AniMan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tema o psihologiji i životu

+14
WooddieBone
son goten
audiosl4ve
smegmarta
chibi
Strummer
sajber
Strukla
Kaio- Goku
Aladin
SuperSaiyanVegeta
Lelou1524
Prince Vegeta
Sasuke Uchiha
18 posters
Go down
Sasuke Uchiha
Sasuke Uchiha
Heavy Metal Boarder
Heavy Metal Boarder
Broj postova : 1906
Reputation : 13
Pridružen : 2012-02-04
Godina : 25

Tema o psihologiji i životu - Page 2 Empty Re: Tema o psihologiji i životu

Fri Oct 26, 2012 3:53 pm
Kako ću oduzeti zrak, napravi ubojiti plin i ljudi će te moliti da ga ne koristiš, na kraju ga iskoristiš.I pokušaj ne primiti metak u čelo tako da ti drugima davaš metak u čelo.Uvijek će biti fizički jačih osoba, no neki će biti psihički jači.Učini se emocijalno nadjačanim od svih.
I ne, ne i ne.Da ti ljudi kontroliraju, oni bi ubili već cijeli svijet, ne bi bilo nikakvih Anonymousa ni ičega...
I vidiš rekao si da ti se možda probude revolucijonarne ideje, ako nisu dosad, ne će biti onakve prave kakve si zapravo i želio.Jer po tome kao da si odustao svih svojih želja i snova, predao se životu kakav jest.Ne postoji savršeni plan niti ideja, postoje samo činjenice koja su na kraju krajeva i stvarnost, moramo ih odbacit i pronać svoju ideju "savršenog" svijeta i pretvoriti ga u stvarnost tako da čemo izići iz našeg limita.
Lelou1524
Lelou1524
V.I.P.
V.I.P.
Broj postova : 2068
Reputation : 12
Pridružen : 2012-02-05
Godina : 26

Tema o psihologiji i životu - Page 2 Empty Re: Tema o psihologiji i životu

Fri Oct 26, 2012 6:26 pm
Anonymousi... Gdje su, šta rade? Malo dođu u javnost i nema ih, da su tako opasni, stalno bi bili na TV, šta su oni to hakirali?
Nebitno!

Sjajna zamisao, napravi ubojit plin. Šta postižeš s time, želiš promijeniti svijet? Ali ispada da si goriji od ovih sadašnjih na vlasti.
Jeste da ubijaju crnce, rade za 5 dolara na mjesec, ali nitko nemari.
Ok, recimo da se nađem u toj situaciji.
Ja recimo ne bi poludio da mi netko ubije nekog iz familije (ili nekog bližnjeg, djete, curu...), da ubiju u nekoga.
Emocionalno ja sam već jak. Psihički ja sam već jak. Ali što mi to vrijedi? Kad mi dođe 100 ljudi sa uperenim puškama prema meni.
Hoću li baciti Geass na njih?

Ehm kao što sam rekao ljudi u africi polako umiru, zar to nije ubijanje? Rijeke bivaju zagađene, sve više bolesti. Zar to nije polako ubijanje? Sve više otrova.
Oni pokušavaju iskoristiti najviše od ljudi. Sve radi profita i kapitala.

Ja želje i snove nemam, prazan sam.
(Možda se nađe tu koja šuza ili neki parfem ili neka majica ili neki gel :3)

Proći će kao 10-15 godina dok ti ne budeš u stanju napraviti neku sitnicu ili pokrenuti plan o novom svijetu. A možda čak i više.
Pitanje je dali ćemo mi još doživjeti 10 ili 15 godina, dali ćeš ti doživjeti.
Ovo je nešto bezveze napisao, ofc da će trajati dulje od 10 - 15 godina.

SuperSaiyanVegeta
SuperSaiyanVegeta
Platinum Boarder
Platinum Boarder
Broj postova : 1314
Reputation : 8
Pridružen : 2012-02-04

Tema o psihologiji i životu - Page 2 Empty Re: Tema o psihologiji i životu

Fri Oct 26, 2012 7:18 pm
Mene iskreno boli briga za ovaj svijet Wink
zar bi ga mi trebali mjenjati?
tko voli nek izvoli, nece mu se isplatiti.
za ovakvo stanje u svijetu krive su svijetske velesile.. budale.. kolko god sam uvijek sanjao kako bi bilo lijepo da sam englez/amerikanac, sad zapravo shvaćam koliko sam sretan što sam rodjen kao hrvat Razz
Sasuke Uchiha
Sasuke Uchiha
Heavy Metal Boarder
Heavy Metal Boarder
Broj postova : 1906
Reputation : 13
Pridružen : 2012-02-04
Godina : 25

Tema o psihologiji i životu - Page 2 Empty Re: Tema o psihologiji i životu

Sat Oct 27, 2012 1:31 pm
@Lelou

Već sam i prije rekao da je moj plan genocid i ja planiram umrijeti u tom planu.I meni je cilj ubiti sve političare, bili oni na vlasti ili ne.Citiram Leloucha: "The only ones who should kill are those who are prepared to be killed!" I da, ljudi umiru, za to i živimo, da umremo, no ljudi su potvrdili da ne mogu suosjećati za ljude kad umru a da ih ne poznaju to vrijedi za ove crnce što si spomenuo.I vjeruj mi, svi mi marimo za bližnje, ne postoji osoba koja ne bi poludila kad bi se nešto tvom bližnjem dogodilo.To ima samo u filmovima o Terminatoru.Nemaš snove i želje? Svi ih imamo.I briga za okoliš ne postoji.Ne postoji zagađivanje okoliša, na kraju, izvor ipak presuši.Profit i kapital jest zasad primarna stvar, no ubrzo neće biti.I već sam ti rekao, ti uperi puške i pištolje u njih, ti zavladaj prvi :3
Anonymousi uopče nisu opasni, oni su samo rekli istinu u svijetu paradoksa, oni su nebitni kao što si rekao, hakeri su nebitini, istina.No vidiš, siguran sam da Anonymousi nisu samo hakeri, ja mislim da su oni neka veća organizacija.Ali pravi Anonymousi, tj. njihov vođa i njegov tim.Svatko može bit Anonymous tako da nosi onu masku i zna hakirat facebook profil, no postoje pravi Anonymousi.I naravno da ću pokušati promjeniti svijet tako da ga skoro pa skroz uništim jer je to jedini način.Na ovom svijetu mira nikada nije bilo, hipokriti pogrešno koriste riječ "mir".Zato je jedini način da se oduprem svijetu tako što ću izbaciti riječ "mir" iz njega.Evo npr.Biblija, ona kao govori o miru, a skoro pa sve završava prolivenom krvlju.Iako je Biblija laž, no uzeo sam kao primjer...

@SuperSaiyanVegeta
Eto, o tome baš i govorim.Ovaj svijet je načinjen od paradoksa i hipokrita.Svi žele iskoristit dobiveno, nikoga nije briga.I naravno da mi trebamo promjenit svijet, tko će drugi nego ljudi? :3
I za ovakvo stanje u svijetu nisu krive velesile jer svatko može odrediti svoju sudbinu.Za ovakvo stanje u svijetu smo svi krivi, krivi smo ima 10 000 godina prije pa do sad.I da si ti hrvat ili amerikanac, svejedno je, ti postojiš, ti živiš u ovom svijetu.Moramo se nadat boljoj budućnosti a ne predat se svijetu kakav jest jer smo mi ti koji živimo u njemu.
Lelou1524
Lelou1524
V.I.P.
V.I.P.
Broj postova : 2068
Reputation : 12
Pridružen : 2012-02-05
Godina : 26

Tema o psihologiji i životu - Page 2 Empty Re: Tema o psihologiji i životu

Sat Oct 27, 2012 3:18 pm
citiraš leloucha, a tvoj plan je napraviti genocid.
"The only ones who should kill are those who are prepared to be killed!"
prokleti miš ne mogu označiti -_-

Istina živimo da bi smo umrli, ali umrli prirodnom smrti.
Ehm možda sam se krivo izrazio, da mi ubiju nekoga u obitelj, nebi ja odmah išao njih ubiti. Ostao bi smiren, razmišljao. Na kraju krajeva ne bi dobi ništa time što bi ubio njega. Ali osvetio bi se možda, možda ne. Ipak sam kršćanin. :p

Ja nemam pare da zavladam prvi i da prvi uperim puške. Meni će trebati 9 godina da bi ja završio svoje obrazovanje te da bi mogao zaradit neku bolju svotu novca.

Anonymousi (oh bože kako je teško napisati njihovo ime -__-).
Rekli su istinu? Tko mari za istinu? Aj idemo pitati cijelu moju školu za tu istinu, ili pitati što smatraju o ovoj temi. S 90% njih ne može se razgovarati ozbiljno.
Niti pojma nemaju o životu. Kao što rekoh. Ta istina što su ''rekli'' već je bila davno rečena, a i dalje ljudi žive s svojim životima ne obazirući se

Ne sjećam se zadnji put kad sam sanjao. :3

Pa uništiti skoro cijeli svijet znači ubiti 90 % stanovništva, i onda ti poludiš i onda ti koje ostaviš na životu usadiš traume. I oni polude i svi polude i ode svijet u tri pm.

Ha čuj. Kao što sam rekao Kršćanin sam. Ali ne onako baš da mi je crkva sve...
Vjerujem u boga (superiorno biće nama, ne vjerujem da smo se svi razvili iz iste proklete bakterije), vjerujem u Isusa. Neću raspravljati o tome jeli biblija laž ili nije. Ona za mene nije laž. Možda su neki dijelovi izmišljeni, ali opet neki nisu.
I mnogo dijelova tog novog zavjeta i starog zavjeta je izostavljeno, ne želim ulaziti u tu temu, jer se spominju letjelice u doba mojsija. XD

Ha čuj. Do mira je ne moguće doći bez krvi. Uvijek će postojati netko tko želi održati nešto (vlast) ili provesti nekakav genocid. Neće dopustiti nikome da ih omete. Hitler, Rim, itd.
Biblija govori o miru kako ne govori? Istina sve završava sa prolivenom krvlju, ali kao što rekoh to je jedini način.
Ne bi bilo zanimljivo da nam Bog ( Superiorno biće) nije dalo slobodu i razum.
Istina da ovako ubijamo, al štaš.

Ljudi će uvijek ubijati, svijet se ne može promijeniti.
Recimo da ti razoriš cijeli svijet, i naslijedi te neki slabić kojeg obore s vlasti, postanu pohlepni i eto nas na početku. Ako taj koji te naslijedi ne bude slabić, možda će biti onaj koji naslijedi tvog naslijednika. o_O



Sasuke Uchiha
Sasuke Uchiha
Heavy Metal Boarder
Heavy Metal Boarder
Broj postova : 1906
Reputation : 13
Pridružen : 2012-02-04
Godina : 25

Tema o psihologiji i životu - Page 2 Empty Re: Tema o psihologiji i životu

Sat Oct 27, 2012 3:35 pm
Nije li Lelouchov plan bio napraviti "genocid" tj. da kontrolira cijeli svijet i ubije onoga tko bi mu se protivio i da ga cijeli svijet mrzi i na kraju bude ubijen i tako nestane krug mržnje? Bio ti kršćanin ili ne, u jednom trenutku bi poželio osvetu jer je to normalan rad ljudskog mozga koji stvara emocije.

Ne trebaju ti pare da zavladaš prvi, objavi se svijetu, napravi prvo cijeli svoj plan pa se onda objavi svijetu, uvijek se nekoga može podmititi, to je barem lako.Onda je taj netko na tvojoj strani i tako skupiš dovoljno ljudi da ti prvi potegneš okidač.Pokaži se kao osoba koju će ljudi štovati.(Ako nisi skužio na što sam mislio, puška i pištolj su tvoja inteligencija no i sa pravim pištoljem i puškom jest isto tako XD)


Anonymousi samo podsječaju na tu istinu.No istina ljudi ne mare za nju, već sam rekao da su hipokriti i govore paradokse poput:Možda je svijet dobar, a možda nije.Takvih ljudi se treba riješiti.

I ne bi ostavio traume ljudima koji su preživjeli jer su oni moje nasljeđe.I ne bih ostavio bilo koga na životu.Odabrao bih nekolicinu koji su spremni na to.

Kršćanin, musliman, židov, svi oni vjeruju u nadmoćno biće imenom Bog.
Bog sigurno postoji, ja mislim da nam je on namjerno dao ovaj svijet prvo da ga znamo riješit i pobijedit.Nismo mi bezveze ovdje, ne samo za to da odemo u raj ili pakao.Ja vjerujem u Bibliju, ali ne vjerujem u one neke priče i to.Crkva je otišla k vragu.Evo ti onaj fra šime, 60% crkvinih poglavara je kao on.Onakva crkva kakvu je Isus zamišljao ne postoji.

Istina, do mira kakvog svijet poznaje je ne moguće doći bez prolivene krvi.Vidiš, ljudi krivo tumače riječ mir.Mir ne postoji.Svi misle da je mir suprotno od boli i mržnje i za to nanose bol jedni drugima da bi kasnije doživjeli "mir".Vidiš, to nije istina.Mir nema svoju definiciju jer ga ne poznamo.

Svijet se hoće promjeniti s mojim planom, barem na trenutak.Ako stvari opet izmaknu kontroli, dogodit će se isto, ako ne uspije, svijet treba uništiti do temelja.I opet, ako se dogodi ista stvar, ja ću barem znati da sam promjenio svijet barem na trenutak, i kažem ti, na životu bih ostavio "određenu skupinu ljudi" da se to tj.ova sadašnjost nikad više ne ponovi.
Prince Vegeta
Prince Vegeta
Awesome Boarder
Awesome Boarder
Broj postova : 1557
Reputation : 17
Pridružen : 2012-03-08
Godina : 27

Tema o psihologiji i životu - Page 2 Empty Re: Tema o psihologiji i životu

Sat Oct 27, 2012 5:24 pm
Da se i ja uključim.

Istina je što Sasuke govori, da ne postoji mir. Ljudi stalno ratuju kako bi dobili nešto za svoje sebične ciljeve. To nam je u prirodi.
A Anonymusi su možda prije bili nešto cool, ali je to sad samo hrpa hakera koji se prave važni (znam jednog Anonymusa koji je napravio virus koji se širi e-mailom, a onda je sam pao na njega Very Happy ).
Ja još imam neke nade da se svijet može popraviti. Vidi samo srednji vijek. Onda je sve bilo još gore, uključujući i Crkvu. Danas je stanje sigurno bolje. Samo treba biti ljudi koji će ispravno usmjeriti svijet.
To što Sasuke kaže, daće ostaviti "određenu skupinu ljudi" da se sadašnjost ne ponovi. Možda u početku bude tako, ali ljudi imaju naviku zaboraviti pouke. Možda ne odmah, ali kasnije će sve opet početi propadati. Uzmimo za primjer Drugi svjetski rat. Nakon njega su svi bili "nemojmo više ratovati". Par godina kasnije, Amerikanci opet svugdje ratuju.
U vezi s Biblijom, nju ne treba shvaćati doslovno. Biblija je simbolično djelo, barem Stari zavjet. Postoje sekte koje sve shvaćaju doslovno i onda misle da svijet završava svake nedjelje. Bože prosti.
Ja sam religiozan. Vjerujem u Boga i znam da nam je on dao život. Ali on nam je dao i slobodu da odlučujemo. Ono što odlučimo za sebe, to je istina našeg svijeta. Moj život je moj i nitko mi nema pravo reći kako ću ga živjeti. Postoje ljudi koji žive na bolestan način. Ali i njima je Bog dao slobodu. On vjeruje u nas i nada se da ćemo ići Njegovim putem. To što su se neki odvojili od Boga je njihov izbor. Oni će dobiti prigodnu kaznu za to.
Nitko ne može samo bezecirati svijet i reći svima kako da žive. Naravno da ga nitko neće slušati. To je i uzrok sukoba u svijetu. Amerikanci nameću svijetu svoju volju, Rusi i komunisti u Kini i Koreji svoju. Svatko će zauzeti svoju stranu i to ne može izaći na dobro. Tako da netko i zavlada svijetom i reče ljudima da bude mir, doći će netko i reći mu da ne želi njegovu volju i evo nas opet na početku. Ne može jedna osoba umiriti ovaj svijet. Da i ubiješ one koji ti se usprotive, samo ćeš dobiti još više mrzitelja. Tako to ide.
Kako uopće možemo popraviti stanje u svijetu? Daj ljudima neku ideju po kojoj će živjeti. Ako je i dobra ideja, opet će biti ljudi koji se neće slagati. Znači, nemoguće je dovesti sve ljude da se slažu međusobno. Jedino što možemo je sami živjeti na dobar način i prenositi to svojim potomcima. I nadati se da će možda oni uspjeti promijeniti svijet.
Sasuke Uchiha
Sasuke Uchiha
Heavy Metal Boarder
Heavy Metal Boarder
Broj postova : 1906
Reputation : 13
Pridružen : 2012-02-04
Godina : 25

Tema o psihologiji i životu - Page 2 Empty Re: Tema o psihologiji i životu

Sat Nov 03, 2012 3:22 pm
Za par dana će izbori za predsjednika SAD-a.
Točno se vidi kolika je to političko-paradoksalna prevara.
I može se viditi da američki predjsednik uopče ne vodi državu, točno se vidi da je predjsednik samo pijun.To je dokaz da ne postoje ljudi koji vode svijet u političkom smislu, već anarhizmom odnosno utopijom.
No svejedno, da li Obama ili Romney postao predsjednik, ljudi će umrijet.
Svejedno će opet poslati 10 000 vojnika u Irak i svi će se međusobno pobiti.
Volio bih se nadovezati i na pad Tweensa 2001. godine.
Amerikanci su dogovorili napad na Tweense tako da bi Bush mogao ratovat protiv zemalja Bliskog Istoka.Dakle, Bush-u je bilo naređeno da napadne svoju zemlju i Bliski istok, što opet potvrđuje da on nije bio vrhovni leader u zemlji.
Sve je to fino iscenirana simbolika da se svijet zavara...
Ako ste čuli za Wikileaks, upravo je Wikileaks htio reći svijetu ovo što sam ja sad rekao.
Naravno, kad su određeni ljudi doznali za Wikileaks, tvorca Wikileaks-a, Julian Assangea zu poslali u zatvor...
Lelou1524
Lelou1524
V.I.P.
V.I.P.
Broj postova : 2068
Reputation : 12
Pridružen : 2012-02-05
Godina : 26

Tema o psihologiji i životu - Page 2 Empty Re: Tema o psihologiji i životu

Sat Nov 03, 2012 4:19 pm
vjerujem da svi koji su raspravljali u ovoj temi već znaju da je život laž. Smile
avatar
Kaio- Goku
Platinum Boarder
Platinum Boarder
Broj postova : 879
Reputation : 1
Pridružen : 2012-02-16
Godina : 24
http://luckyluka@gmail.com

Tema o psihologiji i životu - Page 2 Empty Re: Tema o psihologiji i životu

Sat Nov 03, 2012 11:18 pm
Ne možemo baš reći da naš život ne vrijedi ništa, niti da moćnici u tolikoj mjeri kontroliraju svijet, ali ponekad se ipak vidi da predsjednik SAD- a glumi lutku, ali ljudi su preglupi da shvate. A kad čovjek to hoće pokazati svijetu, žele ga zauvijek uspavat i optužit za silovamjn
Strukla
Strukla
Platinum Boarder
Platinum Boarder
Broj postova : 419
Reputation : 11
Pridružen : 2013-10-26
Godina : 36
http://tanukisubs.crotaku.net/

Tema o psihologiji i životu - Page 2 Empty Re: Tema o psihologiji i životu

Wed Nov 20, 2013 12:08 am
Message reputation : 100% (1 vote)
Ovo se čini kao prikladna tema.

Svađanje:
Imate dvije strane. Počinje sa razgovorom o nekoj temi koji se zahuktava, te polako prijeđe u svađu.
Vi kao treća promatrate taj razgovor od početka i pokušavate izvući što više informacija jer niste upućeni u temu. Neizbježno je da time i pratite taj proces zahuktavanja.

Kažu da je obično dobro:
a) ako ste sudionik u svađi - stati prije ili kad počnu povišeni glasovi, napraviti pauzu 10 minuta da se ohladite zajedno sa "kolegom" i onda krenete od početka, smireno i tiho
b) ako ste promatrač - e sad, nikad nisam nigdje naletila na savjete sa stajališta promatrača, ali recimo da odaberete biti osoba koja će smiriti svađu (pogledati pod a))

No, problem je u tome što vam to ne uspjeva. Dok vi pokušavate iz vike izvući bitne informacije i na osnovu toga dati svoj (smireni) sud i umiriti dvije strane, nitko od njih ne obraća pozornost na vas jer su usmjerili svu energiju u vikanje i dokazivanje svojeg stajališta.

Što ćete učiniti? Pretpostavljam da moguće reakcije uključuju:

1) odustajanje od "primirja" i odlazak, čime puštate da se dvije strane "ispucaju" same (moguća eskalacija svađe)
2) odvraćanje pozornosti na sebe (glasnim vriskom, dernjavom i sl.)

2) se još može tu granati na:
- prekidanje svađe (šok od neočekivanog glasnog zvuka sa treće strane ili nešto slično) i stizanje do željenog (?) "cooldowna"
- vaša metoda prekida vas je samo dodatno uvukla u svađu i sad postajete "jedan od njih"


Zanima me što bi po vama bilo najbolje učiniti.
SuperSaiyanVegeta
SuperSaiyanVegeta
Platinum Boarder
Platinum Boarder
Broj postova : 1314
Reputation : 8
Pridružen : 2012-02-04

Tema o psihologiji i životu - Page 2 Empty Re: Tema o psihologiji i životu

Wed Nov 20, 2013 12:20 am
Cuj, u mojoj okolini uvijek ima hrpetina svadja. Very Happy
Po meni, tj. po onome sto ja cinim je najbolje ne ciniti nista.
Mozda je to malo glupav nacin razmisljanja (ono "pusti da stvari teku svojim tokom"), ali nije da je ljudima u svadji stalo do necijeg savjeta.
Uvijek netko mora biti pametniji ili u pravu. Very Happy
A sad, ukljucis li se i ti u svadju, mislim da ce i tebi biti u cilju da budes u pravu i da ces stvoriti samo vecu zbrku. Smile
Lelou1524
Lelou1524
V.I.P.
V.I.P.
Broj postova : 2068
Reputation : 12
Pridružen : 2012-02-05
Godina : 26

Tema o psihologiji i životu - Page 2 Empty Re: Tema o psihologiji i životu

Wed Nov 20, 2013 8:22 am
jebote ja ti to ne razumijem. ._.
eh jebote te patak.
ja uletim ka đek sperow i tamo mašem rukama da prestanu jer bi mogo biti neki fajt. ipak sam potprjesednik..saidjashd ili dovrago jebes te teske riječi.
Strukla
Strukla
Platinum Boarder
Platinum Boarder
Broj postova : 419
Reputation : 11
Pridružen : 2013-10-26
Godina : 36
http://tanukisubs.crotaku.net/

Tema o psihologiji i životu - Page 2 Empty Re: Tema o psihologiji i životu

Wed Nov 20, 2013 10:09 am
Message reputation : 100% (1 vote)
Pa ne moraš me jebat ako ne razumiješ. :(Neće ti to pomoć da shvatiš.

Spoiler:
Lelou1524
Lelou1524
V.I.P.
V.I.P.
Broj postova : 2068
Reputation : 12
Pridružen : 2012-02-05
Godina : 26

Tema o psihologiji i životu - Page 2 Empty Re: Tema o psihologiji i životu

Wed Nov 20, 2013 10:56 am
ko zna, sve je moguće u ovom svijetu. D:
mnogo slatki cuko.
sajber
sajber
Admin
Admin
Broj postova : 2700
Reputation : 26
Pridružen : 2012-02-02
Godina : 31

Tema o psihologiji i životu - Page 2 Empty Re: Tema o psihologiji i životu

Wed Nov 20, 2013 11:23 am
Hmmm? Zovite me ako treba da upotrijebim

Spoiler:
Prince Vegeta
Prince Vegeta
Awesome Boarder
Awesome Boarder
Broj postova : 1557
Reputation : 17
Pridružen : 2012-03-08
Godina : 27

Tema o psihologiji i životu - Page 2 Empty Re: Tema o psihologiji i životu

Wed Nov 20, 2013 12:22 pm
Ja se obično držim podalje ako me se ne tiče, a ako me se tiče iznesem logični argument koji ionako ne upali jer nitko koga znam nema logike.

P.S.:
Sasuke Uchiha
Sasuke Uchiha
Heavy Metal Boarder
Heavy Metal Boarder
Broj postova : 1906
Reputation : 13
Pridružen : 2012-02-04
Godina : 25

Tema o psihologiji i životu - Page 2 Empty Re: Tema o psihologiji i životu

Wed Nov 20, 2013 8:13 pm
Strukla (citat):Ovo se čini kao prikladna tema.

Svađanje:
Imate dvije strane. Počinje sa razgovorom o nekoj temi koji se zahuktava, te polako prijeđe u svađu.
Vi kao treća promatrate taj razgovor od početka i pokušavate izvući što više informacija jer niste upućeni u temu. Neizbježno je da time i pratite taj proces zahuktavanja.

Kažu da je obično dobro:
a) ako ste sudionik u svađi - stati prije ili kad počnu povišeni glasovi, napraviti pauzu 10 minuta da se ohladite zajedno sa "kolegom" i onda krenete od početka, smireno i tiho
b) ako ste promatrač - e sad, nikad nisam nigdje naletila na savjete sa stajališta promatrača, ali recimo da odaberete biti osoba koja će smiriti svađu (pogledati pod a))

No, problem je u tome što vam to ne uspjeva. Dok vi pokušavate iz vike izvući bitne informacije i na osnovu toga dati svoj (smireni) sud i umiriti dvije strane, nitko od njih ne obraća pozornost na vas jer su usmjerili svu energiju u vikanje i dokazivanje svojeg stajališta.

Što ćete učiniti? Pretpostavljam da moguće reakcije uključuju:

1) odustajanje od "primirja" i odlazak, čime puštate da se dvije strane "ispucaju" same (moguća eskalacija svađe)
2) odvraćanje pozornosti na sebe (glasnim vriskom, dernjavom i sl.)

2) se još može tu granati na:
- prekidanje svađe (šok od neočekivanog glasnog zvuka sa treće strane ili nešto slično) i stizanje do željenog (?) "cooldowna"
- vaša metoda prekida vas je samo dodatno uvukla u svađu i sad postajete "jedan od njih"


Zanima me što bi po vama bilo najbolje učiniti.
Zašto bih se uopče svađao? Nisam osoba koja ulazi u konflikte s osobama za koje znam da su retardi, a to je 99% mojeg užeg društva (inače, oni su ti koji izazivaju svađe).A kad mi takva osoba započne nešto srat, jednostavno mu kažem odjebi, i to je to.Inače kad se svađam, svađam se s najboljim prijateljem/prijateljima, ali to je sve kao bro fight.Inače, ne ulazim u nikakve rasprave ako vidim da su u njima samo debili ili ako nemam pojma o toj temi o kojoj se raspravlja/svađa pa da ne ispadnem kreten.Tako, da, rijetko ulazim u svađe pa mi takva stvar osobno ne treba.Ali ako ste hot headed, ovo vam pomaže.Vjerovatno "mučki provokatori" koriste tu tehniku svađanja iako nisu svjesni toga, lol.

Iako mi je ovo više kao neka tehnika za smirenje, to mi je za bračne parove koji se svađaju XD
Sasuke Uchiha
Sasuke Uchiha
Heavy Metal Boarder
Heavy Metal Boarder
Broj postova : 1906
Reputation : 13
Pridružen : 2012-02-04
Godina : 25

Tema o psihologiji i životu - Page 2 Empty Re: Tema o psihologiji i životu

Thu Dec 26, 2013 3:08 pm
Danas su mi u prometnoj nesreći poginula 2 prijatelja, a treći je u komi.Došlo mi je da razmišljam o životu i smrti.Opet.Živimo u svijetu gdje je malo toga bitno, gdje su bitne samo stvari koje uništavaju čovjeka.Zar je to poanta življenja? Jedan dan te ima, drugi nema.Svijet je za mene "fikcija", odstupa od realnosti i dovodi do ludila, u to se svijet pretvorio.Normalno je da ljudi umiru, moramo i umrijeti, sve je to dio našeg ciklusa, ali mislim da je puno više ljudi umrlo zbog nas samih.Sad ne govorim o ratovima, biološkim katastrofama ili slično, već o tome da ni sami ne znamo zašto uopče živimo što nas dovodi do spoznaje da živimo samo da umremo.Svi umremo, prije ili kasnije, no bojimo se istine, istine o životu i smrti.Tužno je kad adolescenti pišu ovakve tekstove, ja se ovime ne bih trrebao baviti već uživati u životu, ali svijet je pre depresivan, pre crn.Nema više tog "uživanja u životu" i mislim da zbog toga ne znamo koji je smisao života.
Strummer
Strummer
Expert Boarder
Expert Boarder
Broj postova : 175
Reputation : 4
Pridružen : 2013-12-06

Tema o psihologiji i životu - Page 2 Empty Re: Tema o psihologiji i životu

Thu Dec 26, 2013 3:58 pm
Ljudi su idioti, vidiš. To je prirodno. Čovjek može imat sve obrazovanje svijeta i sav novac svijeta ali će opet htjeti nešto što nema. To je jednostavna priroda čovjeka, ne možeš se tome suprotstaviti. Rijetki su oni koji shvate da je život prejebenokratak da bi imo za prioritete stvari kao što su novac itd.
Ja ću odživit svojih godina koliko budem imao sreće, a za ratove, glad i patuljke sa naslovnih strana koji misle da su prokužili život me iskreno zaboli kurac. Da se razumijemo. Btw. moja sućut.
SuperSaiyanVegeta
SuperSaiyanVegeta
Platinum Boarder
Platinum Boarder
Broj postova : 1314
Reputation : 8
Pridružen : 2012-02-04

Tema o psihologiji i životu - Page 2 Empty Re: Tema o psihologiji i životu

Thu Dec 26, 2013 4:18 pm
Moja sucut. Svijet je takav.. predivan, a opet depresivan i mracan.
Sasuke Uchiha
Sasuke Uchiha
Heavy Metal Boarder
Heavy Metal Boarder
Broj postova : 1906
Reputation : 13
Pridružen : 2012-02-04
Godina : 25

Tema o psihologiji i životu - Page 2 Empty Re: Tema o psihologiji i životu

Thu Dec 26, 2013 4:27 pm
Da, baš tako, svijet je i predivan i mračan i depresivan u isto vrijeme.Moraš bit totalno lud da shvatiš sve to.U isto vrijeme je komplicirano i vrlo jednostavno.Izvan naših granica i mogućnosti...

I hvala vam.
Lelou1524
Lelou1524
V.I.P.
V.I.P.
Broj postova : 2068
Reputation : 12
Pridružen : 2012-02-05
Godina : 26

Tema o psihologiji i životu - Page 2 Empty Re: Tema o psihologiji i životu

Thu Dec 26, 2013 6:25 pm
Ah da sućut.
Tako dubokoumno.
Ah da.
Očekujem apokalipsu, što se prije dogodi, to će nam prije biti bolje. Za nekoliko godina sve će biti ujebano do bola. Nije mi do života u ovakom svijetu, a kamoli u onom za nekoliko godina.
EDIT
Sada sam čuo to i na vjestima.
Sasuke Uchiha
Sasuke Uchiha
Heavy Metal Boarder
Heavy Metal Boarder
Broj postova : 1906
Reputation : 13
Pridružen : 2012-02-04
Godina : 25

Tema o psihologiji i životu - Page 2 Empty Re: Tema o psihologiji i životu

Thu Dec 26, 2013 11:28 pm
Da, stalno se vrti po portalima i TV-u.Jebiga, bili su pre pre mladi.Osjećam gorčinu svijesti da se to moglo dogodit meni, svima nama zapravo.Pogotovo kad se tvojim prijateljima, poznanicima i vršnjacima to dogodi.Nadam se da će se ovaj treći izvuć iz kome, živi par ulica dalje od mene.

Mislim da više nema potrebe razglabati o svijetu jer smo toliko depresivni i ogorčeni da želimo da svijet bude uništen.Ali ipak, da bi se feniks ustao, prvo mora biti uništen.Za svaki napredak je potrebno nešto uništiti.Pa zato, vjerujem da ćemo se jednog dana moći pomaknuti korak naprijed u budućnost.
Možda ne ja, ili moja generacija, ali svijet mora biti bolje mjesto, pa makar i pod cijenu uništenja.
Strummer
Strummer
Expert Boarder
Expert Boarder
Broj postova : 175
Reputation : 4
Pridružen : 2013-12-06

Tema o psihologiji i životu - Page 2 Empty Re: Tema o psihologiji i životu

Fri Dec 27, 2013 1:30 am
Sasuke Avenger (citat):
Možda ne ja, ili moja generacija, ali svijet mora biti bolje mjesto, pa makar i pod cijenu uništenja.

Zvučiš ko hitler jbte >.<
Sponsored content

Tema o psihologiji i životu - Page 2 Empty Re: Tema o psihologiji i životu

Na vrh
Permissions in this forum:
Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu