AniMan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Škola i drugo

+20
smegmarta
Leo13
Akai
Strummer
Rin Okumura
nyan-cat
O-Dog
chibi
Jovo_SSJ3
Prince Vegeta
Goku SSJ2
son goten
Grgo
SuperSaiyanVegeta
Kaio- Goku
audiosl4ve
WooddieBone
Sasuke Uchiha
sajber
Lelou1524
24 posters
Go down
audiosl4ve
audiosl4ve
Moderator
Moderator
Broj postova : 1398
Reputation : 18
Pridružen : 2012-02-03

Škola i drugo - Page 10 Empty Re: Škola i drugo

Thu Mar 12, 2015 11:09 pm
nema ti smisla to. Odes u drugu skolu nitko ne garantira da ces imat 6 takvih. Ostani di jesi, strpi ih i gotovo.
Lelou1524
Lelou1524
V.I.P.
V.I.P.
Broj postova : 2068
Reputation : 12
Pridružen : 2012-02-05
Godina : 26

Škola i drugo - Page 10 Empty Re: Škola i drugo

Thu Mar 12, 2015 11:20 pm
Ne znam što da ti kažem. Kod nas obično kad se ispišu iz moje škole onda tamo po ekonomskoj i turističkoj prolaze s 4-5,a a u tehničkoj bi pali.
A ne kužim kak ti fizika nejde čak sa nekim trolom od nastavnice.
Sasuke Uchiha
Sasuke Uchiha
Heavy Metal Boarder
Heavy Metal Boarder
Broj postova : 1906
Reputation : 13
Pridružen : 2012-02-04
Godina : 24

Škola i drugo - Page 10 Empty Re: Škola i drugo

Fri Mar 13, 2015 10:18 am
Ma ne znam, govore mi frendovi da se prebacim u umjetnicku, ali sta mogu kad nasa glazbena scena ne dava nikakvog kruha. To kod nas moze bit samo posao/hobi sa strane, pogotovo kad sviras metal.
A u turisticku cak nisam ni upo jer je bila tolika navala, a isto dode kao i gimnazija.
Vjerojatno cu ostat i pretrpit, jedino ako se ekipa rastrka po ostalim skolama pa cu i ja negdje otic.

I fizika meni, kao ni matematika, ne ide. A ta profa je samo dodatni bonus mog padanja tog predmeta...
Strukla
Strukla
Platinum Boarder
Platinum Boarder
Broj postova : 419
Reputation : 11
Pridružen : 2013-10-26
Godina : 35
http://tanukisubs.crotaku.net/

Škola i drugo - Page 10 Empty Re: Škola i drugo

Fri Mar 13, 2015 6:23 pm
Da probaš na neke instrukcije otići ili tražiti nekog iz razreda da ti objasni dijelove koji ti ne idu?
Sasuke Uchiha
Sasuke Uchiha
Heavy Metal Boarder
Heavy Metal Boarder
Broj postova : 1906
Reputation : 13
Pridružen : 2012-02-04
Godina : 24

Škola i drugo - Page 10 Empty Re: Škola i drugo

Fri Mar 13, 2015 7:09 pm
Stvarno mislis da nisam? Pa idem na lekcije iz fizike jos od sestog razreda haha, ali opet ne pomaze jer sam se preselio u drugi dio grada pa ne mogu cesto ic na lekcije kod ove kod koje idem. Ali nasli smo nekog covjeka tu u blizini, on je za matematiku doduse.

A ovi iz razreda koji znaju te predmete ne znaju to objasnit bas, vise su tu da slikavaju domace radove pa ih salju u grupni na fejsu.
Prince Vegeta
Prince Vegeta
Awesome Boarder
Awesome Boarder
Broj postova : 1557
Reputation : 17
Pridružen : 2012-03-08
Godina : 27

Škola i drugo - Page 10 Empty Re: Škola i drugo

Fri Mar 13, 2015 9:55 pm
Koje lekcije ti iz fizike zadaju probleme? Mogu ti ih ja ukratko objasnit ovdje, ionako me u razredu stalno gnjave s tim, a tako ću usput i ponovit gradivo za maturu.
Ali ako ti je profesorica kreten, nema tu pomoći. Moj profesor iz zemljopisa je jedanput u kontrolnom stavio pitanje koji su problemi ZERP-a i onda je vikao na svih da su nepismeni kad nisu počeli odgovor s objašnjenjem što je ZERP. Pitanje prije tog je bilo što je ZERP. Rolling Eyes
Sasuke Uchiha
Sasuke Uchiha
Heavy Metal Boarder
Heavy Metal Boarder
Broj postova : 1906
Reputation : 13
Pridružen : 2012-02-04
Godina : 24

Škola i drugo - Page 10 Empty Re: Škola i drugo

Fri Mar 13, 2015 10:28 pm
Koje? Bolje pitaj koje ne. Ugl. moram cijelo polugodiste ispravljat, ali sad radimo kosinu, kolicinu gibanja i ta sranja.
A taj tvoj profesor je neki zajeban lik, ali ova moja iz fizike, ma zaboravite trola, ona je zenski Sauron. Budimo realni, svatko se usere kad se zadere u nekoga, a najgore je onomu na kojeg se zadere. A to bude svako 5 min,jer mi trebamo citat njene misli i unaprijed znat na koju tocno formulu ona misli kad ih vec ima 20 za jedan zadatak.

Ista stvar s biologijom. Dakle, u testu bilo pitanje sto je bit mejoze i ja napisao stvaranje spolne stanice, sto je zapravo tocno. Ali ne, trebao sam napisat dijeljenje diploidne i haploidne stanice pa opisat cijeli proces da bi na kraju dosao do te biti. Isto kao da me pitala sto je bit cokolade, da je hrana logicno. Ali vjerojatno bih trebao napisat da je bit to sto raste i dolazi iz kakaovca i opisat cijeli proces pravljenja i ambalaziranja...
Prince Vegeta
Prince Vegeta
Awesome Boarder
Awesome Boarder
Broj postova : 1557
Reputation : 17
Pridružen : 2012-03-08
Godina : 27

Škola i drugo - Page 10 Empty Re: Škola i drugo

Fri Mar 13, 2015 11:08 pm
Message reputation : 100% (2 votes)
Bit mejoze je stvaranje haploidnih spolnih stanica. Dolazak do haploidnih iz diploidnih je proces, a ne bit. To je pitanje očito bilo krivo postavljeno.

Kosina je zeznuta ako niste već radili trigonometriju iz matematike, nakon toga postane dosta lagana. Samo se ne sjećam u kojem se razredu to radi. Ali zasad trebaš znat da gravitacija mg uvijek radi direktno prema dolje, a sila pritiska Fn direktno na podlogu. Sila pritiska ima prioritet pa gledamo nju, a ne gravitaciju. Zatim imaš neku brzinu kojom tijelo ide niz kosinu tako da i u tom smjeru djeluje neka sila (obično bude zadana ili je izračunaš iz ma). Zatim vektorski zbrojiš te dvije sile tako da povučeš paralele i napraviš pravokutnik, rezultantna sila je dijagonala pravokutnika. Ovdje bude pravi kut pa po Pitagori izračunaš rezultantnu. Kad budete radili trigonometriju, bit će gori kutovi na kosini pa ćeš dobit paralelogram umjesto pravokutnika i rezultantnu ćeš moć jedino dobit preko sinusa i kosinusa (ali ne brini, to nije tako teško kao što svi govore, samo trebaš nać način za zapamtit koji je koji).
Količina gibanja je doduše lagana. Jednaka je umnošku mase i brzine (mv) i, kao i energija, uvijek je očuvana. Tako ako imaš jedno tijelo koje ide nekom brzinom i ono se podijeli na dva manja mv=m1v1+m2v2, s tim da je m1+m2=m. Ako imaš dva tijela koja se sudare i nastave gibat skupa m1v1+m2v2=(m1+m2)v. Uzmi u obzir da ovdje računamo vektorsku brzinu tako da ako se tijela gibaju u suprotnom smjeru, jedna brzina mora bit u minusu (to ne znači da je negativna, samo da ide u drugom smjeru). Postane kompliciranije kad imaš elastične sudare pa se dva tijela sudare i nastave gibat odvojeno pod nekim kutem, ali mislim da se to kasnije radi. Uglavnom, formula je m1v1+m2v2=m1'v1'+m2'v2' s tim da moraš vidjet pod kojim kutem se kreću i tu se opet uključuje trigonometrija. Ali to se tek kasnije radi tako da ako i budete radili nešto ovako, vjerojatno neće bit pod kutem. Najčešći zadatak bude da se neki lik mase m1 vozi na kolicima mase m2 nekom brzinom v i onda iskoči nekom brzinom v1, kolika je brzina v2. Prvo zbrojiš mase lika i kolica i onda uvrstiš u prvu formulu za jedno tijelo koje se podijeli na dva manja.
Ako te zbunjuje kako je količina gibanja uvijek jednaka, a tijelo može ubrzavat, ovo vrijedi samo za zatvorene sustave u kojima nema vanjskih sila pa je brzina konstantna.
Ovo gradivo ti je ono kad neki lik u seriji ide igrat biljar i onda računa kutove pa sve pogodi i odere nekoga za pare pa je vjerojatno najkorisniji dio fizike Razz

To je sve čega se sad mogu sjetit za ove lekcije, ne znam jesam li što zaboravio, ali imaš ovdje glavne stvari. Objasnio sam ih najjednostavnije što se mogu, ali bilo bi još lakše sa slikama.
Sasuke Uchiha
Sasuke Uchiha
Heavy Metal Boarder
Heavy Metal Boarder
Broj postova : 1906
Reputation : 13
Pridružen : 2012-02-04
Godina : 24

Škola i drugo - Page 10 Empty Re: Škola i drugo

Fri Mar 13, 2015 11:26 pm
E pa sad ti imaj muda rec Vukovicki da je krivo postavila pitanje. Jos mi se vrti u glavi od neki dan kad sam je pitao da mi da jos jednu ocjenu radi tocno nacrtane metafaze 1 jer je ostalima davala, a ona meni "AJDE SUTI VISE" e usro sam se ko grlica. Ta iz biologije je Saruman, a ova iz fizike Sauron XD

A ovo sto si mi piso iz fizike vise-manje znam. Nego ta kolicina gibanja je jednostavna to sto si mi ti napiso, al kad ona meni nacrta trokut i tijelo koje klizi niz taj trokut pa crtat sile, te ovo, te ono, ma katastrofa.

Btw, hvala Smile
Prince Vegeta
Prince Vegeta
Awesome Boarder
Awesome Boarder
Broj postova : 1557
Reputation : 17
Pridružen : 2012-03-08
Godina : 27

Škola i drugo - Page 10 Empty Re: Škola i drugo

Fri Mar 13, 2015 11:42 pm
Ma nema problema Very Happy

Crtat sile obično ide tako da jedna ide niz kosinu, a druga okomito iz tijela na kosinu. Onda radiš ovo s pravokutnikom.
Škola i drugo - Page 10 320px-Rastav_tezine_na_kosini
Zaboravio sam da je ova rezultanta jednaka gravitaciji pa se iz toga dobije brzina. I ova sila Gt na slici je kinetička, ne m*a.
Alfa je obično 90 stupnjeva prije trigonometrije.
audiosl4ve
audiosl4ve
Moderator
Moderator
Broj postova : 1398
Reputation : 18
Pridružen : 2012-02-03

Škola i drugo - Page 10 Empty Re: Škola i drugo

Fri Mar 13, 2015 11:48 pm
kosina. Najgora stvar u srednjoj skoli dok ne dodes na faks. Onda shvatis da je kosina cista sprdnja naspram kosine koja se radi na faksu. Uzivajte dok mozete ^^
SuperSaiyanVegeta
SuperSaiyanVegeta
Platinum Boarder
Platinum Boarder
Broj postova : 1314
Reputation : 8
Pridružen : 2012-02-04

Škola i drugo - Page 10 Empty Re: Škola i drugo

Sat Mar 14, 2015 12:31 am
Mi imamo super profesora iz fizike. Dobis uredno 1 iz ispita, dodjes pred plocu, rijesis 2 zadatka i da ti 2. Taman i da jednog krivo rijesis kaze ti: vec sam ti upisao 2 ajd odi na mjesto. Jos uz to mozes imati formule kad odgovaras, cak i na ispitu.
Mozda nije najefikasnije rijesenje za naucit nesto, ali bar ces se toga rijesiti. I on sam kuzi da mu se ne isplati s klincima zezat na popravnom.
Prince Vegeta
Prince Vegeta
Awesome Boarder
Awesome Boarder
Broj postova : 1557
Reputation : 17
Pridružen : 2012-03-08
Godina : 27

Škola i drugo - Page 10 Empty Re: Škola i drugo

Sat Mar 14, 2015 12:48 am
I na maturi ti isto daju formule tako da nije problem ako ih da koristit. Mi smo na matematici smjeli imat šalabahter koji kaže kako točno riješit zadatak na prošlom kontrolnom. Šalabahter je napravio profesor i kopirao nam ga.

@audiosl4ve  Ni meni kosina nikad nije bila draga, ali kolotura mi je još gora. Kako može postojat gora kosina od kosine s koloturom Shocked
Sasuke Uchiha
Sasuke Uchiha
Heavy Metal Boarder
Heavy Metal Boarder
Broj postova : 1906
Reputation : 13
Pridružen : 2012-02-04
Godina : 24

Škola i drugo - Page 10 Empty Re: Škola i drugo

Sat Mar 14, 2015 10:18 am
@audiosl4ve Ne planiram ic na faks a fizikom jer je bila greska ici i u srednju s fizikom. Ali eto, proci cu valjda haga.

@SuperSaiyanVegeta Blago ti se, mi nemamo ni jednog profesora takvog Neutral

SuperSaiyanVegeta
SuperSaiyanVegeta
Platinum Boarder
Platinum Boarder
Broj postova : 1314
Reputation : 8
Pridružen : 2012-02-04

Škola i drugo - Page 10 Empty Re: Škola i drugo

Sat Mar 14, 2015 1:28 pm
Nazalost ih je samo par takvih. Vecinom iz strucnih predmeta da ne muce sami sebe.
Nastavnica iz matematike je... blago receno sotona. Kod nje nema onoga da ako si ocijenjen 2 puta da te ona ne moze pitat. Pitat ce ona tebe pa ti tu jedinicu makar drugi put upisat. Nauciti te ne zeli doslovno nista. Zena si je umislila da svi moramo znati o cemu ona prica, znaci neki minimum o cemu ona blebece je za neku cetvorku. Ispod toga ko te *ebe, dobijes jedan. A za ispravljanje nece ni cuti. Ona te sama digne bez najave ili icega i onda ili nisi spreman ili nisi htio bas tad ispravljat. Najbolje je to sto ona gleda sve skupa ocjene i zakljuci da ti ides na popravni bez da ti da sansu da ispravis.
Sasuke Uchiha
Sasuke Uchiha
Heavy Metal Boarder
Heavy Metal Boarder
Broj postova : 1906
Reputation : 13
Pridružen : 2012-02-04
Godina : 24

Škola i drugo - Page 10 Empty Re: Škola i drugo

Sat Mar 14, 2015 3:21 pm
Eto, savrseno si opiso ovu moju iz fizike. Vjerojatno su u rodu lmao.
roverandom
roverandom
Senior Boarder
Senior Boarder
Broj postova : 91
Reputation : 1
Pridružen : 2015-02-09
Godina : 30

Škola i drugo - Page 10 Empty Re: Škola i drugo

Sun Mar 15, 2015 1:07 am
Ima li itko u tvom razredu odličan ili vrlo dobar iz tih predmeta s kojima ti imaš problema?
Sasuke Uchiha
Sasuke Uchiha
Heavy Metal Boarder
Heavy Metal Boarder
Broj postova : 1906
Reputation : 13
Pridružen : 2012-02-04
Godina : 24

Škola i drugo - Page 10 Empty Re: Škola i drugo

Sun Mar 15, 2015 10:36 am
Ima, samo ne znaju bas objasnit. Ali ugl ti koji imaju 4, 5 bubaju napamet i zbog toga nista ne znaju 5 min nakon testa.
Plus, danas svi gledaju kako odmoc nekome nego pomoc nekome, vecina tih s 4 i 5 gleda samo na svoju guzicu i drago im je kad mi ostali dobijemo lose...
roverandom
roverandom
Senior Boarder
Senior Boarder
Broj postova : 91
Reputation : 1
Pridružen : 2015-02-09
Godina : 30

Škola i drugo - Page 10 Empty Re: Škola i drugo

Sun Mar 15, 2015 4:01 pm
Ako mogu oni možeš i ti. Znači da nije problem u nastavniku neg u tebi jer ti se neda učit.
Sasuke Uchiha
Sasuke Uchiha
Heavy Metal Boarder
Heavy Metal Boarder
Broj postova : 1906
Reputation : 13
Pridružen : 2012-02-04
Godina : 24

Škola i drugo - Page 10 Empty Re: Škola i drugo

Sun Mar 15, 2015 5:13 pm
Ok, sad stvarno nemas pojma sto govoris. Iako priznajem da sam lijen kod nekih predmeta, matematika i fizika mi jednostavno ne idu, antitalent sam i gotovo. Plus, kod nas u provinciji ti je kod profesora bitno jesu ti roditelji lijecnici ili pravnici, pa djeci takvih roditelja davaju vece ocjene. U sedmom razredu sam bio pokraden iz tehnickog kad mi je zakljucila 3, a imo sam ocjene za 4, a ovoj jednoj zenskoj je zakljucila 5, a imala je vise-manje ocjene ko ja, samo zato sto joj je stara ocna doktorica koja joj je napravila neku operaciju. A najbolje od tog svega je to sto je ta profesorica bila moja razrednica.
SuperSaiyanVegeta
SuperSaiyanVegeta
Platinum Boarder
Platinum Boarder
Broj postova : 1314
Reputation : 8
Pridružen : 2012-02-04

Škola i drugo - Page 10 Empty Re: Škola i drugo

Sun Mar 15, 2015 6:42 pm
Kod mene su profesori vecinom ok, ali kao sto sam vec rekao ova iz matke nije normalna. Tocno vidis kako se odnosi prema ovima koji imaju 3 i vise naspram nas koji muku mucimo s predmetom.
Tu bih se i slozio s Sasukeom oko ovoga kako profesori gledaju na ajmo reci "vaznije" ucenike.

Doduse toga kod nas bas i nema, ali opet ce te silovat s jedinicama sve dok te ne dovede do onog trena kad ti je popravni zagarantiran.
A ovo da svi mogu jednako shvatit i naucit je cista glupost. Ja osobno pred knjigom godisnje provedem mozda sat vremena (ne salim se), pa opet, i da radim nesto ne bih mogao neke stvari shvatiti.

Primjerice ovi koji iz matke imaju neku cetvorku, iz engleskog pak imaju neku realnu tricu, u usporedbi sa mnom koji imam peticu, a prosle sam godine iz matke bio na popravnom.
Mozda je mrvicu glup primjer, ali samo dokazujem da ne mogu svi podjednako biti dobri u necemu, cak i ako je rijec o pozitivnoj iz matke.
Prince Vegeta
Prince Vegeta
Awesome Boarder
Awesome Boarder
Broj postova : 1557
Reputation : 17
Pridružen : 2012-03-08
Godina : 27

Škola i drugo - Page 10 Empty Re: Škola i drugo

Mon Mar 16, 2015 1:29 am
Moji profesori svi odreda pripadaju u ludnicu.
Odakle da počnem?
Profesorica iz engleskog nema pojma engleski. Kvragu, ženo, piše se eggplant ne egg-plant ne moš stavljat crticu na sve.
Profesor iz matematike ne radi skoro ništa pa da 10 strana domaćeg i iz toga se treba pripremat za kontrolni. Ako na kontrolnom oš još papira, moraš mu platit i za vrijeme kontrolnog stoji na prozoru i puši. Katkad prekine nastavu da bi održao devedestminutnu tiradu o politici i ljekarstvu. Lik je cool, ali trknut.
Profesorica iz fizike utjerava strah svima u kosti. Jedanput sam je vidio iz auta na ulici i prepao se. Ako joj zakasniš na sat, ideš na ploču odgovarat. Jedanput je ušao netko iz drugog razreda iza zvona tražit kartu za zemljopis ili tako nešto pa je prozvala nekog našeg na ploču.
Profesorica iz hrvatskog se na satu pokušava pretvarat da je bolja od svih drugih pa drži istu monotonu facu 100% vremena (čak zna reć neki vic i onda nadoda da je to bila šala kad se nitko ne nasmije, sve s istom facom) i priča po kniževnom, a kad je čuješ u zbornici čista Dalmatinka.
Profesori iz zemljopisa i povijesti su braća. Ovaj iz povijesti je u redu lik, samo što je skroz nepismen. Da nam neke papire iz kojih treba učit i u njim ima tona gramatičkih grešaka i umjesto svakog zareza je točka zarez, osim na mjestima gdje stvarno ide točka zarez. Tu je obični zarez. Kad je moja sestra bila u školi našli su njegov stari dnevnik. Imao je 2 iz svega uključujući povijest.
Ovaj iz zemljopisa je totalni luđak koji se na satu razveže o nečemu totalno nevezanom za lekciju, obično vezano uz komunizam, i ako oš više od 3 kad odgovaraš moraš sve to ponovit.
Profesorica iz njemačkog je vrlo odsutna. Prošli tjedan smo trebali doć na predsat, ali ga je otkazala i zakasnila pola sata na redovni sat. Onda ovaj tjedan uopće nije došla.
Za profesoricu iz vjeronauka sam već rekao da je naizgled besmrtna.
Mislim da bi se iz ovog mogao napravit nekakav sitcom ko Naša mala klinika.
Lelou1524
Lelou1524
V.I.P.
V.I.P.
Broj postova : 2068
Reputation : 12
Pridružen : 2012-02-05
Godina : 26

Škola i drugo - Page 10 Empty Re: Škola i drugo

Mon Mar 16, 2015 9:23 pm
A istina je da se sve može naučiti. Ja bi mogao imati 5 iz fizike, ali sam lijen.
Doduše nebi mogao imati 5 iz matematike, jer nemogu to naučiti.
Kad svi već nabrajamo profesore...
Zapravo nemam baš nikog posebnog za izdvojiti, imamo samo par profesora kod kojih ne možeš imati više od 3. Ali sve je to u granicama.
Doduše imao sam u 2. razredu finomehaniku, možeš raditi šta god oćeš. Pogotov ako ste složni kao razred pa ga natjera neki malo jači lik da ti upiše 5. (Nažalost moj razred nije složan)
Ah tehnička...
Rin Okumura
Rin Okumura
Junior Boarder
Junior Boarder
Broj postova : 46
Reputation : 0
Pridružen : 2012-02-04
Godina : 28

Škola i drugo - Page 10 Empty Re: Škola i drugo

Tue Jan 17, 2017 3:49 am
evo da oživim temu... kud upiše faks neeeee
Sponsored content

Škola i drugo - Page 10 Empty Re: Škola i drugo

Na vrh
Permissions in this forum:
Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu