AniMan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tema o psihologiji i životu

+14
WooddieBone
son goten
audiosl4ve
smegmarta
chibi
Strummer
sajber
Strukla
Kaio- Goku
Aladin
SuperSaiyanVegeta
Lelou1524
Prince Vegeta
Sasuke Uchiha
18 posters
Go down
Lelou1524
Lelou1524
V.I.P.
V.I.P.
Broj postova : 2068
Reputation : 12
Pridružen : 2012-02-05
Godina : 26

Tema o psihologiji i životu - Page 3 Empty Re: Tema o psihologiji i životu

Fri Dec 27, 2013 9:18 am
pa hitler je donekle bio u pravu.
Sasuke Uchiha
Sasuke Uchiha
Heavy Metal Boarder
Heavy Metal Boarder
Broj postova : 1906
Reputation : 13
Pridružen : 2012-02-04
Godina : 25

Tema o psihologiji i životu - Page 3 Empty Re: Tema o psihologiji i životu

Fri Dec 27, 2013 2:31 pm
Strummer (citat):
Sasuke Avenger (citat):
Možda ne ja, ili moja generacija, ali svijet mora biti bolje mjesto, pa makar i pod cijenu uništenja.

Zvučiš ko hitler jbte >.<

Hmm, ne.

Hitler je htio stvoriti vlastiti imperiji u kojem bi vladala jedna rasa nad drugim rasama.Ja sam za to da svaki čovjek ima svoja vlastita prava i slobodu, a Hitler je htio upravo suprotno.On je htio biti poput Boga, a ja mislim da se sami moramo međusobno pobiti jer nitko ne može izigravati Boga, a uskoro ćemo se svi međusobno pobiti zbog svega ovoga.
I moraš priznat da 90% populacije našeg svijeta treba ubiti jer se u to svijet pretvorio.Već sam i prije objasnio, da bi se feniks ponovno ustao, prvo treba biti uništen.To je jedino logično rješenje danas, osim ako ne dođe "moderni mesija" i spasi nas svih, u što čisto sumnjam jer mislim da se sami moramo izvuć iz toga.

@Lelou

Hitler je bio luđak.To je sve.I čovjek koji želi da jedna rasa vlada nad drugom rasom i čovjek koji želi napraviti genocid nas ljudima druge vjere ne može biti u pravu.Htio je biti "Bog", a čovjek nikada ne može biti kao Bog.
Strummer
Strummer
Expert Boarder
Expert Boarder
Broj postova : 175
Reputation : 4
Pridružen : 2013-12-06

Tema o psihologiji i životu - Page 3 Empty Re: Tema o psihologiji i životu

Fri Dec 27, 2013 3:07 pm
A zašto bi tebe bolitata kurtata za ostali svijet? Ko ih jebe, nek se uguše u vlastitim govnima, kao što sam negdje spomenuo ti ćeš živit nekih 80 godina (ak si sretan) i za ostalo te zaboli.

Jeste, treba ih pobit al nije na tebi da to odlučuješ.
Sasuke Uchiha
Sasuke Uchiha
Heavy Metal Boarder
Heavy Metal Boarder
Broj postova : 1906
Reputation : 13
Pridružen : 2012-02-04
Godina : 25

Tema o psihologiji i životu - Page 3 Empty Re: Tema o psihologiji i životu

Fri Dec 27, 2013 3:17 pm
Ako nije na meni da odlučujem, na kome je? Ništa neće pasti s neba.Zato nam i jest tako jer nitko ništa ne poduzima.I briga me za svijet jer sam ja dio svijeta, da me nije briga značilo bi da se predajem, onda mogu odmah umrijeti, bez ikakve borbe.
Lelou1524
Lelou1524
V.I.P.
V.I.P.
Broj postova : 2068
Reputation : 12
Pridružen : 2012-02-05
Godina : 26

Tema o psihologiji i životu - Page 3 Empty Re: Tema o psihologiji i životu

Fri Dec 27, 2013 3:24 pm
ko doživi 80 godina će gadno najebati ._. .
Strummer
Strummer
Expert Boarder
Expert Boarder
Broj postova : 175
Reputation : 4
Pridružen : 2013-12-06

Tema o psihologiji i životu - Page 3 Empty Re: Tema o psihologiji i životu

Fri Dec 27, 2013 3:27 pm
Sasuke Avenger (citat):Ako nije na meni da odlučujem, na kome je? Ništa neće pasti s neba.Zato nam i jest tako jer nitko ništa ne poduzima.I briga me za svijet jer sam ja dio svijeta, da me nije briga značilo bi da se predajem, onda mogu odmah umrijeti, bez ikakve borbe.

Šta ja znam, ako nije na tebi. Ne može jedan čovjek mjenjati svijet. Svi se moraju promjeniti kako bi nestala mržnja i zavist i sebičnost bla bla

A neće se svi promjeniti upravo zato što je to ljudska priroda
Sasuke Uchiha
Sasuke Uchiha
Heavy Metal Boarder
Heavy Metal Boarder
Broj postova : 1906
Reputation : 13
Pridružen : 2012-02-04
Godina : 25

Tema o psihologiji i životu - Page 3 Empty Re: Tema o psihologiji i životu

Fri Dec 27, 2013 3:35 pm
Pa da, ako se sam promjeniš, promjenit češ svijet.Ali kao što si i sam rekao, ljudi se neće promjeniti zbog toga što je to njihova priroda.Zato ih treba netko promjeniti.Ne ja, sam, ali drugi ljudi sa mnom, da.Zato barem treba pokušati, a ne reći ma ko ih jebe.Jedino će tako sve to nestati, ako ne pokušaš, nikad nećeš znati bili uspio ili ne.
Sasuke Uchiha
Sasuke Uchiha
Heavy Metal Boarder
Heavy Metal Boarder
Broj postova : 1906
Reputation : 13
Pridružen : 2012-02-04
Godina : 25

Tema o psihologiji i životu - Page 3 Empty Re: Tema o psihologiji i životu

Sat Dec 28, 2013 1:28 pm
Sorry na duplom postu.

Vezano za onu nesreću, vozio je jedan moj susjed koji je invalid, ima neku bolest ruku.I prije mu je život bio sjeban, a sad još više jer će nosit teret toga svega.Vjerovatno misli da ih je on ubio, baš mi ga je žao.Eto to ti je život, crn i pokvaren.I još jednom se pitam:Zašto živimo? Čemu živimo?

Očito, ničemu!
Lelou1524
Lelou1524
V.I.P.
V.I.P.
Broj postova : 2068
Reputation : 12
Pridružen : 2012-02-05
Godina : 26

Tema o psihologiji i životu - Page 3 Empty Re: Tema o psihologiji i životu

Wed Jan 01, 2014 9:18 pm
razmmišljao sam nešto, zanima me što vi mislite o tome. nazvao sam to pravilo o ograničenosti.
oke ugl. razmišljam se. dali vampiri postoje? oke da postoje ljudi kojima je potreba tuđa krv (ili neš tako jer sam naišao na nekakve takve odgovre na internetu). ali onda sam nekako pomislio da mi ljudi ne možemo maštom izmisliti nešto orginalno? jer kad god sam pisao neki fan ficiton ili neš iskoristio sam elemente drugih animea i zapadnjačkih crtića. ali jednom kada imamo već nešto mašta može učiniti različite stvari od toga. što znači da bi vampiri trebali biti stvarni? ili vukodlaci (možda se jedno pak razvilo iz drugog). te telekineza, te razne stvari?
zvuči čudno eheh ._.
doduše neznam kako bi se to odnosilo na znanost jer ne znam kako su ljudi bili u stanju napraviti nešto neviđeno prije ._. osim ako im nešto nije pokazalo kako, ha jem mu mater.
Sasuke Uchiha
Sasuke Uchiha
Heavy Metal Boarder
Heavy Metal Boarder
Broj postova : 1906
Reputation : 13
Pridružen : 2012-02-04
Godina : 25

Tema o psihologiji i životu - Page 3 Empty Re: Tema o psihologiji i životu

Wed Jan 01, 2014 9:35 pm
Pogledaj ovaj video, radi njega sam i ja počeo mislit o takvim stvarima

Spoiler:


Ne znam, po evoluciji bi bilo logično da postoji netko jači i sposobniji od nas, pa možda neki ljudi mogu nešto što drugi ne mogu.Npr. viđenje aure je jedna od takvih stvari, ali taj fenomen je češći od telekineze, čitanja misli itd.Ali zanimljivo je da 99% ljudi koji vjeruju u vanzemaljce ne vjeruju u vampire, zombije i vukodlake a vjerovatnost za sve to je jednaka, zato ja govorim da možda postoji.Ta riječ je savršena, jer nije nemoguće, ali nije ni stopostotna potvrda, zato kažem možda.
Ali ipak mislim da to nije stvar koja bi nas trenutno trebala zanimati, ali dobro pitanje.Btw, ovo si mogao stavit i u Temu o psihologiji i životu jer se takve priče razgranaju na priče zašto postojimo, lol.
Lelou1524
Lelou1524
V.I.P.
V.I.P.
Broj postova : 2068
Reputation : 12
Pridružen : 2012-02-05
Godina : 26

Tema o psihologiji i životu - Page 3 Empty Re: Tema o psihologiji i životu

Wed Jan 01, 2014 10:13 pm
hah lol, pjesma mi je poznata dosta sam je slušao prije ,te bullet for my valentine bio među bolji bendovima, ali sam ih prestao slušati, doduše još uvijek imam njihove pjesme na mobu (nisam nikada vidio video jer me baš videi ne zanimaju uvijek gledam lyrics ._.)
ah malo mi je video bezveze kao neki vukodlak zar nebi trebao biti jači xD pa ja bi ih poubijao sve odma drugi dan.
i da razmišljao sam da to napišem u temu o psihologiji ali onak nije mi se dalo tražiti lol xD, ali vjerujem da postoji opcija da se postovi presele u thredove pa ono sajber ako imaš vremena eto preseli ovih par postova u temu o psihologiji ili kako god se već zove.
Sasuke Uchiha
Sasuke Uchiha
Heavy Metal Boarder
Heavy Metal Boarder
Broj postova : 1906
Reputation : 13
Pridružen : 2012-02-04
Godina : 25

Tema o psihologiji i životu - Page 3 Empty Re: Tema o psihologiji i životu

Wed Jan 01, 2014 10:16 pm
Poanta videa je kao da maltretiraju metalca u školi jer sluša heavy metal i oblači se u crno (i meni se dogodilo) i da im se on osveti.Ali nisu mogli napraviti da uzme pištolj i da ih poubija jer bi to djeca mogla kopirati, a da se pretvori u vukodlaka ne mogu kopirati.Ali taj me video zaintrigirao; Što ako postoje vukodlaci?

I da, nek Sajber premjesti to.
chibi
chibi
Admin
Admin
Broj postova : 989
Reputation : 31
Pridružen : 2012-02-04
Godina : 33

Tema o psihologiji i životu - Page 3 Empty Re: Tema o psihologiji i životu

Wed Jan 01, 2014 11:08 pm
Sasuke Avenger (citat):

Ali zanimljivo je da 99% ljudi koji vjeruju u vanzemaljce ne vjeruju u vampire, zombije i vukodlake a vjerovatnost za sve to je jednaka, zato ja govorim da možda postoji.Ta riječ je savršena, jer nije nemoguće, ali nije ni stopostotna potvrda, zato kažem možda.

Nije vjerojatnost za sve to jednaka jer je vjerojatnost da postoje vanzemaljci 100%, a za vukodlake, vampire... je manja. Uopće ne moramo raspravljat o postojanju vanzemaljaca jer oni postoje i izjave da ne postoje su po meni čista glupost. Svemir je beskonačan i širi se (bar sam ja tak učio) i ako smo mi ljudi jedina inteligentna vrsta sposobna razvitka civilizacije (i eventualno putovanja u svemir), onda je to samo bezvezno trošenje prostora. Mislim da je sasvim logično da vanzemaljci postoje, ato što ih nismo vidjeli do sad (ili se taji) je druga tema. A što se tiče vampira i vukodlaka, možda postoje, možda i ne, ipak ima svašta neobjašnjenog i čudnog na svijetu.
Prince Vegeta
Prince Vegeta
Awesome Boarder
Awesome Boarder
Broj postova : 1557
Reputation : 17
Pridružen : 2012-03-08
Godina : 27

Tema o psihologiji i životu - Page 3 Empty Re: Tema o psihologiji i životu

Thu Jan 02, 2014 2:57 am
@Lelou Pročitao sam negdje da postoji neki tip (mislim u Belgiji, ali možda negdje drugdje) koji ima medicinski pormećaj da mu je dnevno pijenje krvi potrebno da preživi  Shocked  Ovo je vrlo vjerojatno izmišljeno, ali nikad ne znaš  Razz 

@chibi23 Neki matematičar je izračunao da je vjerojatnost da na 100000 planeta samo u našoj galaksiji ima života oko 99%. (Mliječna staza ima oko 100 milijardi planeta)

Po mom mišljenju, vanzemaljci su vrlo vjerojatni, a vampiri i vukodlaci ne baš toliko pošto postoje povijesne činjenice o ljudima koji su navodno bili vampiri i vukodlaci i zašto se to smatralo.

P.S. Mislim da bi glavno pitanje na ovom forumu trebalo biti: Što ako su dicloniusi stvarni?  Twisted Evil


Prince Vegeta: komentar modifikovan dana: Thu Jan 02, 2014 1:06 pm; prepravljeno ukupno 1 puta
Sasuke Uchiha
Sasuke Uchiha
Heavy Metal Boarder
Heavy Metal Boarder
Broj postova : 1906
Reputation : 13
Pridružen : 2012-02-04
Godina : 25

Tema o psihologiji i životu - Page 3 Empty Re: Tema o psihologiji i životu

Thu Jan 02, 2014 10:31 am
chibi23 (citat):
Sasuke Avenger (citat):

Ali zanimljivo je da 99% ljudi koji vjeruju u vanzemaljce ne vjeruju u vampire, zombije i vukodlake a vjerovatnost za sve to je jednaka, zato ja govorim da možda postoji.Ta riječ je savršena, jer nije nemoguće, ali nije ni stopostotna potvrda, zato kažem možda.

Nije vjerojatnost za sve to jednaka jer je vjerojatnost da postoje vanzemaljci 100%, a za vukodlake, vampire... je manja. Uopće ne moramo raspravljat o postojanju vanzemaljaca jer oni postoje i izjave da ne postoje su po meni čista glupost. Svemir je beskonačan i širi se (bar sam ja tak učio) i ako smo mi ljudi jedina inteligentna vrsta sposobna razvitka civilizacije (i eventualno putovanja u svemir), onda je to samo bezvezno trošenje prostora. Mislim da je sasvim logično da vanzemaljci postoje, ato što ih nismo vidjeli do sad (ili se taji) je druga tema. A što se tiče vampira i vukodlaka, možda postoje, možda i ne, ipak ima svašta neobjašnjenog i čudnog na svijetu.

Prva stvar, kako mi znamo da se svemir širi? Nikako.
Nismo mogli doći do kraja svemira jedan dan i drugi dan opet doći tamo i reć da se pomaklo za pola metra.Širenje svemira je samo pretpostavka, to još nitko nije dokazao.
Druga stvar, to što sam rekao za vanzemaljce i vampire, pa normalno da vanzemaljci postoje i sigurno ih je mnogo ljudi vidjelo samo što vlade svijeta to žele zataškati, ali isto tako mislim da postoje i vampiri, ali ne i u doslovnom smislu vampiri kao iz filmova i knjiga, nego malo drugačiji, isto tako mislim i za vanzemaljce.Ali samo sam htio reći da ljudi koji vjeruju u postojanje vanzemaljaca uglavnom ne vjeruju u postojanje vampira i slično.

@Prince Vegeta Glavno pitanje svega je da li su unicorni stvarni. XD
chibi
chibi
Admin
Admin
Broj postova : 989
Reputation : 31
Pridružen : 2012-02-04
Godina : 33

Tema o psihologiji i životu - Page 3 Empty Re: Tema o psihologiji i životu

Thu Jan 02, 2014 11:02 am
Pa ne znam da se svemir širi, samo sam reko da su me tak učili u školi. A druga stvar, kako znaš da je veliki prasak bio, gdje su dokazi? To je isto pretpostavka koja je zaključena na temelju istraživanja. I budi malo dosljedan u postovim, prvo kažeš da je vjerojatnost da postoje vanzemaljci, vampiri i vukodlaci jednaka, a sad kažeš da vanzemaljci sigurno postoje i da su ih ljudi vidjeli, a vampiri i vukodlaci možda.

@Prince Vegeta Dobro, to je samo za našu galaksiju (i to 99%). A s obzirom da u svemiru ima još puno galaksija... Ja i dalje tvrdim da postoje.
Sasuke Uchiha
Sasuke Uchiha
Heavy Metal Boarder
Heavy Metal Boarder
Broj postova : 1906
Reputation : 13
Pridružen : 2012-02-04
Godina : 25

Tema o psihologiji i životu - Page 3 Empty Tema o psihologiji

Thu Jan 02, 2014 11:10 am
Nisi me shvatio kad sam rekao da je vjerovatnost za postojanje tih bića jednaka, nisam mislio u smislu da je vjerovatnost mala, već naprotiv, velika.I rekao sam možda samo zato što ih ja nisam vidio, znači, siguran sam za vanzemaljce, za vampire, pa i ne baš.Ali vjerovatno i oni postoje jer vanzemaljci sigurno postoje.
smegmarta
smegmarta
Expert Boarder
Expert Boarder
Broj postova : 160
Reputation : 4
Pridružen : 2014-06-29
Godina : 31

Tema o psihologiji i životu - Page 3 Empty Re: Tema o psihologiji i životu

Mon Jul 07, 2014 11:30 pm
Sasuke Uchiha (citat):Nisi me shvatio kad sam rekao da je vjerovatnost za postojanje tih bića jednaka, nisam mislio u smislu da je vjerovatnost mala, već naprotiv, velika.I rekao sam možda samo zato što ih ja nisam vidio, znači, siguran sam za vanzemaljce, za vampire, pa i ne baš.Ali vjerovatno i oni postoje jer vanzemaljci sigurno postoje.

Kad to kažeš u smislu fantastičnih bića. Ljudi sve slažu u neke kategorije. Kada kažeš vukodlak ili vampir ne možeš pomisliti ni na što drugo nego na klasičnog vampira kojeg su ljudi osmislili jer, eto, ako taj "vampir" ipak izgleda kao npr. šišmiš koji samo liže krv to nama više nije vampir. Teško je gledati na vanzemaljce kao na nešto slično nama. Živjeli bi u drugačijim uvjetima nego mi. Zato vukodlaci i vampiri, hmmmmmmmm sumnjam. Možda su tako samo nazivali ljude s mutacijama, prevelikom dlakavošću, preblijedim licem itd. A vanzemaljci su ipak širok pojam i moguće je da postoje.

Širenje svemira je dokazano. Kako možeš u bilo što vjerovati dok to nisi vidio vlastitim očima?
chibi
chibi
Admin
Admin
Broj postova : 989
Reputation : 31
Pridružen : 2012-02-04
Godina : 33

Tema o psihologiji i životu - Page 3 Empty Re: Tema o psihologiji i životu

Tue Jul 08, 2014 12:09 am
smegmarta (citat):Kako možeš u bilo što vjerovati dok to nisi vidio vlastitim očima?

To je dobro pitanje. Al ne možeš to upotrijebit za sve. Npr. atom ili čudnovatog kljunaša ili mou ili neandertalca nisam u životu vidio svojim očima, nego na slikama i videima i vjerujem da postoje (ili da su postojali u slučaju moe i neandertalca). A šta se tiče vukodlaka, vampira... to je stvar osobnog izbora jel ćeš vjerovat ili ne. A u vanzemaljce vjerujem 100%, a nisam ih nikad vidio jer mi je sama pretpostavka da postoje i više nego logična, a Dosjei X su samo pojačali ta moja uvjerenja. A tu sad možemo i pričat o bogu i vjeri u njega. Ne možeš samo tako zaključit da se u nešto ne može vjerovat ako nisi vidio svojim očima.
Prince Vegeta
Prince Vegeta
Awesome Boarder
Awesome Boarder
Broj postova : 1557
Reputation : 17
Pridružen : 2012-03-08
Godina : 27

Tema o psihologiji i životu - Page 3 Empty Re: Tema o psihologiji i životu

Tue Jul 08, 2014 1:24 am
smegmarta (citat): Teško je gledati na vanzemaljce kao na nešto slično nama. Živjeli bi u drugačijim uvjetima nego mi.

To me podsjetilo na ovu priču: http://www.terrybisson.com/page6/page6.html
Sažetak: Neki svemirac je otkrio život u našem sustavu i govori svom kolegi kako su živa bića od mesa,a ovaj mu ne vjeruje i na kraju odluče zatajiti da su išta otkrili jer ne vjeruju da su bića od mesa inteligentna.

A za širenje svemira, to je itekako dokazano jer je Edwin Hubble primjenom Dopplerovog efekta dokazao da se galaksije međusobno udaljavaju jer se svemir širi.

Moje mišljenje ostaje da su vanzemaljci vrlo vjerojatni, dok su vampire i vukodlake u starim vremenima ljudi izmislili kao objašnjenje za svakakve poremećaje, bolesti itd. (mislim da se porfirija navodi kao najčešći uzrok ovome, ta bolest uzrokuje poremećaj enzima koji dovodi do pretjerane dlakavosti, promjene boje kože i nakaznosti lica). Neke su stvari čak i iskrivljene kroz povijest (npr. u srednjem vijeku su grobove stavljali u kaveze da spriječe pljačkaše pa je kasnije netko zaključio da su to radili jer su mislili da su ti ljudi vampiri). Nije rijetko da ljudi izmišljaju mitove da objasne stvari, tako su mitovi i nastali.

U vezi s viđenjem stvari i nevjerovanjem, koliko znam velik broj znanosti ne može dokazati svoje teoreme jer empirijsko provjeravanje nije moguće u tom području (najbolji primjer je astronomija). Međutim, teorije se prihvaćaju prema njihovoj vjerojatnosti. Danas više-manje svi prihvaćaju teoriju velikog praska, ali koliko znam još nije u potpunosti dokazana (jedan od mogućih dokaza je ranije spomenuto širenje svemira). Vjerojatno to možemo primijeniti i na druge stvari (npr. vampiri nisu vjerojatni jer bi uz današnju tehnologiju bilo nekakvih fizićkih dokaza, dok su vanzemaljci vjerojatni zbog veličine svemira i broja planeta pogodnih za život).
smegmarta
smegmarta
Expert Boarder
Expert Boarder
Broj postova : 160
Reputation : 4
Pridružen : 2014-06-29
Godina : 31

Tema o psihologiji i životu - Page 3 Empty Re: Tema o psihologiji i životu

Tue Jul 08, 2014 1:16 pm
chibi23 (citat):
smegmarta (citat):Kako možeš u bilo što vjerovati dok to nisi vidio vlastitim očima?

To je dobro pitanje. Al ne možeš to upotrijebit za sve. Npr. atom ili čudnovatog kljunaša ili mou ili neandertalca nisam u životu vidio svojim očima, nego na slikama i videima i vjerujem da postoje (ili da su postojali u slučaju moe i neandertalca). A šta se tiče vukodlaka, vampira... to je stvar osobnog izbora jel ćeš vjerovat ili ne. A u vanzemaljce vjerujem 100%, a nisam ih nikad vidio jer mi je sama pretpostavka da postoje i više nego logična, a Dosjei X su samo pojačali ta moja uvjerenja. A tu sad možemo i pričat o bogu i vjeri u njega. Ne možeš samo tako zaključit da se u nešto ne može vjerovat ako nisi vidio svojim očima.

Samo sam htjela istaknuti da i za vampire, jednoroge, vile, itd. postoji mogućnost da postoje čak i ako je ta mogućnost vrlo vrlo vrlo malena. Isto kao što postoji mogućnost da čudnovati kljunaš ne postoji, već je napravljen u fotošopu ili slično. Ali eto, možemo logički razmišljati i raspoznati koje su veće mogućnost za što i u što vjerujemo.
Sasuke Uchiha
Sasuke Uchiha
Heavy Metal Boarder
Heavy Metal Boarder
Broj postova : 1906
Reputation : 13
Pridružen : 2012-02-04
Godina : 25

Tema o psihologiji i životu - Page 3 Empty Re: Tema o psihologiji i životu

Tue Jul 08, 2014 2:43 pm
Tko je dokazao širenje svemira? To je apsolutna idiotarija. Kako netko može znati da se svemir širi a nije nikad došao do točke širenja niti je vidio jer je ona predaleka. Dopplerov efekt je ništa nego li iluzija.
Opozivam se na kolektivno nesvjesno.

I još nešto, to je smisao vjerovanja. Vjerovanje je izmišljeno da bi vjerovali u nešto skoro pa nemoguće. U nešto nevidljivo. Kao u Boga npr. Ili kao što je Chibi rekao, u atom. Kad bi 100% znali da to u što vjerujemo postoji, izgubili bi čar vjerovanja. Barem bih ja izgubio.
Prince Vegeta
Prince Vegeta
Awesome Boarder
Awesome Boarder
Broj postova : 1557
Reputation : 17
Pridružen : 2012-03-08
Godina : 27

Tema o psihologiji i životu - Page 3 Empty Re: Tema o psihologiji i životu

Tue Jul 08, 2014 5:10 pm
Dopplerov efekt je pojava promjene frekvencije vala uzrokovana relativnim gibanjem između promatrača i izvora vala. Kod svjetlosnih valova se manifestira na dva načina:
1. plavi pomak (blue shift): svjetlost koja se približava promatraču pri promatranju ima plavu nijansu
2. crveni pomak (red shift): svjetlost koja se udaljava od promatrača pri promatranju ima crvenu nijansu
I Dopplerov efekt definitivno nije iluzija, susreće se svugdje. Npr. zvuk kad auti u Formuli1 idu u zavoj nastaje zbog Dopplerovog efekta, bolje ćeš čut auto koji ti se približava zbog Dopplerovog efekta jer su zvučni valovi gušći i kad prođe kraj tebe će se stišat itd.

Definicija vjerovanja je pouzdanje o istinitosti postojanja nečega što nije podložno temeljnom dokazivanju. Kao što sam rekao, neke stvari nije moguće dokazati pa jednostavno moramo odlučiti hoćemo li vjerovati u njih. Ja vjerujem u Boga jer mi nema smisla da su svi mogući uvjeti za život samo slučajno nastali bez nekakvog plana. Uzmimo za primjer antropski princip. Antropski princip kaže da je razlog zašto je u svemiru postoje uvjeti za razvoj inteligentnog života taj da bez tih uvjeta u svemiru ne bi bilo inteligentnog života koji bio mogao primijetiti te uvjete. Razlog zašto je Zemlja pogodna za život ljudi je taj da njoj postoji sklop uvjeta koji omogućuju taj život. Stvarno mi nije jasno kako bi to mogla biti samo slučajnost. (ako tko hoće više saznat: http://en.wikipedia.org/wiki/Fine-tuned_Universe http://en.wikipedia.org/wiki/Anthropic_principle)
Još nešto što mi se čini zanimljivo:
Tema o psihologiji i životu - Page 3 Neuron-galaxy
Sasuke Uchiha
Sasuke Uchiha
Heavy Metal Boarder
Heavy Metal Boarder
Broj postova : 1906
Reputation : 13
Pridružen : 2012-02-04
Godina : 25

Tema o psihologiji i životu - Page 3 Empty Re: Tema o psihologiji i životu

Tue Jul 08, 2014 5:23 pm
Kao prvo i prvo, mi još uvijek ništa ne znamo ni o zvuku ni o slici. Sve te definicije se temelje na teoriji.
Nepouzdano je reći vezano za formulu jer je ona brza. Hajde mi reci dopplerov efekt koji se temelji na nečemu sporome. Ali da pređem na stvar, mi ne znamo da se svemir širi. I oni likovi iz Ancient Aliens su "dokazali" da je Isus alien. To ne znači da je istina. Zato postoji kolektivno nesvjesno, što je zapravo iluzija, fikcija čovjekovog uma, što opet dolazi do vjerovanja jer ljudi vjeruju u svoju fikciju. Čak i da se svemir stvarno širi, mi nikada ne bi mogli doći do točke širenja jer je ona predaleka. Nitko nije promislio da se možda galaksije smanjuju pa se zato čini da se svemir širi.

Vezano za tu sliku, sve stanice su slične, a svemir je isto tako stanica jer da nema stanice, ništa ne bi postojalo u tom svemiru.
Prince Vegeta
Prince Vegeta
Awesome Boarder
Awesome Boarder
Broj postova : 1557
Reputation : 17
Pridružen : 2012-03-08
Godina : 27

Tema o psihologiji i životu - Page 3 Empty Re: Tema o psihologiji i životu

Tue Jul 08, 2014 6:33 pm
Moram ovo otipkat na mobitelu jer mi je nestalo struje pa ću bit kratak. Teorija o širenju svemira se temelji na crvenom pomaku koji je izraženiji kod udaljenih galaksija što znači da se one brže kreću. Da se galaksije samo smanjuju (usput, stvarno se smanjuju jer je u središtu svake crna rupa koja ju uvlači) crveni pomak bi bio jednako izražen svugdje.

Dopplerov efekt vrijedi i kod sporih objekata, samo se ne primijeti toliko jer promjena nije nagla.
Sponsored content

Tema o psihologiji i životu - Page 3 Empty Re: Tema o psihologiji i životu

Na vrh
Permissions in this forum:
Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu