AniMan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tema o psihologiji i životu

+14
WooddieBone
son goten
audiosl4ve
smegmarta
chibi
Strummer
sajber
Strukla
Kaio- Goku
Aladin
SuperSaiyanVegeta
Lelou1524
Prince Vegeta
Sasuke Uchiha
18 posters
Go down
roverandom
roverandom
Senior Boarder
Senior Boarder
Broj postova : 91
Reputation : 1
Pridružen : 2015-02-09
Godina : 30

Tema o psihologiji i životu - Page 7 Empty Re: Tema o psihologiji i životu

Tue Feb 10, 2015 1:00 am
Imam osjećaj da je mislio o ovoj energiji: Very Happy

"Nigdi ne izvire i ne može nestat, samo je stalno triba bit svjestan"
WooddieBone
WooddieBone
Platinum Boarder
Platinum Boarder
Broj postova : 415
Reputation : 11
Pridružen : 2012-02-05
Godina : 29
http://vid.doesphotography.com

Tema o psihologiji i životu - Page 7 Empty Re: Tema o psihologiji i životu

Wed Feb 11, 2015 2:10 pm
http://www.24sata.hr/misteriji/djecak-5-pamti-smrt-bio-sam-crnkinja-stradao-sam-u-pozaru-405768?utm_source=Facebook&utm_medium=Status&utm_content=405768&utm_campaign=24sata+Facebook+status


Bilo je još takvih slučajeva i nije da vjerujem u to, al opet. Zanimljivo je razmišljati o tome u poveznici sa onime što sam prije pisao.

Naravno ono sretanje Boga i guranje natrag na zemlju je čista indoktrinacija od strane glupih roditelja.
Prince Vegeta
Prince Vegeta
Awesome Boarder
Awesome Boarder
Broj postova : 1557
Reputation : 17
Pridružen : 2012-03-08
Godina : 27

Tema o psihologiji i životu - Page 7 Empty Re: Tema o psihologiji i životu

Wed Feb 11, 2015 3:51 pm
Kako znaš da je to čista indoktrinacija? Čuo sam za par takvih slučajeva i prije i većina spominje Boga. Bili su i neki slučajevi gdje su ljudi nakon bliskog iskustva sa smrću tvrdili da su pričali s Bogom i da ih je poslao natrag. Ne moraš vjerovat u to, ali ne možeš ni bit siguran da nije istina.
Upravo sam započeo još jednu raspravu od 5 strana, jel tako? Bed
WooddieBone
WooddieBone
Platinum Boarder
Platinum Boarder
Broj postova : 415
Reputation : 11
Pridružen : 2012-02-05
Godina : 29
http://vid.doesphotography.com

Tema o psihologiji i životu - Page 7 Empty Re: Tema o psihologiji i životu

Wed Feb 11, 2015 4:11 pm
Prince Vegeta (citat):Kako znaš da je to čista indoktrinacija? Čuo sam za par takvih slučajeva i prije i većina spominje Boga. Bili su i neki slučajevi gdje su ljudi nakon bliskog iskustva sa smrću tvrdili da su pričali s Bogom i da ih je poslao natrag. Ne moraš vjerovat u to, ali ne možeš ni bit siguran da nije istina.
Upravo sam započeo još jednu raspravu od 5 strana, jel tako? Bed
Nemre bit ništa drugo nego indoktrinacija.
Bog opisan u svetim knjigama i kakvog spominju ti ljudi ne postoji. To je dokazano prvim letom iznad oblaka.

Sad jel postoji nešto izvan sfere života ne znam.
Sasuke Uchiha
Sasuke Uchiha
Heavy Metal Boarder
Heavy Metal Boarder
Broj postova : 1906
Reputation : 13
Pridružen : 2012-02-04
Godina : 24

Tema o psihologiji i životu - Page 7 Empty Re: Tema o psihologiji i životu

Wed Feb 11, 2015 4:20 pm
Message reputation : 100% (1 vote)
Woodie, zar si ti onaj tip ljudi koji Svete knjige shvaca doslovno? Pa cak i na vjeronauku ucimo da su to sve metafore.
WooddieBone
WooddieBone
Platinum Boarder
Platinum Boarder
Broj postova : 415
Reputation : 11
Pridružen : 2012-02-05
Godina : 29
http://vid.doesphotography.com

Tema o psihologiji i životu - Page 7 Empty Re: Tema o psihologiji i životu

Wed Feb 11, 2015 4:29 pm
Sasuke Uchiha (citat):Woodie, zar si ti onaj tip ljudi koji Svete knjige shvaca doslovno? Pa cak i na vjeronauku ucimo da su to sve metafore.

Ne shvaćam uopće ak ćemo tak.
Najveće licemjerje ikad. Religiozni ljudi se pozivaju na sve kaj im se iz svetih knjiga sviđa, a onda kad ih pitaš za nešto odvratno i nemoralno čega su te knjige pune, onda je najedamput sve to metafora.
WooddieBone
WooddieBone
Platinum Boarder
Platinum Boarder
Broj postova : 415
Reputation : 11
Pridružen : 2012-02-05
Godina : 29
http://vid.doesphotography.com

Tema o psihologiji i životu - Page 7 Empty Re: Tema o psihologiji i životu

Wed Feb 11, 2015 4:30 pm
Došao sam na ideju da se svi mi sječamo ako smo išta bili u prošlim životima, ali isto tako kak se ne sjećamo momenta izlaska iz maternice i dosta vremena kasnije mislim da to sa memorijom odlazi kako nove informacije prepisuju stare.

Moguće i da se ne sječamo zato jer nismo bili ljudsko biće nego kamen ili neko drugo biće i na sjećamo se jer ili nismo imali svijest ili smo imali totalno drugačiji nači postojanja ili razmišljanja pa nije kompatibilan sa ovim trenutnim.
Prince Vegeta
Prince Vegeta
Awesome Boarder
Awesome Boarder
Broj postova : 1557
Reputation : 17
Pridružen : 2012-03-08
Godina : 27

Tema o psihologiji i životu - Page 7 Empty Re: Tema o psihologiji i životu

Wed Feb 11, 2015 4:39 pm
WooddieBone (citat):Najveće licemjerje ikad. Religiozni ljudi se pozivaju na sve kaj im se iz svetih knjiga sviđa, a onda kad ih pitaš za nešto odvratno i nemoralno čega su te knjige pune, onda je najedamput sve to metafora.

Složit ću se da su takvi ljudi glupi. Dijelovi koji im idu u korist se shvaćaju doslovno, a koji im ne idu u korist su simbolični. Knjiga je ili cijela doslovna ili cijela simbolična, nije pola-pola (svi nastavnici vjeronauka koje sam ja imao su govorili da je simbolična). Međutim, takvi su ljudi samo manjina, nisu svi religiozni ljudi takvi. Usput, za referencu, koji su to točno nemoralni i odvratni dijelovi?

Zanimljiva ti je ideja o prošlim životima, samo se ne slažem da si mogao bit kamen u prošlom životu jer bi vjerojatno trebao bit nešto živo. Kako bi uopće umro ako si kamen?
Sasuke Uchiha
Sasuke Uchiha
Heavy Metal Boarder
Heavy Metal Boarder
Broj postova : 1906
Reputation : 13
Pridružen : 2012-02-04
Godina : 24

Tema o psihologiji i životu - Page 7 Empty Re: Tema o psihologiji i životu

Wed Feb 11, 2015 4:39 pm
WooddieBone (citat):
Sasuke Uchiha (citat):Woodie, zar si ti onaj tip ljudi koji Svete knjige shvaca doslovno? Pa cak i na vjeronauku ucimo da su to sve metafore.

Ne shvaćam uopće ak ćemo tak.
Najveće licemjerje ikad. Religiozni ljudi se pozivaju na sve kaj im se iz svetih knjiga sviđa, a onda kad ih pitaš za nešto odvratno i nemoralno čega su te knjige pune, onda je najedamput sve to metafora.

Slazem se da je to licemjerno, ali moderni ucitelji vjeronauka kazu da je sve iz Biblije metafora, pogotovo Stari zavjet. Ova moja profa nije takva jer mi ne dopusta metal majice na satu lol, to vam sve govori kakva je, ali u osnovnoj su nas bili tako ucili.
WooddieBone
WooddieBone
Platinum Boarder
Platinum Boarder
Broj postova : 415
Reputation : 11
Pridružen : 2012-02-05
Godina : 29
http://vid.doesphotography.com

Tema o psihologiji i životu - Page 7 Empty Re: Tema o psihologiji i životu

Wed Feb 11, 2015 4:51 pm
Prince Vegeta (citat): koji su to točno nemoralni i odvratni dijelovi?
Mislim da i sam znaš na koje mislim ako si imalo upoznat sa nama najbližom Biblijom. Potop, žrtvovanje djece, kamenovanja, ubijanja...
U svima ih ima na stotine.

E sad meni nije jasno zašto ljudi misle da moraju mrzit pedera zato jer je peder, a sina si ne žele žrtvovat za svog boga.
Nejde to tak.

Prince Vegeta (citat):
Zanimljiva ti je ideja o prošlim životima, samo se ne slažem da si mogao bit kamen u prošlom životu jer bi vjerojatno trebao bit nešto živo. Kako bi uopće umro ako si kamen?
Vjerovatno si tu u pravu, al i ja tu gađam nasljepo.

Kamen isto ima svoju energiju tak da ko zna...


@Sasuke
U školi te svašta uče kaj nije istina.
Nemoj mislit da sam jedan od onih teoretičara zavjere, al činjenica je da su 40% informacija koje učiš zastarjele, a 10% (malo al postoji) su informacije koje netko želi da misliš da su istina.

Od tih 10% informacija dolazi izreka "povijest pišu pobjednici" koja se ne odnosi samo na povijest nego i na ostale slične slučajeve gdje se smatra, iz kojeg god glupog razloga da je za opću dobrobit bolje da mase nešto ne znaju.

50% informacija su dobre i zdrave informacije i ima ih čak i u vjeronauku, ali u manjem postotku dok prevladavaju ove zastarjele i druge informacije.

Akai
Akai
Platinum Boarder
Platinum Boarder
Broj postova : 330
Reputation : 19
Pridružen : 2012-10-16
http://www.animedimenzija.com/forum/index.php

Tema o psihologiji i životu - Page 7 Empty Re: Tema o psihologiji i životu

Thu Feb 12, 2015 1:43 am
@Sasuke

Pozitivna energija...

Imaš zakon održanja mase i energije. Naučno lepo definisano, tačno i precizno šta je energija ( koliko znamo ).

Ako ćeš gledati van naučnih obzira, hell - onda to nije energija, nego nešto drugo - možeš ga zvati kako hoćeš, ali nemoj ga mešati sa naučnim pojmovima onda.

@Woodie

To što kažeš ima donekle smisla, samo što nije da kamen ima energiju nego je sazdan od nje ( materija = energija ). Ako je moguće da se memorija na neki način smešta na atomskom nivou ( ili možda na nivou kvarkova... to bi okvirno moglo. Ali recimo, DNK je svojevrsni sistem memorije koji prezivljava samoreprodukcijom kroz smrt i rađanje, nit se ne prekida.

Ako uzmemo da je naša memorija ( zapis o svesti možda ) sadržana u nekim delićima na koje se rastočimo posle smrti i raspadanja, kako ta memorija opstaje ako se delovi rasprše u novim stvarima. Ako pak u svakom deliću postoji celokupna memorija, time bi svakom smrću nastali milioni reinkarnacija jedne osobe.

S druge strane, život je uvek nov i trebalo bi da napreduje svakom generacijom - da se menja i adaptira, opstaje. Čemu onda stara duša. Nema svrhe ni smisla. Meni to samo liči na znatiželju i odagnavanje straha od smrti, idejama da ima nečeg posle.

Takodje ako postoji reinkarnacija, odakle su nove duše? ljudi ima sve više... ne možemo svi imati prošle živote.

Kad se podvuče crta, najlogičnije mi je i dalje : smrt = kraj. Mene nema ali će drugi postojati.
WooddieBone
WooddieBone
Platinum Boarder
Platinum Boarder
Broj postova : 415
Reputation : 11
Pridružen : 2012-02-05
Godina : 29
http://vid.doesphotography.com

Tema o psihologiji i životu - Page 7 Empty Re: Tema o psihologiji i životu

Thu Feb 12, 2015 2:00 am
Akai (citat):
time bi svakom smrću nastali milioni reinkarnacija jedne osobe.
To!

Akai (citat):
Takodje ako postoji reinkarnacija, odakle su nove duše? ljudi ima sve više... ne možemo svi imati prošle živote.
Prvo, to nije reinkarnacija. To je inkarnacija.
To novo biće nema apsolutno nikakve veze sa prošlim bićem osim što djeli memoriju i možda par čestica.

Čudno, al eto. Reinkarnacija podrazumjeva da si TI bio nešto u SVOJEM prošlom životu i kroz sve svoje živote si to ti samo se tvoja duša seli, a ovo nema veze sa ti, on, ja, moje, tvoje...
To nije tvoj prošli život, nije tvoja duša, nema poveznice, samo nasljeđe poslano tvom liku iz nekog drugog djela stvarnosti.
Čak bi rekao da i vrijeme nije bitno. Može bit u prošlosti ili budučnosti. U sadašnjosti nemože po mojoj zamisli i po pravilima logike sadašnjost je jedan trenutak koji traje beskonačno kratko i ako se sve zamrzne nema ničega.

I poanta je u tome da nema novih "duša" sve se reciklira. Opet tu dolazimo do energije. Svatko i sve je nekad bilo dio nečeg drugog i u sebi drži zapis iz trilijuna različitih djelova stvarnosti.
Ako je materija od koje si sačinjen došla sa trilijun strana svemira i jednostavno imaš taj zapis u sebi. Sve ima taj zapis u sebi.

Povijest nekog djela stvarnosti se može saznati iz materije jer vjerujem da materija pamti.


Sasuke Uchiha
Sasuke Uchiha
Heavy Metal Boarder
Heavy Metal Boarder
Broj postova : 1906
Reputation : 13
Pridružen : 2012-02-04
Godina : 24

Tema o psihologiji i životu - Page 7 Empty Re: Tema o psihologiji i životu

Wed Mar 18, 2015 10:48 pm
Izaslo danas, pronasli tijelo onog decka koji je nestao prije mjesec dana. Slusao metal, black metal zapravo. Furao se na taj darkerski imidz i svi ga odmah optuzili za sotonizam, sekte i da ga je to upravo ubilo. Ja sam ko budala poceo branit nas metalce i tog decka da ga ostave da pociva na miru, ali onda sam nasao na netu par sitnica, nevezano za njega. I tako ja naidoh na jedan clanak i u njemu tako jedan metalac govori da je bio clan sekte, da su ga uzeli zato jer je bio drukciji, povuceniji, inteligentniji, i da je jedva izvukao zivu glavu. I to je bilo u Varazdinu, bas u istom gradu odakle je decko koji je poginuo. I sad mene obuzima neki jebeni filing, uvijek sam mislio da su to price za male djecu, sto i jesu, ali opet ima istine u tome, valjda. Mada znam da nitko iz ovih bendova te cinove ne odobrava, opet mi je tu nesto sumnjivo. I sad ne govorim o illuminatima, vec o tome da Crnih ruza, Crnih zora i ostalih sranja ima.
A sto je najbolje, ja sam im laka meta i serviran ko na pladnju lol.... Haha
WooddieBone
WooddieBone
Platinum Boarder
Platinum Boarder
Broj postova : 415
Reputation : 11
Pridružen : 2012-02-05
Godina : 29
http://vid.doesphotography.com

Tema o psihologiji i životu - Page 7 Empty Re: Tema o psihologiji i životu

Wed Mar 18, 2015 11:34 pm
Sasuke Uchiha (citat):
A sto je najbolje, ja sam im laka meta i serviran ko na pladnju lol.... Haha
Nisi. Te sekte ne otimaju ljude nego ih regrutiraju. Bez tvog pristanka nemogu ništa.

I to da je Metal muzika povezana sa tim stvarima je čista nebuloza. Tim ljudima je svejedno jel ti slušaš Black Metal, Pop, Prog-rock ili cajke.

Bilo kakve "sekte" koje se indetificiraju sa određenom vrstom glazbe su klinci kojima je to fora pa plaše druge klince i roditelje sa okupljanjima na groblju u kapuljačama.
Sasuke Uchiha
Sasuke Uchiha
Heavy Metal Boarder
Heavy Metal Boarder
Broj postova : 1906
Reputation : 13
Pridružen : 2012-02-04
Godina : 24

Tema o psihologiji i životu - Page 7 Empty Re: Tema o psihologiji i životu

Thu Mar 19, 2015 12:08 am
Slusam ja i prog, definitivno jedan od najdrazih pravaca u rock glazbi opcenito ^^

I znam, ali opet. Lakse je privuci klinca s Dark Funeral majicom u sektu, nego recimo fana Aviciia i ostalih tehno sranja. Mislim, opet je to od osobe do osobe i razine naivnosti, ali ne regrutiraju oni svakoga. U tome je poanta. Pomno odabiru svaku metu.

I ako ikad upoznam ikoga od svojih black metal idola, bas cu ih pitat za misljenje o svemu tome.
Prince Vegeta
Prince Vegeta
Awesome Boarder
Awesome Boarder
Broj postova : 1557
Reputation : 17
Pridružen : 2012-03-08
Godina : 27

Tema o psihologiji i životu - Page 7 Empty Re: Tema o psihologiji i životu

Thu Mar 19, 2015 1:13 am
Ako ti priđu napravi isto što i ja napravim sa Jehovinim svjedocima. Smiješi se i klimaj i kad ođu baci letak u smeće LoL

Sad ozbiljno. Sekta ti ne može ništa dok se ne učlaniš u nju, a mislim da imaš dovoljno mozga da shvatiš kad te netko pokušava regrutirat. Čak i ako se ono što pričaju zvuči privlačno, valjda ćeš znat ne prihvatit ponudu od nekog stranca na ulici. Mislim da stvarno nema problema ako razmišljaš svojom glavom.
Ili reci bilo kome ko ti priđe da već služiš Cthulhua. To također radi.
Sasuke Uchiha
Sasuke Uchiha
Heavy Metal Boarder
Heavy Metal Boarder
Broj postova : 1906
Reputation : 13
Pridružen : 2012-02-04
Godina : 24

Tema o psihologiji i životu - Page 7 Empty Re: Tema o psihologiji i životu

Thu Mar 19, 2015 1:20 am
Hahsha, pa nisam neka naivna djevojcica XD
To sam vise bio rekao u sali, samo me zanima jesu li te sekte zbilja toliko opasne koliko se prica da jesu.
Lelou1524
Lelou1524
V.I.P.
V.I.P.
Broj postova : 2068
Reputation : 12
Pridružen : 2012-02-05
Godina : 26

Tema o psihologiji i životu - Page 7 Empty Re: Tema o psihologiji i životu

Thu Mar 19, 2015 8:17 am
Jednom sam bio u kafiću. Bili neke čudne sotone, prodavale knjige o sotonizmu, imali neke repiće, a ostatak glave obrijan. Izgledali su čudno. xD
A i gledao sam na provjerenom, da dosta tih sekti, nisu baš sotonističke sekte, već izrabljivanje (nebi znao kako točno da kažem) mladih ljudi.
A i neko vrijeme sam čitao nešto povezano sa sotonizmom, više magijom. Bilo je par ljudi koji su ušli u to, ali su uspjeli izaći bez previše problema koliko sam skužio. Jednom je liku žena stavila ono nešto katoličko ( mislim da je bila ona mala, mala, mala knjižica sa slikom svetca) u kaput i onda je on govorio kao da mu je neki glas govorio da baci kaput, pa se odrekao toga svega. (malo sam puno skratio priču).
Dosta priča su svakako povezane uz metalce, ono death metal i to. Evo jedne, isto skraćene, jer braćo nemogu se sjetiti cjele. Nešt je bilo s tim nekim klincem, nije ulazio naravno u sekt već ono posteri sotonski po sobi i jednog dana nešto je bilo, krenuo se moliti, i sve je to popadalo sa zida, i čuo je nekakvo grebanje po vratima. (navodno je trebao biti sotona ili neki zli duh).
Tako da pretpostavljam da one prave, prave sotonističke sekt su opasne. Ali eto kloni se toga i neće i ništa biti.
Tema o psihologiji i životu - Page 7 Funny-definition-of-satanism
Ako ovo nije tvoja situacija onda super.
Sasuke Uchiha
Sasuke Uchiha
Heavy Metal Boarder
Heavy Metal Boarder
Broj postova : 1906
Reputation : 13
Pridružen : 2012-02-04
Godina : 24

Tema o psihologiji i životu - Page 7 Empty Re: Tema o psihologiji i životu

Thu Mar 19, 2015 8:56 am
Nije moja situacija haha. Ne pusim ja ni price kad neki bend zabrije u pjesmi pa se posere na krscanstvo, Boga i to.
Nikad to nisam shvacao izbiljno, eto do sad.
WooddieBone
WooddieBone
Platinum Boarder
Platinum Boarder
Broj postova : 415
Reputation : 11
Pridružen : 2012-02-05
Godina : 29
http://vid.doesphotography.com

Tema o psihologiji i životu - Page 7 Empty Re: Tema o psihologiji i životu

Thu Mar 19, 2015 10:00 am
Ljudi koji su bili u sektama kažu da su to obične kriminalne organizacije i da nema apsolutno ništa mistično u tome.
Sponsored content

Tema o psihologiji i životu - Page 7 Empty Re: Tema o psihologiji i životu

Na vrh
Permissions in this forum:
Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu