AniMan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Škola i drugo

+20
smegmarta
Leo13
Akai
Strummer
Rin Okumura
nyan-cat
O-Dog
chibi
Jovo_SSJ3
Prince Vegeta
Goku SSJ2
son goten
Grgo
SuperSaiyanVegeta
Kaio- Goku
audiosl4ve
WooddieBone
Sasuke Uchiha
sajber
Lelou1524
24 posters
Go down
Prince Vegeta
Prince Vegeta
Awesome Boarder
Awesome Boarder
Broj postova : 1557
Reputation : 17
Pridružen : 2012-03-08
Godina : 27

Škola i drugo - Page 7 Empty Re: Škola i drugo

Wed Mar 19, 2014 5:23 pm
Meni nije toliko da puno učim koliko nemam koncentracije pa mi treba po pola sata za jednu stranicu jer mi je sve drugo zanimljivije. Zapravo mi ni ne smeta toliko što idem kasno leć jer inače ne mogu zaspat do 3.
audiosl4ve
audiosl4ve
Moderator
Moderator
Broj postova : 1398
Reputation : 18
Pridružen : 2012-02-03

Škola i drugo - Page 7 Empty Re: Škola i drugo

Wed Mar 19, 2014 8:03 pm
@Sasuke
zas bi trollao? Ja sam samo realan jer u danasnje vrijeme nitko ziv ne uci nego druka po kompjuteru i ostalim sranjima i kada 'krene' ucit to je 10 sati navecer kao sto je nazalost slucaj kod Prince-a i nazalost uz veliki manjak koncetracije, posto je ipak vecer i donekle vrijeme za spavanje, tesko se ista moze nauciti. I ne nisam genije nego se samo snalazim rukama i nogama uz sto manje ucenja (i ne nejde mi iskreno). Nikad nisam volio ucit niti sam ikada znao ucit pa sam svejedno kolko tolko prosao prakticki s 5.0 osnovnu i sa 4 srednju. Ne kazem sada da netreba uopce uciti, ima predmeta za koje moras zapesti i uciti ali jbt iskreno preko 80 % stvari popamtis na satu, samo da se na satu prati, a ne kao u danasnje vrijeme drka po mobitelu.

@SSV
Kao sto rekoh vec, sve je u navici i o tome da li pratis na sati ili nesto drugo radis. Vecinom oni koji prate su ekipa iz prvih i zadnjih redova. U prvima su oni koji sebe smatraju pametni i ostali ih smatraju pametnima, i previse (citaj geek---->nemora nuzno biti, govorim onako iz iskustva). A ekipa iz zadnjih redova je onako okej, zeza se, ne pravi nered, ali unatoc svemu sve uspije popratiti na satu i u vecini slucajeva prode najbolje u razredu. To je bio cisti slucaj iz mog srednjoskolskog razdoblja.

@Prince
Ne zelim ti pametovati ni nista (malo kasno kazem ovo jer sam vec napisao dovoljno sranja da se svi smiju), ali iskreno probaj uciti dok je jos vani dan. Sjedni negdje ako zivis u kuci van na zrak, na sunce i probaj ucti negdje daleko od kompjutera, mobitela, televizije i bilokojeg elektronickog uredaja. Siguran sam da ces imati sasvim drugacije iskustvo i sigurno vise koncetracije. Vrijedi probati u svakom slucaju.

Isprike ako sam nesto napisao ili uvrijedio nekoga, nije mi bila namjera. Ponekda sam previse subjektivan i malo cudan ali fuck that shit. LP guys
Lelou1524
Lelou1524
V.I.P.
V.I.P.
Broj postova : 2068
Reputation : 12
Pridružen : 2012-02-05
Godina : 26

Škola i drugo - Page 7 Empty Re: Škola i drugo

Wed Mar 19, 2014 8:28 pm
neistine.
ja sjedim u prvom redu , istina smatram se pametnim, ali majke mi ovi drugi glupi ko stupovi.
zadnji red. je genije, prepisavač, i trollovi koji neprate nastavu.
a zapravo cijeli razred ja takav, lol.
a ja učim samo prije ispita :'p
audiosl4ve
audiosl4ve
Moderator
Moderator
Broj postova : 1398
Reputation : 18
Pridružen : 2012-02-03

Škola i drugo - Page 7 Empty Re: Škola i drugo

Wed Mar 19, 2014 8:41 pm
zato sam lijepo naglasio 'osobno iskustvo'. I naravno pod ovo da su pametni sam mislio da su tupavi sto je bilo i istina al ajde malo sam i sebe i vas zbunio ocito.
sajber
sajber
Admin
Admin
Broj postova : 2700
Reputation : 26
Pridružen : 2012-02-02
Godina : 31

Škola i drugo - Page 7 Empty Re: Škola i drugo

Wed Mar 19, 2014 8:43 pm
Meni je najbolje kad školarci kažu da nemaju vremena i ništa ne stignu.
Sasuke Uchiha
Sasuke Uchiha
Heavy Metal Boarder
Heavy Metal Boarder
Broj postova : 1906
Reputation : 13
Pridružen : 2012-02-04
Godina : 24

Škola i drugo - Page 7 Empty Re: Škola i drugo

Wed Mar 19, 2014 9:20 pm
@Vegito Istina jest da nam je internet svima pomutio mozak, imamo manje ocjene zbog svega toga, ali ugl. ti koji drkaju po mobitelima za vrijeme sata imaju sve 5 (barem u mom razredu), što mi je jako ironično.U mene imaš 2 ženske koje su above average, iako ima još 2-3 učenika koji se mogu približit ovim dvjema.I još tu imaš redovna 3 loša učenika, te 4-5 njih koji rade sranja.Ovo ostalo je više-manje normalno.Ja spadam u one koji na satu spavaju ili se zamisle u zid, ali ipak nešto mogu zapamtit sa sata ako nije dosadno ili ako profesor nije dosadan.
Ali problem je taj što mi ne učimo redovito, nego sam kad je tura ispitivanja ili kad su testovi.Da učimo svaki dan pomalo, vjerovatno bi 90% razreda imalo sve 5.

@Lelou Istraživanja su dokzala da ljudi koji se smatraju pametnima su zapravo puni neznanja, a oni koji sebe ne smatraju pametnima su zapravo pametni.Ne znam je li tako i kod tebe Razz

@Sajber To ti je ugl. izlika svih učenika 21. stoljeća.Pa istina je, nisam stigao, igrao sam Call Of Duty do 3 sata ujutro Razz Šalu na stranu, neki stvarno ne stignu.Ali neki i stignu.Ove dvije above average iz mog razreda su zatrpane po cijele dane, em muzička, em sollfegio, em ono, em ovo...al opet su milijardu godina ispred nas.Ni to mi ne ide u glavu...
Prince Vegeta
Prince Vegeta
Awesome Boarder
Awesome Boarder
Broj postova : 1557
Reputation : 17
Pridružen : 2012-03-08
Godina : 27

Škola i drugo - Page 7 Empty Re: Škola i drugo

Wed Mar 19, 2014 9:39 pm
@vegito  Zapravo mi koncentraciju ne ometaju elektronski uređaji, samo mi misli odlutaju. Ali i uz ovako učenje prolazim s 5.0 (zapravo mi je danas profesorica iz logike rekla da sam genijalac na satu jer sam na natjecanju riješio neki zadatak koji je navodno trebao biti jako težak  LoL ). A ako učim baš nešto što me zanima, budem gotov za nekih pola sata najviše  Razz 

@sajber  Meni je najbolja izlika kad kažu da nemaju vremena učit jer imaju pametnije stvari kao ić po klubovima i kad im neko kaže da bi trebal učit im se rugaju da su asocijalni (ovo sam vidio u komentarima na stranici Hrvatske vlade jer se neki krelac žalio da mu ukinu latinski jer mu ga se ne da učit).
Lelou1524
Lelou1524
V.I.P.
V.I.P.
Broj postova : 2068
Reputation : 12
Pridružen : 2012-02-05
Godina : 26

Škola i drugo - Page 7 Empty Re: Škola i drugo

Wed Mar 19, 2014 9:58 pm
istraživanja su retardi obavljali ziher.
šta, podizanjem ruke u zrak za ne ili da ili koji kurac.
isto kako su obavljali za homoseksualnost..
to što je to istraživanje dokazalo je nelogično.
pametni ljudi znaju da su pametni.
glupi ljudi ne znaju da su glupi, barem većina.
ja nisam najpametnija osoba sada, ali ono. znam da nisam glup, već pametniji od većine.
ako sam fulao temu zajebi radnju.
audiosl4ve
audiosl4ve
Moderator
Moderator
Broj postova : 1398
Reputation : 18
Pridružen : 2012-02-03

Škola i drugo - Page 7 Empty Re: Škola i drugo

Wed Mar 19, 2014 10:23 pm
Sasuke Avenger (citat):@Sajber To ti je ugl. izlika svih učenika 21. stoljeća.Pa istina je, nisam stigao, igrao sam Call Of Duty do 3 sata ujutro RazzŠalu na stranu, neki stvarno ne stignu.Ali neki i stignu.Ove dvije above average iz mog razreda su zatrpane po cijele dane, em muzička, em sollfegio, em ono, em ovo...al opet su milijardu godina ispred nas.Ni to mi ne ide u glavu...

zato meni moja mater uvijek kaze da onaj tko ima pretrapn raspored i onaj tko ima vise obaveza bolje ce si rasporedit slobodno vrijeme i iskoristit ce ga na dobar nacin. Veliki problem je sot danasnja djeca imaju previse slobodnog vremena i onda neznaju kaj ce sa sobom pa ajmo igrat igricei tako nazalost sve pocne...
Prince Vegeta
Prince Vegeta
Awesome Boarder
Awesome Boarder
Broj postova : 1557
Reputation : 17
Pridružen : 2012-03-08
Godina : 27

Škola i drugo - Page 7 Empty Re: Škola i drugo

Thu Mar 20, 2014 3:59 pm
Princeove epske pripovijetke iz škole, 1. dio:
Dakle, danas preko odmora objašnjavam jednoj prijateljici psihologiju jer imamo kontrolni iz razvojne psihologije. I uglavnom, ona ne shvaća Freudove faze razvoja (to su oralna, analna, falusna, latentna i genitalna; Freud je bio bolesnik kakvog nema) i onda me pita da joj objasnim ono analno, oralno. Dok je ona to govorila je u razred ušla još jedna iz razreda i pogledala je zabezeknuto. Toliko sam se smijao da sam skoro pao na pod.
Prince Vegeta
Prince Vegeta
Awesome Boarder
Awesome Boarder
Broj postova : 1557
Reputation : 17
Pridružen : 2012-03-08
Godina : 27

Škola i drugo - Page 7 Empty Re: Škola i drugo

Fri Mar 28, 2014 9:32 pm
Ispričavam se zbog duplog posta, ali
Princeove epske pripovijetke iz škole, 2.dio:
Na hrvatskom smo radili Tri sestre i podijelilo nas je u grupe pa je svatko morao glumiti da je jedna sestra. Moj prijatelj koji je taj sat sjedio kraj mene je dobio najstariju sestra, a ja sam dobio srednju. Očito je da sam bio prisiljen cijeli sat ga zvati Onee-chan.  
ahahahaha ahahahaha ahahahaha
Sasuke Uchiha
Sasuke Uchiha
Heavy Metal Boarder
Heavy Metal Boarder
Broj postova : 1906
Reputation : 13
Pridružen : 2012-02-04
Godina : 24

Škola i drugo - Page 7 Empty Re: Škola i drugo

Sat Jul 05, 2014 11:12 pm
Na upisima sam 111. u općoj od 112. a u jezičnoj 18. od 28. yaaaaaaay.

Iskreno, radije bih u opću...  Mah 
smegmarta
smegmarta
Expert Boarder
Expert Boarder
Broj postova : 160
Reputation : 4
Pridružen : 2014-06-29
Godina : 30

Škola i drugo - Page 7 Empty Re: Škola i drugo

Sat Jul 05, 2014 11:24 pm
Onak gledam wat? Kakav je to faks? I vidim da imaš 15 godina. Nema ti baš puno razlike. Odakle si?
Sasuke Uchiha
Sasuke Uchiha
Heavy Metal Boarder
Heavy Metal Boarder
Broj postova : 1906
Reputation : 13
Pridružen : 2012-02-04
Godina : 24

Škola i drugo - Page 7 Empty Re: Škola i drugo

Sat Jul 05, 2014 11:26 pm
Ah ma iz Dubrovnika... Sad su ovi upisi u srednju preko interneta zajebancija teža.
smegmarta
smegmarta
Expert Boarder
Expert Boarder
Broj postova : 160
Reputation : 4
Pridružen : 2014-06-29
Godina : 30

Škola i drugo - Page 7 Empty Re: Škola i drugo

Sat Jul 05, 2014 11:33 pm
Haha nešto novo. Fensići. Mislim da je ipak najveća razlika između matematičke i opće/jezične, i to malo važnija ako te zanimaju takve stvari i time se želiš kasnije u životu baviti. Na kraju se sve ionako svodi na samostalni rad.
Sasuke Uchiha
Sasuke Uchiha
Heavy Metal Boarder
Heavy Metal Boarder
Broj postova : 1906
Reputation : 13
Pridružen : 2012-02-04
Godina : 24

Škola i drugo - Page 7 Empty Re: Škola i drugo

Sat Jul 05, 2014 11:36 pm
Pa da, već planiram na filozofski fakultet ić, pa ono. Ali samo da upadnem, mislio sam da neću upast uopće Razz
smegmarta
smegmarta
Expert Boarder
Expert Boarder
Broj postova : 160
Reputation : 4
Pridružen : 2014-06-29
Godina : 30

Škola i drugo - Page 7 Empty Re: Škola i drugo

Sat Jul 05, 2014 11:39 pm
Što te zanima na filozofskom?
Sasuke Uchiha
Sasuke Uchiha
Heavy Metal Boarder
Heavy Metal Boarder
Broj postova : 1906
Reputation : 13
Pridružen : 2012-02-04
Godina : 24

Škola i drugo - Page 7 Empty Re: Škola i drugo

Sat Jul 05, 2014 11:40 pm
Dvoumim se još. Ugl. me zanimaju psihologija, socijologija i politika. Thanks Code Geass XD
smegmarta
smegmarta
Expert Boarder
Expert Boarder
Broj postova : 160
Reputation : 4
Pridružen : 2014-06-29
Godina : 30

Škola i drugo - Page 7 Empty Re: Škola i drugo

Sat Jul 05, 2014 11:46 pm
Ako si već sad siguran u to onda super. Smile Ja do četvrte godine nisam znala pa sad jbg. Onda ti je svejedno za gimnaziju. Nadam se da će ti bit lijepo kamo god da odeš.
Prince Vegeta
Prince Vegeta
Awesome Boarder
Awesome Boarder
Broj postova : 1557
Reputation : 17
Pridružen : 2012-03-08
Godina : 27

Škola i drugo - Page 7 Empty Re: Škola i drugo

Sun Jul 06, 2014 12:02 am
Ako oš moj savjet iz iskustva, opća je užas u kojem te ne nauče išta bitno, a tjeraju te ko konja. Jezična te bar nauči nešto korisnije. Ali možda su tu u Dubrovniku bolje škole, ja samo znam da moja profesorica iz engleskog ne zna napisat eggplant, a profesor iz zemljopisa samo zna pričat rasističke viceve i ako se ne smiješ, ne moš proć s 5  Mah .

Ja nemam pojma što ću studirat, a moram odlučit do kraja ljeta da znam koje ću izborne na maturi  Neutral
smegmarta
smegmarta
Expert Boarder
Expert Boarder
Broj postova : 160
Reputation : 4
Pridružen : 2014-06-29
Godina : 30

Škola i drugo - Page 7 Empty Re: Škola i drugo

Sun Jul 06, 2014 12:11 am
Message reputation : 100% (1 vote)
Nije stvar u tome jel opća ili jezična onda. To je čisto do škole. Razlike su npr u jednom satu matematike, jezika ili ne znam čega više/manje. Najbolje ti je u odabiru samog sebe upitati koliko ti se da učiti. Ako ti se ne da učiti, a znaš što želiš najbolje je upisati nešto gdje će ti prosjek bit super, a onda sam možeš raditi na pripremi stvari koje te zanimaju. Ako ti se da učiti i stjecati beskorisno znanje upiši preserantsku školu gdje će te mučiti kao životinju.
Eevee
Eevee
Junior Boarder
Junior Boarder
Broj postova : 31
Reputation : 6
Pridružen : 2014-07-03
Godina : 25

Škola i drugo - Page 7 Empty Re: Škola i drugo

Sun Jul 06, 2014 12:08 pm
Ja sam 64/140 u općoj,ali ne planiram ići ondje jer nisam ništa bez fakulteta,a to mi je predugačko školovanje. Odlučila sam se za smjer tehničar za računalstvo jer volim kompjutere i to mi najbolje ide,ali imam osjećaj da ću biti jedina cura u razredu.  Shocked
Sasuke Uchiha
Sasuke Uchiha
Heavy Metal Boarder
Heavy Metal Boarder
Broj postova : 1906
Reputation : 13
Pridružen : 2012-02-04
Godina : 24

Škola i drugo - Page 7 Empty Re: Škola i drugo

Sun Jul 06, 2014 12:51 pm
Pa ovako, ništa nisu škole bolje u Dubrovniku nego igdje drugdje u Hrvatskoj. Možda su čak i gore. No opća ima svoje mane i svoje prednosti, tako i jezična. Recimo u općoj se može odabrati da učiš španjolski početni jezik, volio bih učit španjolski. Ali ima više matematike što je meni problem. U jezičnoj nema matematike toliko, ali ne možeš odabrati španjolski jezik niti početni. Imaju samo napredni talijanski, njemački i francuski. Ja sam njemački učio u osnovnoj sve do 8. razreda zato jer su nam rekli da se izborni jezik neće kontat za bodove pa se nisam htio mučit s njemačkim još jednu godinu, ali u jezičnoj se njemački nastavlja iz osnovne, ne uči se ponovo ispočetka. To mi je problem za jezičnu.
Ali opet, u opću idu dosta ljudi koje znam i neki iz mojeg razreda iz osnovne, pa mi je i to dodatni plus. Moram se odlučit do 8.7. kad nam davaju prijavnice.
SuperSaiyanVegeta
SuperSaiyanVegeta
Platinum Boarder
Platinum Boarder
Broj postova : 1314
Reputation : 8
Pridružen : 2012-02-04

Škola i drugo - Page 7 Empty Re: Škola i drugo

Sun Jul 06, 2014 1:50 pm
Ne znam kakva je stvar u gimnazijama, ali ako si realno bez faksa nista, a zanima te samo odredjeni faks, onda ti je moj jedini savjet da upises ono sto ce te vise zanimati i cime ces se najmanje zamarati.
Ja sam davnih dana upisao smjer Teh. za mehatroniku i nisam pozalio. Jest, na 2/3 predmeta mi se veze matematika, ali nije toliki problem koliki ti se cini cak iako ne volis matematiku poput mene. Na kraju krajeva, upisao sam to zanimanje jer mi je od svega sto sam imao na raspolaganju zvucalo najzanimljivije, tako da se nisam previse obazirao na ostala zanimanja, vec ono sto mi se svidjelo.
Spoiler:
Lelou1524
Lelou1524
V.I.P.
V.I.P.
Broj postova : 2068
Reputation : 12
Pridružen : 2012-02-05
Godina : 26

Škola i drugo - Page 7 Empty Škola i drugo

Sun Jul 06, 2014 2:27 pm
Eevee (citat):Ja sam 64/140 u općoj,ali ne planiram ići ondje jer nisam ništa bez fakulteta,a to mi je predugačko školovanje. Odlučila sam se za smjer tehničar za računalstvo jer volim kompjutere i to mi najbolje ide,ali imam osjećaj da ću biti jedina cura u razredu.  Shocked

oooo, tehničar za računalstvo. kul 
i ja isto Very Happy
ja pak planiram na neki faks vezano uz tehnologiju,, računala ugl. nez još šta.
a možda umrem do tada pa ništa od toga.
Sponsored content

Škola i drugo - Page 7 Empty Re: Škola i drugo

Na vrh
Permissions in this forum:
Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu