelou1524
WooddieBone
Kaio- Goku
chibi
15 posters
Go down
audiosl4ve
audiosl4ve
Moderator
Moderator
Broj postova : 1398
Reputation : 18
Pridružen : 2012-02-03

Knjige - Page 2 Empty Re: Knjige

Mon Jan 07, 2013 9:58 pm
slazem se. Makar pogledao sam film Igre gladi koji nije nis posebno, ali knjigu dosta hvale pa ono mogao bi ju i procitati mozda. Zanima me onaj pisao Jo Nesbo. Ima dosta knjiga koje stvarno zvuce zanimljivo. Jesi citao sta od njega?
chibi
chibi
Admin
Admin
Broj postova : 989
Reputation : 31
Pridružen : 2012-02-04
Godina : 33

Knjige - Page 2 Empty Re: Knjige

Mon Jan 07, 2013 11:49 pm
Ma knjiga je bar sjvetlosnu godinu ispred filma. Kao što je to u većini slučajeva, ma da nije baš fer uspoređivat knjigu i film jer su to jako raličiti mediji. Ali u knjizi su puno bolje opisane baš same Igre baš se kuži da su to Igre gladi, a u filmu svake tri minute nešt jedu. A i puno toga je moralo bit uređeno jer je film PG-13, a knjiga tu i tamo odskače od tog rejtinga. Pročitaj sve tri, brzo se čita, a imaš i na hrvatskom.

Nisam čuo za njega tako da ne znam. Al ak hoćeš nešt na brzinu pročitat, pročitaj Klub boraca. Nekih 150 stranica kolko se sjećam i prebolesna je knjiga. I Palahniuk je isto ok pisac, čak bi mogao nešt još od njega pročitat.
audiosl4ve
audiosl4ve
Moderator
Moderator
Broj postova : 1398
Reputation : 18
Pridružen : 2012-02-03

Knjige - Page 2 Empty Re: Knjige

Tue Jan 08, 2013 3:41 pm
hvala. Mogao bi ove igre gladi procitat.
son goten
son goten
Gold Boarder
Gold Boarder
Broj postova : 237
Reputation : 3
Pridružen : 2012-02-03
Godina : 27

Knjige - Page 2 Empty Re: Knjige

Wed Jan 09, 2013 3:15 am
aj da se i ja uključim,iako sam ipak najjodaniji zagoru i ostalim stripovima,da se pročitat i pokoja knjiga kao sve knjiege lotr-a i hp-a,ali ono meni je dobra knjiga Romeo i Julija koju sam čitao za lektiru u 8.razredu.al ono uz lektire čovjek izgubi volju za čitanjem kad vidi kakve sve glupave knjige mogu biti dobre bounce
Facyber
Facyber
Fresh Boarder
Fresh Boarder
Broj postova : 8
Reputation : 0
Pridružen : 2013-11-10

Knjige - Page 2 Empty Re: Knjige

Sun Nov 10, 2013 11:33 pm
Izvinjavam se što "oživljavam" ovu temu, mada nisam mogao da odolim a da ne ostavim komentar s obzirom da volim mnogo da čitam i da smatram da je to nešto što bi svako trebao da radi bez obzira na žanr. Ja u poslednje vreme čitam i kupujem samo knjige vezane za Japan pošto želim da ga proučavam (samuraje najviše) pa evo nekih knjiga koje sam do sada pročitao:

1) Kođiki - to je prva knjiga napisana u Japanu i smatra se začetništvom japanske književnosti.
2) Istorija Japana - odlično urađena knjiga (leve sttranice na japanskom, desne na srpskom)
3) Bušido - kodeks samuraja, to znate već sigurno
4) Samuraji i njihovi zamkovi

Imam još neke koje nisam stigao da pročitam, ali o ovim vam mogu reći sve najbolje, stvarno su lepo opisane bitke, karakteri samuraja, mada jedino fali više detalja (barem meni, jer želim čak i sitne detalje da znam) ali sve se to nadoknadi i pdf knjigama (kojih imam brdo i brdo) na engleskom. Nadam se da će neko pročitati nešto od ovoga. Very Happy 
Sasuke Uchiha
Sasuke Uchiha
Heavy Metal Boarder
Heavy Metal Boarder
Broj postova : 1906
Reputation : 13
Pridružen : 2012-02-04
Godina : 24

Knjige - Page 2 Empty Re: Knjige

Sun Jan 12, 2014 1:43 pm
Ja sutra, odma prvi dan, prvi sat, imam jebenu lektiru!!! >.<
Još da je neka dobra knjiga, pa hajde, nego nešto retardirano skroz.Mislio sam, pa bit će dobra, spominje se droga i rock n' roll, kad ono sranje žešće, samo neke ženske tračaju.I to nije sve, jedan muški, koji je jedini među tim "ženama" je zaljubljen, ne u najljepšu curu, već u najružniju.I kad sam došo do odlomka u kojoj sanja o toj "rugobi" samo sam rekao: Okay, enough reading for today... i zaklopio knjigu.To je jebeno bolesna lektira....
SuperSaiyanVegeta
SuperSaiyanVegeta
Platinum Boarder
Platinum Boarder
Broj postova : 1314
Reputation : 8
Pridružen : 2012-02-04

Knjige - Page 2 Empty Re: Knjige

Sun Jan 12, 2014 2:11 pm
Wut xD
To je ono neko sranje s onom debelom ženskom? xD
Lelou1524
Lelou1524
V.I.P.
V.I.P.
Broj postova : 2068
Reputation : 12
Pridružen : 2012-02-05
Godina : 26

Knjige - Page 2 Empty Re: Knjige

Sun Jan 12, 2014 2:15 pm
mislim da sam i ja to čitao xD
Sasuke Uchiha
Sasuke Uchiha
Heavy Metal Boarder
Heavy Metal Boarder
Broj postova : 1906
Reputation : 13
Pridružen : 2012-02-04
Godina : 24

Knjige - Page 2 Empty Re: Knjige

Sun Jan 12, 2014 2:18 pm
SuperSaiyanVegeta (citat):Wut xD
To je ono neko sranje s onom debelom ženskom? xD

A jest...nažalost...jebiga XD

@Lelou, na kraju svi moramo čitati neko sranje od knjige....Ne mogu nam dati LOTR za lektiru nego neku debelu žensku.To ti je život Razz
Lelou1524
Lelou1524
V.I.P.
V.I.P.
Broj postova : 2068
Reputation : 12
Pridružen : 2012-02-05
Godina : 26

Knjige - Page 2 Empty Re: Knjige

Sun Jan 12, 2014 2:47 pm
budimo iskreni nebi čitali lotr XD odgledali bi ga.
Sasuke Uchiha
Sasuke Uchiha
Heavy Metal Boarder
Heavy Metal Boarder
Broj postova : 1906
Reputation : 13
Pridružen : 2012-02-04
Godina : 24

Knjige - Page 2 Empty Re: Knjige

Sun Jan 12, 2014 3:05 pm
Da, ali opet nam davaju debele ženske s menstruacijom za lektiru.Da je Frodo imao menstruaciju i bio debeo kao konj te bio zaljubljen u Gandalfa, možda bi nam i dali LOTR za lektiru.That's the difference my friends.
Prince Vegeta
Prince Vegeta
Awesome Boarder
Awesome Boarder
Broj postova : 1557
Reputation : 17
Pridružen : 2012-03-08
Godina : 27

Knjige - Page 2 Empty Re: Knjige

Sun Jan 12, 2014 4:05 pm
Hvala Bogu ta mi knjiga ne zvuči poznato.
Ja sad imam za lektiru U registraturi i u jednom dijelu knjige neku žensku siluju i onda se opisuje kako ona stenje  Shocked 
To je nekad bila lektira za osnovne škole. Isuse Bože.
audiosl4ve
audiosl4ve
Moderator
Moderator
Broj postova : 1398
Reputation : 18
Pridružen : 2012-02-03

Knjige - Page 2 Empty Re: Knjige

Sun Jan 12, 2014 4:14 pm
^sada je za srednje
Sasuke Uchiha
Sasuke Uchiha
Heavy Metal Boarder
Heavy Metal Boarder
Broj postova : 1906
Reputation : 13
Pridružen : 2012-02-04
Godina : 24

Knjige - Page 2 Empty Re: Knjige

Sun Jan 12, 2014 4:16 pm
Prince Vegeta (citat):Hvala Bogu ta mi knjiga ne zvuči poznato.
Ja sad imam za lektiru U registraturi i u jednom dijelu knjige neku žensku siluju i onda se opisuje kako ona stenje  Shocked 
To je nekad bila lektira za osnovne škole. Isuse Bože.

Ma ne, meni je najjače kad knjigu opisuju kao morbidnu i vulgarnu,a na kraju bude sranje za pedofile.Trebali bi fino kao u South Parku MI učenici napisat vulgarnu knjigu pa nek vide.Ovo kao da je Paravinja pisao, to je bolesno, a ne vulgarno.
chibi
chibi
Admin
Admin
Broj postova : 989
Reputation : 31
Pridružen : 2012-02-04
Godina : 33

Knjige - Page 2 Empty Re: Knjige

Sun Jan 12, 2014 4:35 pm
Lelou1524 (citat):budimo iskreni nebi čitali lotr XD odgledali bi ga.

Zašto ne bi čitali? Ja sam na pola Dvije Kule i knjige su mi još bolje nego prvi put kad sam čitao. To vi klinci ne shvaćate da su knjige puno bolje od bilo kakvih filmova i serija i igrica.
Lelou1524
Lelou1524
V.I.P.
V.I.P.
Broj postova : 2068
Reputation : 12
Pridružen : 2012-02-05
Godina : 26

Knjige - Page 2 Empty Re: Knjige

Sun Jan 12, 2014 5:26 pm
imaš film, imaš knjigu, jako veliku knjigu, dobro možda i nije jako velika, samo velika.
mislim da bi svi rađe odabrali film.
i da, vjerujem da je to istina chibi, ne shvaćamo. ._.
ali eto nadam se da ću jednog dana ja to shvatiti. .-.
chibi
chibi
Admin
Admin
Broj postova : 989
Reputation : 31
Pridružen : 2012-02-04
Godina : 33

Knjige - Page 2 Empty Re: Knjige

Sun Jan 12, 2014 7:19 pm
Imaš knjigu po kojoj je napravljen film. Ja uvijek volim pročitat knjigu po kojoj je film snimljen prije gledanja filma.
Sasuke Uchiha
Sasuke Uchiha
Heavy Metal Boarder
Heavy Metal Boarder
Broj postova : 1906
Reputation : 13
Pridružen : 2012-02-04
Godina : 24

Knjige - Page 2 Empty Re: Knjige

Sun Jan 12, 2014 7:36 pm
Ti voliš tako, ja recimo ne mogu smislit čitanje knjige prije gledanja filma.Onda mi je film skroz bezveze jer znam šta se dogodilo i šta se promjenilo.Interesantnije je kasnije čitat knjigu jer onda možeš zamislit da se tako odvilo i u filmu jer ne možeš izgubit sjećanje nečega što si vidio.
SuperSaiyanVegeta
SuperSaiyanVegeta
Platinum Boarder
Platinum Boarder
Broj postova : 1314
Reputation : 8
Pridružen : 2012-02-04

Knjige - Page 2 Empty Re: Knjige

Sun Jan 12, 2014 8:34 pm
Ne volim citati knjige jer obicno patim od manjka maste kad citam. Inace imam bujnu mastu, ali za takve stvari ne.
Sasuke Uchiha
Sasuke Uchiha
Heavy Metal Boarder
Heavy Metal Boarder
Broj postova : 1906
Reputation : 13
Pridružen : 2012-02-04
Godina : 24

Knjige - Page 2 Empty Re: Knjige

Sun Jan 12, 2014 9:33 pm
I to što kažeš, sve mi je nekako "slijepo".Svatko tko kaže da bolje dočara kad čita knjigu nego kad gleda film sere jer je logično da češ prije dočarat mjesto ili ljude ako ih vidiš.  
lol!
chibi
chibi
Admin
Admin
Broj postova : 989
Reputation : 31
Pridružen : 2012-02-04
Godina : 33

Knjige - Page 2 Empty Re: Knjige

Sun Jan 12, 2014 9:37 pm
Sasuke Avenger (citat):Ti voliš tako, ja recimo ne mogu smislit čitanje knjige prije gledanja filma.Onda mi je film skroz bezveze jer znam šta se dogodilo i šta se promjenilo.Interesantnije je kasnije čitat knjigu jer onda možeš zamislit da se tako odvilo i u filmu jer ne možeš izgubit sjećanje nečega što si vidio.

HAHAHAHA.
Pa kakve to veze ima što znaš što se dogodilo, u velikoj većini slučajeva je knjiga bolja i onda prvo pročitaš knjigu, a onda odeš pogledat kako je redatelj usro knjigu. A i to što znaš što će se dogoditi nije nikakav izgovor jer je puno knjiga po kojima se danas rade filmovi i serije napisano pred desetak i više godina i radnja je više-manje poznata jer je dostupna na internetu kao i sve drugo. "Ne možeš izgubit sjećanje nečega što si vidio", molim te objasni mi to. Reci mi jedan film koji si pogledao jedanput i sjećaš se svake scene i svakog detalja. Ne možeš jer si zaboravio bar jednu scenu, jedan dijalog. Možeš izgubit sjećanje bilo čega što si vidio. A s druge strane kad čitaš isto gledaš i da, možeš zamisliti što se događa, pa imaš maštu valjda. A i pišu opisi u knjizi, i okoliša, i radnje. I ti si sam stvoriš sliku svijeta iz knjige, koja je nerijetko puno drukčija nego film jer je to sve subjektivno.

EDIT: Pošto je napisan novi post dok sam ovaj pisao. Kad već moram bit nepristojan, molim te ne seri. Uzmi Gospodara Prstenova i pročitaj jedno poglavlje i ako uz takve opise ne uspiješ zamisliti mjesto koje je Tolkien zamislio i opisao i prenio na papir savršeno, onda ja mogu jedino zaključiti da si ti robot jer roboti nemaju maštu. Lako je srat po knjigama, ali teško je uzet jednu pa pročitat.


chibi23: komentar modifikovan dana: Sun Jan 12, 2014 9:42 pm; prepravljeno ukupno 1 puta
audiosl4ve
audiosl4ve
Moderator
Moderator
Broj postova : 1398
Reputation : 18
Pridružen : 2012-02-03

Knjige - Page 2 Empty Re: Knjige

Sun Jan 12, 2014 9:41 pm
slazem se sa chibiem. I meni osobno je knjigu pono bolje i mastovitije citati i to osobno vise volim. Jako dugo nisam citao knjige jre mi se neda, a i nikako da uhvatim vremena (citaj neda mi se^2).
Sasuke Uchiha
Sasuke Uchiha
Heavy Metal Boarder
Heavy Metal Boarder
Broj postova : 1906
Reputation : 13
Pridružen : 2012-02-04
Godina : 24

Knjige - Page 2 Empty Re: Knjige

Sun Jan 12, 2014 9:53 pm
Ti više voliš ,pročitat knjigu pa pogledat film, a ja više volim pogledat film pa pročitat knjigu.Zapravo je to jedno te ista stvar za obojicu jer se opet nešto promjenilo.I da, mogu izgubit sječanje nečeg što sma vidio, ali prije ću izgubit sječanje nečeg što sam pročitao nego onog što sam vidio.I ja ne mogu zamislit nešto iz knjige jer tako moj mozak radi.Da sam prvo pročitao Harry Pottera, ne bih znao gdje mu se TOČNO nalazi ožiljak, ili kako izgleda uopče jer je jedini opis njegov opis da nosi naočale, pa šta ako ih nosi? Mogu zamislit 20 klinaca s naočalama i to neće biti Harry Potter.I što misliš zašto postoje slike u knjigama? Da bi se slikari koji su to naslikali mogli kurčit "Ja sam to naslikao, pušite mi kurac". E pa nije zato, već zato da ljudi mogu lakše dočarat mjesta ili likove.Ja mogu zamislit nešto, no to uvijek ispadne kao neka skica, ne mogu točno zamislit nešto, nemam adaptiran mozak za takve stvari.Blago se tebi kad imaš...Nismo svi isti, nikako da ljudi shvate to.Uopče ni ne znam zašto neki ljudi pokušavaju shvatit neku drugu osobu kad oni nemaju pojma šta se nalazi u mozgu te osobe.Ne znam ni sam koji mi je kurac u glavi, kamoli da mi netko počne pametovat o tome kako se knjiga bolje dočara od filma, tebi je tako, meni nije.
chibi
chibi
Admin
Admin
Broj postova : 989
Reputation : 31
Pridružen : 2012-02-04
Godina : 33

Knjige - Page 2 Empty Re: Knjige

Sun Jan 12, 2014 10:29 pm
To ti sve ovisi o piscu i njegovoj vještini opisa. Ne sjećam se baš Harry Pottera, to sam pročitao pred desetak i više godina jednu knjigu i to je to. Ali ako piše da ima ožiljak na čelu i nosi naočale i crnu kosu i smeđe oči, pa normalno da ćeš si to zamislit. Ti si to zamisliš kako hoćeš, ako zamisliš ožiljak na desnoj strani, tamo će i bit, a poslije ćeš u filmu vidjet kako je redatelj to zamislio i prenio u film. I slike u knjigama, nemaju nikakve veze, puno knjiga ima samo naslovnicu i 300 stranica slova i amen. A slike su u knjizi ako je autor htio da budu, recimo u Tolkienovim knjigama ima slika jer ih je on skicirao i nacrtao. Pa nije ni cilj knjige da ti zamisliš sve u nasitnije detalje, cilj je da ti sebi dočaraš sve što je autor htio dočarati pa makar u skici. A s druge strane iz svake knjige možeš naučit nešto, pa makar pokupiš neki citat ili neku riječ koju nisi znao. Nije cilj knjige da ti sebi dočaraš sve u detalje, nije Tolkien napisao koliko je točno metara drva potrošeno u izgradnji Rivendella, nije Mario Puzo napisao da se Connien muž usro u gaće i to tako da je desna polovica imala više govana nego lijeva, ne napisao je da su za zadavili sajlom i kao što se događa svima nakon smrti (pogotovo likovima u Kumu) popustili sfinkteri i mišići i čovjek pustio sadržaj crijeva. I nemoj mi govorit da nemaš mozak da zamisliš stvari, imaš, makar zamislio samo okvirno kako bi nešto trebalo izgledati. Ti si navikao da je u igri ili filmu sve već izmišljeno i napravljeno vizualno za tebe pa ti se neda uopće zamišljati kad čitaš knjigu.
Sasuke Uchiha
Sasuke Uchiha
Heavy Metal Boarder
Heavy Metal Boarder
Broj postova : 1906
Reputation : 13
Pridružen : 2012-02-04
Godina : 24

Knjige - Page 2 Empty Re: Knjige

Sun Jan 12, 2014 10:36 pm
Imam mozak da zamislim stvari, ali ne tako dobro kao kad vidim nešto.Onda mogu realnije prodočiti tu stvar kao da stoji pokraj mene.Kad zamišljam tijekom čitanja knjige, sve je "mutno" ili "slijepo".Već sam prije rekao, nemamo svi isti mozak.Ja zamišljam drugačije i ti zamišljaš drugačije.I iskreno, zamišljanje skice baš i nije neko zamišljanje.Onda mi i knjiga dosadi i samo se iznerviram, pogotovo kad čitam knjigu kao što je ova moja lektira.Ali glavnog lika sam zamislio kao jednu žensku koju znam jer je isto debela, jebiga, ne mogu drugačije zamislit tu žensku nego kao ovu.Jednostavno ne mogu.
Sponsored content

Knjige - Page 2 Empty Re: Knjige

Na vrh
Permissions in this forum:
Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu